Eylül 2017

AKILLI SENSÖRLER ZORLUKLARI FIRSATA ÇEVİRİYOR

Ambalaj ve Plastik

SICK, AKILLI SENSÖR ÇÖZÜMLERİ İLE SENSÖR PARAMETRİZASYONU, DURUM İZLEME, ELEKTRONİK BELGELEME VEYA SENSÖR GÖRÜNTÜLEME GİBİ STANDART İŞLEVLER İLE AMBALAJLAMA MAKİNELERİNİN MÜHENDİSLİĞİNDEKİ DEĞERİ BÜYÜK ÖLÇÜDE ARTIRAN HIZLI SAYIM VEYA ZAMAN ÖLÇÜMÜ GİBİ "GELİŞMİŞ" İŞLEVLER ARASINDA BİR AYRIM YAPIYOR.

Devamını Oku

ASAL GAZLARIN ORANSAL VALFLERLE KONTROLÜ KİMYA DOĞRU OLDUĞUNDA

Araştırma

PROSES OTOMASYONUNDA ORANSAL VALF TEKNOLOJİSİ, BÜYÜK BİR ESNEKLİK SUNUYOR VE YÜKSEK KALİTELİ KONTROL SONUÇLARI SAĞLIYOR. FESTO TARAFINDAN SAĞLANAN VE BOEHRİNGER INGELHEİM'IN YENİ TEKNİK MERKEZİNE KURULAN BİR KOMPLE SİSTEM, MODERN PNÖMATİK BİLİMİNİN SUNABİLECEĞİ PERFORMANSI ORTAYA KOYUYOR. PROJE, FESTO EKİBİ İLE İLAÇ ŞİRKETİNİN OTOMASYON UZMANLARI ARASINDAKİ HIZLI İLERLEMEYİ SAĞLAYAN YAKIN İŞ BİRLİĞİYLE GELİŞTİRİLDİ.

Devamını Oku

YÜKSEK ORANDA ESNEK HAREKET ÇÖZÜMLERİ İÇİN “HİJYENİK TASARIMLAR”

Araştırma

XTS HYGIENIC, BECKHOFF’DAN GENİŞLETİLMİŞ TAŞIMA SİSTEMİ’NİN PASLANMAZ ÇELİK UYARLAMASI, EN BAŞTA, ÖNCELİKLE GIDA VE İLAÇ ENDÜSTRİLERİNDE VE GENEL ANLAMDA SIVILARIN İŞLENMESİ VE DOLUMU ALANINDA GENİŞ BİR YELPAZEDE YENİ UYGULAMALARI BAŞLATMAKTADIR. YÜKSEK IP 69K KORUMA DERECESİ İLE İDEAL TEMİZLENEBİLİRLİĞİ SAĞLAMASI, ÇOK İYİ KİMYASAL DAYANIMI VE HERHANGİ BİR GİZLENMİŞ KÖŞE, KENAR VEYA ALTTAN KESME OLMAKSIZIN, HİJYENİK TASARIM UYARLAMASI BU ENDÜSTRİLERDE PEK ÇOK YENİLİK OLANAĞI SUNMAKTADIR. STANDART SİSTEMİN YÜKSEK ESNEKLİKTE HAREKET ÇÖZÜMLERİ SAĞLAYAN AVANTAJLARI TEMİZLEME KOLAYLIĞI İLE BİRLEŞTİRİLMİŞTİR, BÖYLECE HİJYEN TALEBİNİN YÜKSEK OLDUĞU YERLERDE DAHİ SÜREÇ OPTİMİZASYONU VE AZAMİ ÜRETİM HATTI KULLANILABİLİRLİĞİNE OLANAK SAĞLAMAKTADIR.

Devamını Oku

ERMAKSAN'IN YENİ NESİL ÜRETİMİ GREEN PRESS

Araştırma

ERMAKSAN, İLERİ TEKNOLOJİ İLE GELİŞTİRDİĞİ VERİMLİLİK ESASLI ÜRÜNLERİYLE, KÜRESEL ÖLÇEKTE BÜYÜK İLGİ GÖRÜRKEN; YENİ NESİL ÜRETİMİ GREEN PRESS MAKİNESİ DE YÜZDE 69 ENERJİ TASARRUFU, DÜŞÜK KARBON SALINIMI, GÜRÜLTÜSÜZ ÇALIŞMA VE SIFIR ENDÜSTRİYEL YAĞ ATIĞI GİBİ VERİLERLE SEKTÖRDE BÜYÜK FARK YARATIYOR.

Devamını Oku

AMONYAK ÜRETİMİ İÇİN YENİ BİR SÜREÇ GELİŞTİRİLİYOR

Araştırma

JAPON AMİNO ASİT ÜRETİCİSİ AJİNOMOTO, TOKYO TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ PROFESÖRÜ HİDEO HOSONO VE DİĞER ORTAKLARIYLA DÜNYANIN İLK KÜÇÜK ÖLÇEKLİ YERİNDE AMONYAK SENTEZ SİSTEMİ OLACAĞINI SÖYLEDİĞİ ÜRÜNLERİNİ TİCARİLEŞTİRMEK İÇİN BİR ARAYA GELİYOR.

Devamını Oku

ÇİMENTO PROSESİ AKIŞ ŞEMASI

Çimento

DÜNYA ÇAPINDA, PROSES VE ÇEVRE ENDÜSTRİSİNDE FAALİYET GÖSTEREN FABRİKALAR, EN ZORLU ANALİZ GEREKSİNİMLERİNE ÇÖZÜM SAĞLAYABİLEN TEDARİKÇİLERE İHTİYAÇ DUYARLAR. SERVOMEX, 50 YILI AŞKIN BİR SÜREDİR, BU ENDÜSTRİLERİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK VE İLERİSİNE GEÇMEK İÇİN GÜVENİLİR GELİŞMİŞ GAZ ANALİZÖRÜ VE İZLEME SİSTEMLERİ TASARLAYIP ÜRETİYOR.

Devamını Oku

PATENTLİ EMNİYET SİVİCİ ENDÜSTRİYEL GÜVENLİĞİ ARTIRIYOR

Emniyet

ARTIK ENDÜSTRİYEL OTOMASYON MÜŞTERİLERİ PAZARDAKİ GELİŞMİŞ ÇEKME HALATLI EMNİYET SİVİCİ SAYESİNDE ÜRETKENLİKTEN ÖDÜN VERMEDEN GÜVENLİKLERİNİ ARTIRABİLİYOR. ROCKWELL AUTOMATİON TARAFINDAN PAZARA SUNULAN ÇEKME HALATLI EMNİYET SİVİCİ SEKTÖRDEKİ İLK PATENTLİ, MİKROÇİP TEKNOLOJİLİ YARI İLETKEN ÇEKME HALATLI EMNİYET SİVİCİDİR.

Devamını Oku

MAKİNE KONTROLÜ İLE YAPAY ZEKA ARASINDA GERÇEK ZAMANLI ENTEGRASYON SAĞLANIYOR

Endüstri 4.0

OMRON, TEMEL ALGILAMA VE KONTROL TEKNOLOJİLERİNE YAPAY ZEKAYI EKLEYEREK ÜRETİCİLERİN ENDÜSTRİ 4.0 FABRİKALARINA YENİLİK GETİRMELERİNİ VE ÜRÜNLERİNİ GELİŞTİRMELERİNİ SAĞLIYOR.

Devamını Oku

ERGONOMİK MAKİNE İŞLETİMİ

Endüstriyel İletişim

B&R’NİN IP 65 KORUMA SEVİYESİNE SAHİP PANELLERİ İLE TAŞIMA KOLLU SİSTEMLERİ ÇITAYI YÜKSELTİYOR.

Devamını Oku

ROCKWELL AUTOMATION,ANLIK CİHAZ ANALİTİĞİ VE SAHADA İŞ BİRLİĞİ İÇİN YENİ ENSTRÜMANLAR SUNUYOR

Endüstriyel İletişim

AKILLI CİHAZLAR ENDÜSTRİYEL OPERASYONLARI DAHA BAĞLI HALE GETİREREK SAHADA VE TESİSİNİN FARKLI BÖLGELERİNDE ÇALIŞANLARI GÜÇLENDİRİR HALE GELDİ. DİJİTAL DÖNÜŞÜM YAŞAYAN BİRÇOK ÜRETİCİ İÇİN BU MODERN ARAÇLARIN KURULUMU ÇOK UZUN SÜREBİLİYOR, NASIL İŞLEDİĞİNİ ÇÖZMEK VE DOĞRU ÇALIŞANA DOĞRU VERİYİ GÖNDERİR HALE GETİRMEK ÇOK FAZLA YATIRIM GEREKTİREBİLİYOR.

Devamını Oku

FOUR FAITH LORA MODEMLER İLE MODBUS ÜZERİNDEN ANALOG INPUT OKUMA UYGULAMASI

Endüstriyel İletişim

FOUR FAITH FİRMASI SAHA UYGULAMALARINDA İHTİYAÇ DUYULACAK KABLOSUZ HABERLEŞME İHTİYAÇLARINA DA LORA İLE ÇÖZÜMLER ÜRETİYOR. ÜRÜN PÖRTFÖYÜNDELİ F8L10T LORA, SAHADAKİ UZUN MESAFELER ARASINDA LORA AĞI ÜZERİNDEN DATA TRANSFERİ YAPABİLMENİZE OLANAK SAĞLAYAN BİR CİHAZDIR.

Devamını Oku

MİNYATÜR KLEMENSLER KOMPAKT TASARIM SAĞLIYOR

Endüstriyel İletişim

PUSH-IN TEKNOLOJİLİ ÖZGÜN MİNYATÜR KLEMENSLER, İŞLEVSELLİKTEN ÖDÜN VERMEDEN, KABLAJI DAHA KOMPAKT HALE GETİRİYOR.

Devamını Oku

MOXA’DAN YENİ AKILLI SWITCH SERİSİ

Endüstriyel İletişim

SADELEŞTİRİLMİŞ PROTOKOL KONFİGÜRASYONU, ESNEK MONTAJ SEÇENEKLERİ, KULLANIMI KOLAY ARAYÜZÜ VE İNCE KASASI İLE SDS-3008 AKILLI SWİTCH, HERHANGİ BİR AKILLI ÜRETİM UYGULAMASI İÇİN TAM DA KONTROL KABİNLERİNİZE UYGUN TASARLANMIŞTIR.

Devamını Oku

GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ FUARI 2018

Haberler

1987 yılından itibaren sektörel yayıncılık alanında faaliyet gösteren Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık A.Ş. 22-25 Şubat’ta Ege Bölgesi’ndeki en büyük ve en kapsamlı fuar kompleksi olan Fuar İzmir’de FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018’i gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

KİMYA İHRACATI YÜZDE 24 ARTTI

Haberler

Kimya sektörü üst üste kırdığı ihracat rekorları ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor. Türkiye’nin en çok ihracat gerçekleştiren üçüncü sektörü konumundaki kimya, Temmuz ayında da ihracattaki yükseliş ivmesini sürdürdü. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre; Temmuz ayı ihracatı değer bazında geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 24 artarak 1 milyar 195 milyon dolara ulaştı.

Devamını Oku

BAYER TÜRKİYE’NİN 1 MİLYON TONLUK PAMUK ÜRETİM HEDEFİNİ DESTEKLİYOR

Haberler

Yaşam Bilimleri şirketi Bayer, Türkiye ekonomisinin lokomotifleri arasında yer alan tekstil ve hazır giyim sektörünün çözüm ihtiyaçlarını tarladan üretim aşamasına kadar pamukta standardizasyonu sağladığı ‘Fibermax Serifikasyon Programı’yla karşılıyor. Tarım Ürünleri birimi tarafından geliştirilen program ile Bayer; çiftçiye, çırçırcıya ve iplikçiye daha fazla kazanç elde edebileceğini gösteriyor.

Devamını Oku

İLK YARIDA 17,7 MİLYAR DOLARLIK PLASTİK MAMUL ÜRETİLDİ

Haberler

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (PAGEV) Plastik Sektörünün 2017 yılının 6 aylık dönemindeki üretim, ihracat, ithalat ve yatırımlar konusundaki durumunu ortaya koyan ve 2017 tahminlerini içeren Plastik Sektörü Raporunu açıkladı. Dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ışığında sektörün ilk yarı karnesini sergileyen bu rapora göre dünyanın 6., Avrupa’nın ise ikinci büyük plastik üretim merkezi olan Türkiye, 2017’nin ilk yarısında 17,7 milyar dolar değerinde 4,7 milyon tonluk plastik mamul üretimine imza attı

Devamını Oku

AMBALAJ BASKI TEKNOLOJİLERİNİN TÜM BİLEŞENLERİ PRİNTPACK’TE BULUŞUYOR

Haberler

Günümüzde Baskı Sektörü, ambalaj baskı teknolojilerinin hızlı büyümesiyle yoluna daha güçlü devam ediyor. Bu büyüme sayesinde dünya basım pazarında 2008’de yüzde 24,5 paya sahip olan Ambalaj ve Etiket Baskıları, 2018 yılsonunda bu oranı yüzde 35’e çıkartarak 343 milyar dolarlık ciro elde etmeyi hedefliyor.

Devamını Oku

KORDSA, 2017 YILININ İLK YARISINDA OPERASYONEL KÂRLILIĞINI %22 ARTIRDI

Haberler

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, 2017 ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı. Kordsa ilk yarıyılda cirosunu, 2016 yılının ilk yarısına göre %29 arttırdı. Bu dönemde net kâr, 112 Milyon TL’ye ulaştı. Yatırımlarının geri dönüşünü almaya devam eden güçlendirme markası, toplam satışlarını geçen senenin aynı dönemine göre %29 artırdı

Devamını Oku

MERCEDES-BENZ TÜRK VE ÇYDD’NİN YÜRÜTTÜĞÜ “HER KIZIMIZ BİR YILDIZ” EĞİTİME DESTEK PROJESİ TAM 13 YILDIR DEVAM EDİYOR

Haberler

Türkiye’de kuruluşunun 50. yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk’ün, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte toplumda kadının her alanda hak ettiği güce kavuşması, kadınlara sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği tanınması hedefiyle 2004 yılında hayata geçirdiği “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi devam ediyor.

Devamını Oku

ZORLU UYGULAMALARA ÖZEL OSİSENSE XS9 ENDÜKTİF SENSÖR SERİSİ

Haberler

Tamamen paslanmaz çelik gövde ile mekanik şoklara ve titreşime karşı dayanıklı OsiSense XS9 Endüktif Sensör serisi, yiyecek-içecek sektörü gibi zorlayıcı endüstriyel koşullarda oluşabilecek hasarlara karşı dayanıklıdır.

Devamını Oku

SICK ENKODERLER HAREKET SEKANSLARINI İZLEYİP GÜVENCEYE ALIYOR

Hareket Kontrol

BASİT KONFİGÜRASYON VE ESNEK PROGRAMLAMA OPSİYONLARI SICK ENKODERLERİNİN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİDİR. ENKODERLER, OPTİK VE MANYETİK TEKNOLOJİLERE DAYALI OLARAK ÇOK ÇEŞİTLİ SEKTÖRLER İÇİN İDEAL ÇÖZÜM SUNUYOR.

Devamını Oku

SİMOTİON PROJECTGENERATOR İLE HAREKET KONTROL MÜHENDİSLİĞİNİN DAHA VERİMLİ ŞEKLİ

Hareket Kontrol

BİR PROJE YAZILIM MÜHENDİSİ ASLA SIFIRDAN MAKİNE TASARIMI VE PROGRAM YAPMAZ, ANCAK BENZER UYGULAMALARINI KOPYALAYIP ÜZERİNDE MODİFİKASYON YAPAR. ANCAK, PROGRAM TASARIMCISI PROGRAMIN DETAYLARINA GİREREK İSTENİLEN FONKSİYONLARI GERÇEKLEŞTİRİR VE PROGRAM MODÜLERİNİN BİRBİRLERİ İLE OLAN BAĞLANTILARINI DÜZENLER.

Devamını Oku

VİDALAMALI AÇILI DÖNER RAKORLAR

Hidrolik Pnömatik

İLAVE BIR DÖNER AKSA SAHIP BU BAĞLANTI ELEMANLARI, HIDROLIK HATLARINA HAREKET ÖZGÜRLÜĞÜ GETIRIP HIDROLIK SISTEMIN SIZDIRMAZLIK GÜVENLIĞINI ARTTIRIYOR.

Devamını Oku

Yeni Nesil Scada Platformu: Movicon Automation Platform Next

HMI - SCADA

OTUZ YIL ÖNCE, ENDÜSTRİ UZMANLARI SCADA'NIN BİR TEKNOLOJİ OLARAK GEREKSİZ OLDUĞUNU ÖNGÖRÜYOR VE GELECEĞİN FABRİKALARINDA VE FABRİKALARINDA YER ALMAYACAĞINDAN BAHSEDİYORLARDI. ANCK GÜNÜMÜZDE, BU ÖNGÖRÜNÜN AKSİNE, SCADA TEKNOLOJİSİ KULLANICI GEREKSİNİMLERİNE GÖRE SÜREKLİ GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR.

Devamını Oku

EWON COSY UZAKTAN ERİŞİME İMKAN VERİYOR

HMI - SCADA

AMERİKAN MAKİNE ÜRETİCİSİ JSI, HMS’NİN IIOT TEKNOLOJİSİNİ KULLANARAK TAMAMEN BAĞLI MAKİNE ÜRETİYOR.

Devamını Oku

OMRON, YENİ PMAC PROGRAMLANABİLİR ÇOK EKSENLİ KONTROLÖRLERİNİ PİYASAYA SUNULUYOR

Kontrolörler

OMRON, KULLANICI İHTİYAÇLARINI KARŞILAYAN İKİ TİP PMAC PROGRAMLANABİLİR ÇOK EKSENLİ KONTROLÖR SUNUYOR. OMRON, ENTEGRE, AKILLI VE ETKİLEŞİMLİ KONSEPTLERLE ÜRETİM TESİSLERİNE YENİLİK GETİRİYOR. OMRON, YENİ ENTEGRE OTOMASYONU GERÇEKLEŞTİRMEK AMACIYLA DT'NİN HAREKET KONTROLÜ TEKNOLOJİLERİNİ OMRON'UN KONTROL TEKNOLOJİLERİYLE BİRLEŞTİREREK ÜRETİM ALANINDA YENİLİKLER YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYOR.

Devamını Oku

Modüler Mekatronik Sistemler İvme Kazanıyor

Motor ve Sürücüler

ACOPOSMOTOR DAĞITILMIŞ HAREKET TEKNOLOJİSİ İÇİN YENİ STANDARTLAR BELİRLİYOR.

Devamını Oku

BOSCH REXROTH, YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLERİNİ SUNUYOR

Otomotiv

BOSCH REXROTH, YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERİYLE UZUN YILLARDIR OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ KURULUŞLARININ ÖNE ÇIKAN BİR İŞ ORTAĞI OLARAK FAALİYET GÖSTERİYOR. BOSCH REXROTH, ÖZELLİKLE ‘DİRENÇ KAYNAĞI’ DİYE DE ADLANDIRILAN ADAPTİF PUNTA KAYNAĞI TEKNOLOJİSİYLE TAKDİR TOPLUYOR. AYRICA ELEKTRİKLİ VİDALAMA KONUSUNDA DA PROJELER ÜRETEREK MÜŞTERİLERİNE HİZMET SUNUYOR.

Devamını Oku

BASKI ALTINDA BİLE HİJYENİK KOŞULLARDAKİ SENSÖRLER

Otomotiv

PROSES OTOMASYONU, DAYANIKLI MALZEMELERİN KULLANILMASINI VE KAPSAMLI TEMİZLİK KAPASİTESİ GEREKTİRİRKEN, HIZLI CEVAP SÜRELERİ, MİNİMAL MUHAFAZA, DOĞRUDAN İŞLETME VE UZAKTAN SENSÖR AYARLARININ YAPILMASI FABRİKA OTOMASYONUNDAKİ KİLİT FAKTÖRLERDİR. BU DURUM, ETKİLİ SENSÖR ÇÖZÜMLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNE İLİŞKİN SİNERJİLER VE YARARLAR SAĞLAMAKTA VE MAKİNELERİN KURULMASI, İŞLETİLMESİ VE GÜNLÜK İŞLEYİŞİNDE UYGULANABİLİR. SICK, YİYECEK ENDÜSTRİSİNDE KULLANILMAK İÇİN TEST EDİLEN VE BELGELENEN PEK ÇOK UYGUN ÇÖZÜM SUNUYOR.TASARLANMIŞTIR.

Devamını Oku

YAY YÜKLEMELİ TEST MİLLERİ İÇİN SIRALI PROSES TAKİBİ

Proses Kontrol

TEST DONANIMI SEKTÖRÜNDE INGUN MUTLAK DOĞRULUK SAĞLAYAN TEST MİLLERİ VE SİSTEMLERİNİN İKONİK BİR ÜRETİCİSİDİR. BU ÜRÜNLER EN YÜKSEK KALİTE GEREKSİNİMLERİNİ KARŞILAMALIDIR. BU YÜZDEN KISTLER'İN YÜKSEK HASSASİYETLİ SENSÖRLERİ INGUN KALİTE İLE İLGİLİ TÜM ÜRETİM PROSESLERİNİ TAKİP EDİYOR.

Devamını Oku

TEK KAYNAKTAN ESNEK KOMPONENTLER, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SAĞLIYOR

Robotik

MONTAJ KONSEPTİNDE YER ALAN 200 ADET ROBOTUN KALİTE, KARLILIK VE ESNEKLİK GEREKSİNİMLERİNİ PHILIPS İLERİ TEKNOLOJİSİ SAĞLIYOR.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC’İN İNTERAKTİF ROBOT PROJESİ “THREEBOTS”

Robotik

MITSUBISHI ELECTRIC’İN “THREEBOTS” (ÜÇ ROBOT) İSİMLİ İNTERAKTİF ROBOTİK PROJESİ, 64’ÜNCÜ CANNES LİONS ULUSLARARASI YARATICILIK FESTİVALİ’NDE GÜMÜŞ ASLAN ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ. ÜÇ MITSUBISHI ELECTRIC ROBOTUNA ENTEGRE EDİLEN MONİTÖRLERDE SERGİLENEN EŞZAMANLI ANİMASYONLARDAN, TEKNİK OLARAK ZORLU BİR KOREOGRAFİDEN VE KOORDİNASYON AÇISINDAN ETKİLEYİCİ BİR GÖSTERİDEN OLUŞAN PROJE, 2016 YILINDA “RED DOT: GRAND PRİX“ ÖDÜLÜNÜ DE KAZANMIŞTI.

Devamını Oku

TURCK PICK-TO-LIGHT SİSTEMİYLE, DİGİTALLEŞMEYE DESTEK VERİYOR

Sensör

GELİŞMİŞ PICK-TO-LIGHT SİSTEMİYLE TURCK, MANUEL MONTAJ İŞLEMLERİNDE ÇALIŞAN İŞÇİLERİN, IŞIK YÖNLENDİRMELERİYLE ÇALIŞMALARININ SAĞLADIĞI FAYDALARI SMARTFACTORYOWL’DA GÖSTERİYOR.

Devamını Oku

MAKİNE VE SİSTEM ÜRETİCİLERİNE DAHA GENİŞ SAYIDA SENSÖR VE AKTUATÖRLER

Sensör

SMARTWİRE-DT BLOK MODÜLLERİ MAKİNE VE SİSTEM ÜRETİCİLERİ İÇİN ÇEVRESEL EKİPMANLARIN VERİMLİLİĞİNİ ARTTIRMADA YENİ UFUKLAR AÇIYOR.

Devamını Oku

SICK, GÜVENLİK SİVİÇLERİNİ KULLANICILARA SUNUYOR

Sensör

STR1 TRANSPONDER GÜVENLİK SENSÖRÜ, MANİPÜLASYONA KARŞI YÜKSEK KORUMA GEREKTİREN UYGULAMALARDA KULLANILIYOR.

Devamını Oku

ENTEGRE I/O MODÜLLÜ KOMPAKT X20 KONTROLÖRLER

Ürünler

B&R, entegre I/O modülüne sahip yeni seri kompakt kontrolörler ile X20 sistemini genişletti. Yeni seri işlemciler, tüm X20 işlemciler gibi, ilave I/O modüllerin doğrudan ya da kablo vasıtasıyla uzaktan bağlanmasına olanak tanıyor

Devamını Oku

SICK MLG-2 PRO: ÇÖZÜNÜRLÜKTE VE NESNE ALGILAMADA ÜST DÜZEY PERFORMANS

Ürünler

Boyut ölçümünde istikrarlı gelişim, MLG-2 Pro serisi, transparan nesnelerin ve yüksek hızda akan nesnelerin bulunduğu zorlu uygulamalarda kullanılıyor.

Devamını Oku

CODESYS 3’LÜ KOMPAKT IP67 KONTROL CİHAZI

Ürünler

Turck, TBEN-PLC Codesys 3 kontrol cihazını, küçük veya modüler makineleri kontrol etmek için kompakt bir IP67 PLC olarak sunuyor. Sağlam muhafazası ve yüksek koruma derecesi ile TBEN-PLC doğrudan sahada çalışabilir ve böylece bir kontrol kabini gerekmeden makine ve tesis kontrollerinin uygulanmasını sağlar

Devamını Oku

EX BÖLGELER İÇİN PASLANMAZ ÇELİK KUTULAR

Ürünler

Yeni Clipsafe paslanmaz çelik boş kutular ve klemens kutuları ekstrem koşullarda kullanım için uygundur. Ölçüleri 1000x1000x300 mm2 ye varan 140 çeşit ATEX ve IECEx onaylı kutu, menteşeli ya da vidalı kapaklı olarak mevcut olup, endüstriyel ortamlarda ve proses teknolojisi uygulamalarında gereken yüksek düzeyde korumayı sağlarlar.

Devamını Oku

GÜNEŞ ENERJİSİ ÇÖZÜMLERİ İÇİN FOTOVOLTAİK KESİCİ ŞALTERLER

Ürünler

Kraus & Naimer, sürekli gelişen Fotovoltaik besleme sistemlerinin DC Kesici Şalter ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Ana Şalterlerini birebir bu pazarın ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirdi.Kraus & Naimer, kullanım yerine göre hem IP66/67 koruma sınıfına sahip

Devamını Oku