Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

KORDSA, 2017 YILININ İLK YARISINDA OPERASYONEL KÂRLILIĞINI %22 ARTIRDI

[kutusag=4619] Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, 2017 ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı.   Kordsa ilk yarıyılda cirosunu, 2016 yılının ilk yarısına göre %29 arttırdı. Bu dönemde net kâr, 112 Milyon TL’ye ulaştı. Yatırımlarının geri dönüşünü almaya devam eden güçlendirme markası, toplam satışlarını geçen senenin aynı dönemine göre %29 artırdı. Kordsa, yılın ilk yarısında 112 milyon TL net kâr elde ederek güçlü sermaye yapısı ile istikrarlı büyümesini sürdürdü.

Kordsa CEO’su Ali Çalışkan, “Kordsa “yaşamı güçlendirme” misyonu ile katma değerli ve yenilikçi güçlendirme teknolojilerini Amerika’dan Asya Pasifik’e kadar dört kıtada sunuyor. Bugün global pazardaki Ar-Ge başarılarımız, uzun vadeli müşteri ilişkilerimiz ve yatırımlarımızla tüm paydaşlarımıza değer katmaya devam ediyoruz. 2017 senesi ilk yarıda güçlü operasyonel performansımızın yanı sıra, geleceğin güçlendirme teknolojilerini şekillendirecek inovasyon çalışmalarımızı global pazardaki müşterilerimizle yaptığımız stratejik iş birlikleriyle devam ettirdik. Bugün Türkiye’nin ilk 3 Ar-Ge merkezi arasında seçilen Ar-Ge merkezimizde, geleceğin daha hafif lastikleri ve araçları için çalışıyoruz. Mart ayında Fransa’da düzenlenen ve dünyanın en büyük kompozit fuarı olan JEC’te kürlenme süresini 9 dakikadan 3 dakikaya düşüren yeni reçine teknolojimizi tanıttık. Enerji tasarrufu ve üretim döngüsünde verimlilik artışı sağlayan reçine teknolojimiz yoğun ilgi topladı. Güçlendirme pazarında; lastik, inşaat ve kompozit teknolojilerinde büyümemizi devam ettirme hedefiyle yatırımlarımızı sürdürdük. 2016 yılında müjdesini verdiğimiz polyester iplik yatırımlarımız Endonezya ve Türkiye’de tüm hızıyla devam ediyor. 2018 yılı içinde her ikisi de devreye alınmış olacak ve büyüme ivmesi görece yüksek bir pazara hizmet edecek. Kompozit Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi’nde yer alan Ar-Ge merkezimizde daha sağlam ve daha hafif araçlar üretilmesi için görsel ve yapısal parçalar geliştiriyoruz, proje sayımızı her geçen gün arttırdığımız kompozit teknolojilerinde 15 işbirliği proje seviyesine ulaştık. Global pazardaki tüm bu gelişmelerin yanı sıra “Yaşamı Güçlendirme” misyonumuz ile üniversite projelerine desteklerimizi devam ettiriyoruz.” dedi.