EX BÖLGELER İÇİN PASLANMAZ ÇELİK KUTULAR

👤Phoenix Contact

🔍Yeni Clipsafe paslanmaz çelik boş kutular ve klemens kutuları ekstrem koşullarda kullanım için uygundur. Ölçüleri 1000x1000x300 mm2 ye varan 140 çeşit ATEX ve IECEx onaylı kutu, menteşeli ya da vidalı kapaklı olarak mevcut olup, endüstriyel ortamlarda ve proses teknolojisi uygulamalarında gereken yüksek düzeyde korumayı sağlarlar.

Kullanışlılık ön planda tutularak tasarlanan kutularda, menteşe yönü montaj yerinin gerektirdiği şekilde değiştirilebilmektedir. Benzer şekilde, montaj parçaların yerleri de isteğe uygun olarak değiştirilebilmektedir. Özel kapak contası, defalarca açma kapamadan sonra bile sızdırmazlığını korur. Conta desteği, kapak açıldığında, kutu üzerinde birikmiş olan  nem ve kirin içeri girmesini engelleyecek yapıdadır.

135 ° açılan kapak, bakım ve onarım sırasında çalışmayı kolaylaştırır. Panonun dört tarafına da takılabilen kablo giriş plakalarının contası patentlidir. Clipsafe boş kutular, müşteri gereksinimlerine göre kesikler ve delikler açılarak özelleştirilmiş ve istenen rakorlar ve  klemensler ile donatılmış olarak da temin edilebilmektedir.