Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.

ERGONOMİK MAKİNE İŞLETİMİ

Tamamen kapalı olan bu paneller geniş bir ürün yelpazesinde mevcuttur ve buna ek olarak makinelere optimal olarak yerleştirilmelerine imkan veren IP 65 koruma seviyesine sahiptirler.[kutusag=4565]

Multi-Touch geniş ekran panelleri HD Ready ya da Full HD çözünürlük ile 18.5” ile 24” arasında değişen boyutlardadır. Daha geniş ekranlar ve yüksek çözünürlük her ekranda daha fazla bilgi içerilmesi imkanını sunuyor. Bu durum da kullanıcı ergonomisi açısından bakıldığında önemli bir avantaj olarak değerlendirilmektedir.

PORTRE FORMATINDA YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK
Büyük boyutlu ekranların bir gereklilik olduğu ancak yeterli miktarda alanın bulunmadığı durumlarda portre formatındaki 21.5” modeli tercih edilebilir. Opsiyonel yan kolları ile birlikte bu cihazları makinede kullanmak ve manevra ettirmek fazlasıyla kolaydır. Ürün gamında, analog rezistif dokunmatik ekran teknolojisine sahip 4:3 formatındaki iki farklı ürün de mevcuttur. Bu ürünler kullanıcılara, hali hazırda var olan HMI uygulamalarında bir değişiklik yapmadan kendi operatör donanımlarını yükseltmelerine imkan tanıyor.

KOLAY KABLOLAMA
Bu paneller taşıma kollu şaftı aracılığıyla uygun standart kablolar kullanılarak bağlanır (Montaj sonrasında bile kablolama yapılabilir). Özellikle PC ve panel arasında 100 metreye kadar bir mesafeye olanak veren Smart Display Link 3 modelini tercih edenler için ince RJ45 konektörü nedeniyle kablolama işlemi çok daha basit bir hale gelir.

KOLAY İŞLETME
Gerektiği taktirde taşıma kollu sistemleri butonlar, seçici anahtarlar, kontak anahtarları ve acil stop butonları ile de donatılabilir.

Entegre RFID okuyucunun da yardımıyla, servis mühendislerinden sistem operatörlerine kadar herkese bireysel erişim yetkisi oluşturulabilir. Bu tarz bir erişilebilirlik seviyesi ile artık küçük kağıt parçalarına şifreleri not etmek tam da ait olduğu yerde yani geçmişte kaldı.