ÖZDİSAN ELEKTRONİK’TEN DİJİTALE BÜYÜK YATIRIM

👤ÖZDİSAN ELEKTRONİK

🔍Özdisan Elektronik, endüstri 4.0’a uyum sağlamak adına sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Deneyimli kadrosu ve bilgi birikimiyle, dijitale 1,5 milyon doların üzerinde yatırım yapan firma, yenileme ve hizmet kalitesini en üst seviyelere taşıma çalışmalarını, yeni yatırım harcamalarıyla desteklemeye devam ediyor. Türkiye’de teknolojik altyapı yetersizliği nedeniyle üretilemeyen, yüksek teknolojili komponentleri bünyesinde barındıran ozdisan.com, başta KOBİ’ler olmak üzere ülkemizdeki üreticilere uygun ve hazır ürünler tedarik ediyor. Komponent sektöründe yaşanan tedarik problemlerine çözüm olması adına kurulan platform, aynı zamanda elektronik bir ansiklopedi gibi hizmet vererek, kullanıcıların ürünler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmelerine ve ürünleri karşılaştırabilmelerine olanak sağlıyor. Ayrıca yurt dışındaki sistemlerin aksine sipariş için sayı sınırlaması bulundurmayarak küçük miktarlarda sipariş verebilmeyi de mümkün kılıyor. Sunduğu bu avantajlarla ozdisan.com üretim alanında faaliyet gösteren firmalara, özellikle de KOBİ’lere can suyu oluyor.

Özdisan Elektronik Genel Müdürü Mustafa Yurttaş, “Ülkemizin teknolojik altyapısı, yarı iletken teknolojisi için yetersiz kalıyor. Bazı elektronik parçalarda rekabette geri kalınması nedeniyle, girişimcilerimizin pek çoğu pazardan çıkmak zorunda kaldı. Ancak ithal komponent pazarında aynı ürün birden fazla firma tarafından üretildiğinden, fiyatlarda ciddi bir rekabet yaşanıyor. Bu durumun global pazarlarda avantaja dönüşebilecek olması ise gözden kaçırılmaması gereken bir gerçek. Böylelikle kazanan yine, bu ürünleri kullanan üreticilerimiz oluyor. Platformumuz, birbiriyle rekabet içerisinde olan global firmaların ürünlerini bünyesinde barındırarak kullanıcılarımıza seçim yapma şansı sunuyor. Şimdilik 100 bini aşkın ürün çeşidiyle hizmet veriyoruz, en kısa sürede bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyoruz. Ülkemizdeki üreticilere desteğimizi her daim devam ettirme niyetindeyiz.” dedi.

PCB ROBOTU SAYESİNDE SİPARİŞE ÖZEL ÜRETİM
Dünyada bir ilk olan ve ozdisan.com yazılımcılarının geliştirdiği PCB teklif robotu sayesinde, kullanıcılar projeleri için ihtiyaç duydukları PCB’leri sipariş edebiliyor. İstenilen parametreleri sisteme girdikten sonra anında fiyat teklifi alabilen kullanıcılar, detaylı bilgi için alanında uzman mühendislerle doğrudan iletişime geçerek sorularını yöneltebiliyor.

3D SECURİTY İLE GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Mevcut olan en gelişmiş şifreleme sistemini ve 3D Secure ödeme protokolünü kullanan platform, kullanıcılarına ödeme bilgilerini riske atmadan güvenle alışveriş yapabilme imkanı sunuyor. Üç boyutlu güvenlik sisteminde, alışverişler kullanıcının cep telefonunuza gelen tek kullanımlık SMS’ler ile tamamlanabiliyor. Böylece kart bilgilerinin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasının önüne geçiliyor.

SEPETTE ANINDA İNDİRİM
Sepette anında indirim uygulamasıyla, müşteriler tek seferde online platformlar aracılığıyla yaptıkları alışverişlerde sipariş miktarına göre yüzde 5’den yüzde 30’a varan oranlarda indirimden faydalanabiliyor.

“Ülkemizin teknolojik altyapısı, yarı iletken teknolojisi için yetersiz kalıyor. Bazı elektronik parçalarda rekabette geri kalınması nedeniyle, girişimcilerimizin pek çoğu pazardan çıkmak zorunda kaldı. Ancak ithal komponent pazarında aynı ürün birden fazla firma tarafından üretildiğinden, fiyatlarda ciddi bir rekabet yaşanıyor. Bu durumun global pazarlarda avantaja dönüşebilecek olması ise gözden kaçırılmaması gereken bir gerçek. Böylelikle kazanan yine, bu ürünleri kullanan üreticilerimiz oluyor. Platformumuz, birbiriyle rekabet içerisinde olan global firmaların ürünlerini bünyesinde barındırarak kullanıcılarımıza seçim yapma şansı sunuyor. Şimdilik 100 bini aşkın ürün çeşidiyle hizmet veriyoruz, en kısa sürede bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyoruz. Ülkemizdeki üreticilere desteğimizi her daim devam ettirme niyetindeyiz.”