Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

Modüler Mekatronik Sistemler İvme Kazanıyor

B&R, ACOPOSmotor ile tek bir kompakt ünitede bir servo motor ve sürücüyü birleştiriyor. Ayrıca güvenlik teknolojisi de bir seçenek olarak entegre edilebiliyor. Bu da geliştiricilere bir makine tasarlarken daha fazla özgürlük veriyor ve elektrik panosunda değerli alan tasarrufu yapılmasını sağlıyor.

ACOPOSmotor hibrit bir kablo üzerinden tahrik ağına bağlanıyor. Gerekli tüm güç ve sinyal hatlarını içeren bu kablo POWERLINK ağına bağlantı kuruyor.

Üç farklı boyutta edinilebilen ACOPOSmotor modülleri 1.8 ile 12 Nm arasında değişen tork değerleriyle geliyor. Gerekli durumlarda opsiyonel bir fan düzeneğiyle %100’e varan bir performans artışı sağlanabiliyor.

GÜVENLİK DAHİL
Kanıtlanmış kablolu güvenlik fonksiyonları STO (Safe Torque Off) ve SS1’e (Safe Operational Stop 1) ek olarak, gelecekte ACOPOSmotor modül varyantı ağ tabanlı openSAFETY ile var olacaktır.

Bu da kullanıcıların sıralanan fonksiyonlara (ACOPOSmulti’yle olduğu gibi) erişimine imkan tanıyacaktır. STO, SOS, SS1, SS2, SLS, SMS, SLI ve SDI. ACOPOSmotor, ACOPOSmulti tahrik sistemi ile tam uyumludur. Bu da kullanıcılara herhangi bir ilave mühendislik gerektirmeden her makine için en uygun servo sürücüyü seçme imkanı tanıyor.