Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

MOXA’DAN YENİ AKILLI SWITCH SERİSİ

[kutusatir=4577]

Makine üreticileri ve otomasyon mühendisleri için Ethernet anahtarlarını bir SCADA/HMI üzerinden denetleyebilmek, kontrol sistemlerine daha net bir genel bakış sağlamasının yanı sıra sistem duruş süresini de en aza indirmek için gerekli müdahale zamanını tanıyan bir özelliktir. Öte yandan yönetilebilir switch devreye alma ile ilgili en yaygın endişe, kurulum ve sonrasındaki yönetim sürecinde ortaya çıkan operasyonel karmaşadır. Moxa’nın ultra ince SDS-3008 akıllı switch serisi, bu zorlukların üstesinden gelmek üzere tasarlanmıştır. Sadeleştirilmiş protokol konfigürasyonu, esnek montaj seçenekleri, kullanımı kolay arayüzü ve ince kasası ile SDS-3008 akıllı switch, herhangi bir akıllı üretim uygulaması için tam da kontrol kabinlerinize uygun tasarlanmıştır.

ETHERNET SWİTCH KURULUMUNDA SIKÇA KARŞILAŞILAN ZORLUKLAR
Maliyet Meselesi: Yalnızca temel denetim ve kontrol fonksiyonları gerektiren uygulamalarda, ihtiyaç duyulmayan birçok özelliğe sahip kompleks yönetilebilir switchler kullanmak, gereksiz masraf anlamına gelir.
Yer Kısıtlaması: Kullanılan farklı tip kontrol kabinlerinin her birinin yer veya kurulum konusunda mutlaka bir kısıtlaması vardır.

Karmaşık Konfigürasyon: Son derece karmaşık olabilen ve endüstriyel otomasyon personeli için dik bir öğrenim eğrisine sahip IT odaklı kullanıcı ara yüzleri, konfigürasyon güncellemelerini ve en basit sorun gidermeleri zorlaştırır.

  • SDS-3008 Bu Zorluklara Son Derece Etkili Şekilde Çözüm Buluyor:
  •  Endüstriyel protokol desteği; SCADA/HMI’lardan switch yönetimine hazır hale getirmek için tek tıkla kurulum
  •  Kurulum opsiyonu ile her tür endüstriyel kabine yerleştirebilme imkanı: DIN-ray veya rafa montaj
  •  Sayfalık konfigürasyon panosu (ve 6 farklı dil desteği) ile son derece kolay yapılandırma ve kurulum

SDS-3008 SERİSİ
Endüstriyel 8-port Smart Ethernet Switch

  •  Dar alanlara sığabilmek üzere tasarlanmış kompakt kasa
  •  Kolay cihaz yapılandırma ve yönetimi için web tabanlı görsel kullanıcı ara yüzü
  •  HMI/SCADA sistemlerinde kolay entegrasyon ve denetleme için EtherNet/IP, PROFINET, ve Modbus/TCP endüstriyel protokol desteği
  •  Ağ yedekliliği için RSTP/STP desteği
  •  Cihaz düzeyinde güvenlik garantisi için IEC 62443-4-2 Level 1 uyumluluğu