Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

ERMAKSAN’IN YENİ NESİL ÜRETİMİ GREEN PRESS

[kutusol=4559] Ermaksan Makine, ileri teknoloji ile geliştirdiği verimlilik esaslı ürünleriyle, küresel ölçekte büyük ilgi görürken; yeni nesil üretimi Green Press makinesi ile sektöre son derece iddialı bir ürün daha kazandırdı. Ermaksan’ın, üstün AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiği yeni nesil üretimi Green Press, yüzde 69 enerji tasarrufu, düşük karbon salınımı, gürültüsüz çalışma ve sıfır endüstriyel yağ atığı gibi verilerle sektörde büyük fark yaratıyor.

% 100 ERMAKSAN ÜRETİMİ MAKİNE YOLUNDA BÜYÜK ADIM
Ermaksan bu makine ile birlikte, %100 yerli üretim anlayışını bir seviye ileriye götürerek, %100 Ermaksan üretimi makinalarda üretilmiş olan parçalardan oluşan makine üretme yolunda, ciddi bir mesafe kat etmeyi başardı. Green Press, operatörün maksimum verimlilikte çalışmasına yardımcı olurken, makinede güvenlik maksimum düzeyde tutulmuştur. Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, dünyada çevre bilincinin her geçen gün daha da arttığına işaret ederek, üreticilerin de bu hassasiyete dayalı olarak çevreci üretimlere yöneldiklerini belirtti.
ÇEVRE BİLİNCİNE KATKI SAĞLAMAYI HEDEFLEDİK[kutusag=4560] 
Özkayan, “Firma olarak çevre bilinci ile yaklaştıkları üretim modelinde çevreyi kirletmeyen, kirletici atık oluşturmayan makine tasarlayarak bu bilince katkıda bulunduk. Sac işleme makineleri sektöründe üretimi yapılan makinelerin büyük bölümünde ortalama 300 litre hidrolik yağ kullanılıyor. Ve 3 yılda bir bu yağın değiştirilmesi ve bertaraf edilmesi gerekiyor. Servo eletrikli motor teknolojisi ile ürettiğimiz ve Green Press olarak adlandırdığımız makine ile hidrolik yağ kullanımını tamamen ortadan kaldırdık.” dedi.