Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

SICK ENKODERLER HAREKET SEKANSLARINI İZLEYİP GÜVENCEYE ALIYOR

SICK Enkoderler, hareket sekanslarını izler ve güvenceye alır. Ek olarak, hassas ve etkili işlemler sağlar. Bir hareketin net hızını, devrini, yolunu veya açısını tespit eder ve daha ileri hesaplamalar için kullanılabilecek sonuçları işlem kontrolüne veya buluta veri olarak aktarır. Basit konfigürasyon ve esnek programlama opsiyonları SICK enkoderlerinin önemli özellikleridir. Enkoderler, optik ve manyetik teknolojilere dayalı olarak çok çeşitli sektörler için ideal çözümü sunarlar.          Bu zamana kadar SICK enkoderleri, tahrik teknolojileri için motor feedback sistemlerinden mekanik mühendislik için enkoderlere kadar uzanan ürün yelpazeleriyle sayısız uygulamada performanslarını kanıtlamıştır.

[kutusatir=4589]

AFS/AFM60 INOX: DAYANIKLI, HASSAS, PROGRAMLANABİLİR
18 bit (AFS60 Inox) veya 30 bit (AFM60 Inox) yüksek çözünürlük ve geniş bir programlanabilir parametre seçeneğine sahip AFS60 üstün tek dönüşlü enkoder ve AFM60 üstün çok dönüşlü enkoder, paslanmaz çelik enkoderler alanında yeni standartlar getiriyor. Yüksek çözünürlükleri, yüksek IP çevirme oranları ve paslanmaz çelik gövdeleriyle bu enkoderler, sert ortam koşullarına ve temizlik maddesi veya tuz gibi aşındırıcı maddelere dayanıklılık gerektiren sıkı şartlara sahip uygulamalarda kullanılabilir. Enkoderler, SSI arayüzüyle donatılmıştır; AFM60 Inox aynı zamanda kombine SSI + kademeli ve SSI + sin/cos arayüzleriyle de mevcuttur. Her iki enkoder de PGT-08-S PC tabanlı programlama cihazı veya PGT-10-Pro el tipi programlama cihazı üzerinden programlanabilir.

DFS60 INOX: YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ KADEMELİ ENKODER
DFS60 Inox, paslanmaz çelik tasarıma sahip, 60 mm yarıçaplı ve yüksek çözünürlüklü bir kademeli enkoderdir. Geniş bir mekanik ve elektrik arayüz yelpazesi sunar ve istenirse müşteri tarafından programlanabilir. Sağlam mekanik tasarım, geniş sıcaklık aralığı ve IP 67 çevirme oranı DFS60 Inox’u sert ortam koşullarına sahip uygulamalar için ideal enkoder haline getirir. Elektriksel parametrelerini – çıkış sinyali seviyesi, devir başına atış sayısı veya sıfır atış genişliği gibi – programlamak için mevcut olan seçenek yelpazesi pazarda eşsizdir. Her iki enkoder de gıda ve içecek endüstrisinde, ambalajlama makinelerinde, tıp teknolojisinde, rıhtım ve açık deniz tesislerindeki dış mekan uygulamalarında kullanım için idealdir.

[kutusatir=4590]

TMS/TMM EĞİM SENSÖRLERİ: KÜÇÜK, KOLAY VE SAĞLAM
TMS/TMM ürün ailesi, sert ortam koşulları için son derece sağlam kompakt iki yönlü eğim sensörleridir. Eğim sensörleri bir nesnenin eğim açısını, yerin çekimi ile ilişkili olarak temassız şekilde ölçer.  Bir yönlü sensörler bir eksenin eğimini 360° bölgesinde ölçer, ancak iki yönlü sensörler aynı anda iki ekseni ±90° bölgesinde ölçebilir. Ayrıca, ±10°, ±45° ve ±60° sabit ayarlı ölçümler için kullanışlı bir yapıya sahiptir. Eğim değeri, kullanıcıya göre konfigüre edilebilir bir akım ve gerilim ara yüzü ya da konforlu CANopen ara yüzü üzerinden kullanıma sunulur. UV dayanıklı plastik gövdelerde ve ayrıca sağlam alüminyum gövdede temin edilen sensörler, sağlamlıkları ile ön plana çıkmaktadır. Maksimum 0,01° çözünürlük ile hassas algılamalar için idealdir. Endüstri ve otomotiv mühendisliğinin her türlü uygulamalarındaki kullanım için uyumludur.