Temmuz 2017

ENDÜSTRİ 4.0 İLE GELECEĞE ATILAN BÜYÜK ADIMLAR

Araştırma

ENDÜSTRİ 4.0, BÜTÜNSELLİK GEREKTİRİYOR. SICK; ÜRETİM, SİSTEM VE SERVİS UZMANLARINDAN BİRİ OLARAK BU GEREKLİLİKLERİ KARŞILAYIP GELECEĞİN ZORLUKLARINA KARŞI MÜŞTERİLERİYLE BİRLİKTE ÖZEL YANITLAR GELİŞTİRİYOR.

Devamını Oku

CC-LINK PLATFORMU İLE ENDÜSTRİYEL HABERLEŞME HIZI ARTIYOR

Araştırma

GELECEKHANE’NİN ROBOT TEKNOLOJİLERİ KONUSUNDA TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN İSİMLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİĞİ “ROBOTLAR GELİYOR” TEMALI DİJİTAL 2.0 ETKİNLİĞİNDE, CLPA ÜLKE MÜDÜRÜ TOLGA BİZEL KONUŞMACI OLARAK YER ALDI. SANAYİ 4.0’IN GEREKLİLİĞİ OLAN KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ ÜRETİM İÇİN ENDÜSTRİYEL HABERLEŞME HIZININ ÇOK YÜKSEK OLMASI GEREKTİĞİNİ VURGULAYAN BİZEL, CC-LİNK TEKNOLOJİSİ SAYESİNDE FABRİKALARDAKİ ROBOTLARIN VE TÜM ÜRETİM HATTININ SANİYEDE BİR GİGABİT HIZLA HABERLEŞEBİLDİĞİNİN ALTINI ÇİZİYOR.

Devamını Oku

OTOMASYON ALANINDA GETİRİLEN İNOVASYON GELECEĞİN DİJİTAL ÜRETİMİNE YÖN VERİYOR

Araştırma

GÜNÜMÜZDE GLOBAL REKABETTE YER EDİNMEK İÇİN YÜKSEK VERİMLİLİK DÜZEYİNİ KORUMANIN ÖNEMİ ARTIK TARTIŞILMAZ BİR NOKTAYA GELDİ. MAKİNELERİN DAHA ÇOK KULLANILMASINA VE ÜRETİM AÇISINDAN DAHA FAZLA VERİM ELDE EDİLMESİNE OLANAK TANIYAN YENİ ÜRETİM YÖNTEMLERİ VE AKILLI PROSES OPTİMİZASYONU SUNAN ENDÜSTRİ 4.0 ÇERÇEVESİNDE GELİŞTİRİLMİŞ KONSEPTLER DE ÜRETİCİLER ARASINDA OLDUKÇA YAYGIN ŞEKİLDE UYGULANIYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 VE CODESYS

Araştırma

ÜRETİM ALANINDAKİ ÜRÜNLERİN EKSİLMESİ DURUMUNDA BUNUN OTOMATİK TEDARİĞİ; BİLGİLENDİRME, REÇETELERİNİN OTOMATİK OLARAK HAZIRLANMASI, GEREK SERVİS TARAFINDA HERHANGİ BİR ÜRÜN DEĞİŞİMİNDE ÜRÜNLE İLGİLİ TÜM PROGRAMLARIN OTOMATİK OLARAK KENDİ KENDİNE GERİ YÜKLENEREK SİSTEMİN ÜRETİMİ HAZIR HALE GETİRİLMESİ GİBİ BİRÇOK KARMAŞIK ALTYAPIYI BERABERİNDE GETİRİYOR. ENDÜSTRİ 4.0, TAMAMEN İNTERNET VE ETHERNET TABANLI BİR ENDÜSTRİYEL YAŞAM HEDEFLİYOR.

Devamını Oku

FESTO HAREKET TERMİNALİ YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICINI MÜJDELİYOR

Araştırma

PNÖMATİK, DOĞASI GEREĞİ KULLANICI DOSTU BİR TEKNOLOJİDİR. TAMAMEN YENİ FESTO HAREKET TERMİNALİ VTEM, 50'DEN FAZLA BAĞIMSIZ ÜRÜNÜN YERİNİ ALABİLECEK UYGULAMALARLA PNÖMATİK DEVRELERİ ENDÜSTRİ 4.0 ÇAĞINA AKTARIYOR. TÜM BUNLAR PİEZO TEKNOLOJİSİ VE YAZILIMDAKİ EN SON GELİŞMELER SAYESİNDE MÜMKÜN HALE GELİYOR.

Devamını Oku

AKILLI TEKNOLOJİLERLE ENDÜSTRİ 4.0 YOLCULUĞU VERİMLİLİK SUNUYOR

Araştırma

BOSCH REXROTH, ÜRÜN VE HİZMET PORTFÖYÜNÜ, ENDÜSTRİ 4.0’IN SUNDUĞU DAHA İYİ KAYNAK KULLANIMI, DAHA YÜKSEK VERİMLİLİK, KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ VE KARLILIK GİBİ AVANTAJLARDAN EN YÜKSEK ŞEKİLDE YARARLANMALARI İÇİN MÜŞTERİLERİNE SUNUYOR.

Devamını Oku

PROOP PROFESYONEL OPERATÖR PANELİ

EMKO ELEKTRONİK A.Ş.

EMKO Elektronik A.Ş. tarafından geliştirilen %100 yerli Donanım ve HMI Programına sahip olan HMI panel “Proop” markası ile anılıyor. Profesyonel Operatör Paneli - proop ; 10.1” ve 7” ekran boyutlarında kullanıcılara sunuluyor. EMKO Elektronik A.Ş’nin oluşturduğu %100 yerli ve kullanıcı dostu HMI programı sayesinde kolayca programlanabilen panel, dahili giriş ve çıkış seçeneklerini üzerinde bulundurması ile dikkat çekiyor. Proses izleme ve kontrolünü, uzak izleme ve kontrol ile birleştiren panel , analog ve dijital giriş / çıkışlar sayesinde kullanıcıya esnek çözümler sunabiliyor.

Devamını Oku

TERMAL KAMERA İLE SİSTEM SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLANIYOR

Emniyet

TERMAL KAMERA TESTO 885, ZAMANA BAĞLI YÜK DEĞİŞİMLERİNİ GÖRÜNTÜLEYİP SİSTEM ARIZALARINI ÖNLEYEBİLİYOR. OTOMATİK, LİMİT DEĞER TEMELLİ BİR TETİK İLE DAHA ETKİN ÇALIŞIP ETKİN VERİ YÖNETİMİ YAPABİLİYOR.

Devamını Oku

CADENAS TEKNOLOJİSİyLE GELİŞTİRİLMİŞ SCHUNK’UN YENİ ONLINE KONFİGÜRASYONU

Endüstriyel İletişim

SCHUNK, İSTEĞE BAĞLI OLARAK, MONTAJ SİSTEM KUTULARINI ONLİNE YAPILANDIRICIDA TAMAMEN MONTE EDİLEBİLİYOR.

Devamını Oku

ABB, GÜNEŞ ENERJİSİ TEKNOLOJİSİNE YATIRIM YAPIYOR

Enerji Otomasyonu

ABB, YENİLİKÇİ YENİ GÜNEŞ ENERJİSİ ÇÖZÜMLERİYLE SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ SÖZÜNÜ DOĞRULUYOR.

Devamını Oku

AKILLI ŞEBEKELER NASIL ÇALIŞIYOR

Enerji Otomasyonu

YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİCİLERİ İÇİN EN BÜYÜK MÜCADELE ŞEBEKE İÇERİSİNDE GÜVENİLİR VE STABİL ENERJİ KALİTESİ SAĞLAMAKTIR. ALMAN YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARINA GÖRE 30KW’TAN DAHA BÜYÜK ÜRETİCİLERİN UZAKTAN GÜÇ KONTROLÜ YAPARAK GEREKTİĞİNDE BU GÜCÜ DÜŞÜRECEK VEYA ARTTIRACAK SİSTEME SAHİP OLMALARI BEKLENİYOR.

Devamını Oku

YENİ NESİL ANTİMİKROBİK KABLO KORUMA SİSTEMİ

Gıda / İçecek

ABB, YİYECEK VE İÇECEK ENDÜSTRİSİ İÇİN ENDÜSTRİDE BİR İLK OLAN ANTİMİKROBIK KABLO BORUSU SİSTEMLERİNİ SUNUYOR. ADAPTAFLEX SERİSİ BAKTERİ GELİŞİMİ TEHDİDİYLE MÜCADELE ETMEK İÇİN TASARLANMIŞTIR.

Devamını Oku

SIEMENS GIDA GÜNÜNDE DİJİTALLEŞMENİN YARATTIĞI POTANSİYEL KEŞFEDİLDİ

Haberler

Siemens Gıda Günü, bu sene Gıda Sektöründe Dijizalizasyon başlığı altında, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu’nun katkılarıyla, Renaissance Polat Istanbul Hotel’de gerçekleşti.

Devamını Oku

OMRON ENDÜSTRİ 4.0 SEMİNERLERİ TÜM TÜRKİYE GENELİNDE DEVAM EDİYOR

Haberler

Günümüzde küresel rekabette yer edinmek için yüksek verimlilik düzeyini korumanın önemi artık tartışılmaz bir noktaya geldi. Makinelerin daha çok kullanılmasına ve üretim açısından daha fazla verim elde edilmesine olanak tanıyan yeni üretim yöntemleri ve akıllı proses optimizasyonu sunan Endüstri 4.0 çerçevesinde geliştirilmiş konseptler de üreticiler arasında oldukça yaygın şekilde uygulanıyor.

Devamını Oku

ENOSAD, 7. DÖNEM YÖNETİM KURULUNU BELİRLEDİ

Haberler

ENOSAD, 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı Cevahir Hotel Asia İstanbul’ da yapıldı. Divan Heyeti, ENOSAD Kurucu Başkan Yardımcısı Osman Kurdaş’ ın başkanlığında Mustafa Naymanlar ve Turan Türkmen’ den oluşturuldu

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC, BU YIL DÖRDÜNCÜ KEZ “ADMS LİDERİ” SEÇİLDİ

Haberler

Schneider Electric, Gartner, Inc. tarafından gerçekleştirilen Gelişmiş Dağıtım Yönetim Sistemleri (ADMS) Magic Quadrant raporunda bu yıl dördüncü kez ADMS Lideri seçildi.1 Ayrıca şirket üst üste üç yıldır, Gelişmiş Dağıtım Yönetim Sistemleri için Kritik Yetkinlikler raporunda en yüksek puanı aldı

Devamını Oku

KTÜ’LÜ MÜHENDİS ADAYLARI MITSUBISHI ELECTRIC ROBOTU İLE ÇALIŞACAK

Haberler

Sanayideki rolü hızla artan endüstriyel robot teknolojilerine yön verecek mühendislerin yetiştirilmesi amacıyla üniversitelere Robot Eğitim Merkezi kurulmasına destek olan Mitsubishi Electric, şimdi de 6 eksenli endüstriyel robotunu Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne (KTÜ) hibe etti. Mitsubishi Electric’in yeni nesil robotunun açılışı, KTÜ’nün Ar-Ge ve inovasyon bilincinin yaygınlaşmasını desteklemek amacıyla düzenlenen “Düşünden Gerçeğine Proje Pazarı” etkinliği kapsamında gerçekleştirildi

Devamını Oku

ABB, ENERJİ YÖNETİMİYLE MALİYETLERİ AZALTIYOR

Haberler

ABB, İtalyan şehir suyu şebekesi şirketi Consorzio di Bonifica Veronese’nin (CBV) tesis bakım süresini ve operasyon maliyetlerini önemli ölçüde düşürerek ABB Ability™ Electrical Distribution Control System’in pilot uygulamasını başarıyla tamamladı.

Devamını Oku

INTERPACK 2017’DE GELECEĞİN EN İYİ MAKİNESİ YARIŞMASININ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Haberler

Ambalaj sanayinde yüksek inovasyon seviyesine dikkat çekmek ve ödüllendirmek amacıyla düzenlenen yarışma beş kategoriye ayrılmıştı: modüler makineler, akıllı makineler, kullanım kolaylığı, sürdürülebilirlik, izlenebilirlik & ürün güvenliği. Finalist listesi ve nihai kazananlar dört uluslararası üreticiden (Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Kimberly Clark ve Nestlé) ve iki büyük Avrupa ticaret organizasyonundan (UCIMA ve GEPPI) temsilcilerin bulunduğu prestijli bir jüri tarafından belirlendi.

Devamını Oku

TURCK VE BANNER, ASYA’DA ORTAK GİRİŞİM OLUŞTURDU

Haberler

Uzun süredir devam eden stratejik ortaklar, Singapur’daki bir ortak girişimle ASEAN faaliyetlerini yoğunlaştırmaktadır. Turck ve Banner, uluslararasılaşma stratejisinin bir parçası olarak, Singapur’da ilk Asya ortak girişimini yaratmak için güçlerini birleştirdiler.

Devamını Oku

GE YENİLENEBİLİR ENERJİ VE FİNA ENERJİ, 10 YIL SÜRELİ SERVİS ANLAŞMASI İMZALADI

Haberler

Türkiye’de temiz enerjinin gelişimi için öncü çalışamalarını sürdüren GE Yenilenebilir Enerji ve Fina Enerji, iş birliklerinin kapsamını on yıl süreli Servis Anlaşması ile genişletmeye yönelik görüşmeleri tamamladı

Devamını Oku

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ, ‘HIGHER EDUCATION PROGRAMME’ DESTEĞİNİ CDT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ ARACILIĞIYLA YENİLEDİ

Haberler

Mentor Graphics Türkiye distrübitörü CDT Bilgi Teknolojileri eğitime sağladığı katkılarla da dikkat çekiyor.

Devamını Oku

AVRASYA AMBALAJ FUARI 2017 İÇİN GERİ SAYIM TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Haberler

Ambalaj ürünlerinden ambalaj makinelerine, gıda işleme ekipmanlarından ambalaj baskı teknolojilerine kadar bu alandaki tüm ihtiyaçlara yönelik çözümlerin bir arada sergileneceği Avrasya Ambalaj Fuarı, bu yıl 25-28 Ekim 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde 23. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

PHOENIX CONTACT 2017 OTOMASYON PROJESİ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ, SAHİPLERİNİ BULDU

Haberler

Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü’ne 2007 yılında öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak için laboratuvar kuran Phoenix Contact, üniversite akademisyenlerine ve öğrencilerine otomasyon teknolojisi hakkında uygulamalı eğitimler sağlamakta, birlikte projeler geliştirmektedi

Devamını Oku

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER MAKİNELERİN PERFORMANSINI ARTTIRIYOR

Hareket Kontrol

PARKER HANNIFIN SERVO MOTORLAR VE SÜRÜCÜLER, CAT MEDİCAL SYSTEMS'İN HELİOS DRF RADYOGRAFİK YATIRMA KALDIRMA MASASININ DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE HAREKET ETMESİNİ SAĞLIYOR.

Devamını Oku

ELEKTRİK DAĞITIM SİSTEMİNDE ENERJİ HATLARI ÜZERİNDEN HABERLEŞMEDE GENİŞ BANT HABERLEŞME

Makale

Geleneksel elektrik şebekeleri elektriğin santrallerden üretilerek son kullanıcıya iletim ve dağıtım sistemleri üzerinden iletilmesi üzerine kurulmuştur.

Devamını Oku

HAREKET KONTROL ÜRÜNLERİ KATALOĞU, ENTEGRE ENDÜSTRİYİ DESTEKLİYOR

Motor ve Sürücüler

PARKER HANNIFIN, FABRİKA OTOMASYONU, OTOMOTİV, YİYECEK VE İÇECEK, ECZACILIK, AMBALAJ MAKİNELERİ, MALZEME ELLEÇLEME, BASKI VE TEKSTİL MAKİNELERİ DAHİL OLMAK ÜZERE BİRÇOK ÇEŞİTLİ UYGULAMAYA UYGUN SERVO SÜRÜCÜ ÜNİTESİ SUNUYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ GÜVENLİĞİ İÇİN ÜÇ AŞAMALI BİR YAKLAŞIM

OT/ VT

ROCKWELL AUTOMATION, ENDÜSTRİYEL OTOMASYONDA, GENİŞ KAPSAMLI BİR ENDÜSTRİ GÜVENLİĞİ PROGRAMI OLUŞTURMAK AMACIYLA ÜÇ ANAHTAR AŞAMAYI GENEL HATLARIYLA ANLATIYOR.

Devamını Oku

YENİ NESİL RFID SİSTEMLERİ

Otomotiv

TURCK’UN TEDARİKÇİ VE ÜRETİCİLER İLE YAPTIĞI ÇOK SAYIDAKİ TEST HAVA YASTIKLARI, KOLTUKLAR, MOTOR VEYA İÇ DÖŞEMELER GİBİ TEDARİKÇİDEN GELEN PARÇALARI RFID TEKNOLOJİSİ İLE KULLANMANIN MANTIKLI OLDUĞUNU VE ÜRETİM SÜRECİNDE VERİMLİLİĞİ ARTTIRDIĞINI GÖSTERİYOR.

Devamını Oku

OTO ISITICISI ÜRETİMİNDE ENTEGRE KONTROL VE CNC ÇÖZÜMÜ

Otomotiv

TWINCAT CNC OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNDE KULLANILAN DİSPENSER SİSTEMİNİ OTOMATİKLEŞTİRİYOR.

Devamını Oku

OTOMOTİV FABRİKASINDA PRES BÖLÜMÜ UYGULAMALARI

Otomotiv

SICK SENSÖRLERİ ÇOK SAYIDAKİ PRES HATLARI VE ROBOT MONTAJ ALANLARI İLE BİRLİKTE NEREDEYSE PRES BÖLÜMÜNÜN BÜTÜN ALANLARINDA KULLANILIR. BU SİSTEMLER ÜRETİMDE KULLANILACAK OLAN PARÇALARIN İMALAT HATLARINA TAM ZAMANINDA TESLİM EDİLMESİNİ SAĞLIYOR.

Devamını Oku

DİJİTALLEŞME, MEKANİK SİSTEMLERLE UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYOR

Otomotiv

“NESNELERİN İNTERNETİ” (IOE) GELECEĞİN EN GÜÇLÜ BÜYÜME UNSURLARINDAN BİRİ. İNSANLAR, SÜREÇLER, VERİLER VE NESNELER ARASINDAKİ AĞ TABANLI İLETİŞİM, ÖNÜNE GEÇİLMEZ BİR HIZLA GELİŞİYOR. DİJİTAL DEVRİM, HER YÖNÜYLE OTOMOTİV SANAYİSİNİ DE ETKİLİYOR. SCHAEFFLER DE DİJİTALLEŞMEYE ODAKLANARAK DİJİTALLEŞMENİN GELİŞİMİ YÖNÜNDE AKTİF ROL OYNUYOR. SCHAEFFLER, OTOMATIK SÜRÜŞ, ELEKTRİFİKASYON VE AĞ TABANLI İLETİŞİM İÇİN AKILLI BİLEŞENLER VE SİSTEMLER GELİŞTİRİYOR.

Devamını Oku

SUPER 6DOF, BÜYÜK BİLEŞENLER İÇİN BİLE YÜKSEK DOĞRULUKLU 3D TARAMALARI SAĞLIYOR

Otomotiv

İSTER BİR OTOMOBİLİN GÖVDESİ İSTERSE DE BİR HAVA ARACININ GÖVDESİ OLSUN, BÜYÜK BİLEŞENLERLE ÇALIŞMAK BAZI BENZERSİZ ÖLÇÜM ZORLUKLARINI GETİRİR. OPERATÖRLER, PARÇALARIN TAM BOYUTLARI VE HASSAS ÖLÇÜMLERİN GEREKLİLİĞİ ARASINDA KALIRKEN, BU TÜR BÜYÜK VE DETAYLI PARÇALARDA YÜKSEK HASSASİYET GEREKİR. FARO'NUN PATENTLİ SUPER 6DOF TRACKARM ÇÖZÜMÜ BURADA DEVREYE GİRİYOR.

Devamını Oku

DAR BÖLGELERDE KUVVET SENSÖRÜ SİSTEMLERİYLE KALİTE GÜVENCESİ

Sensör

CİHAZLAR VE BİLEŞELERİ DAHA DA KÜÇÜLMEYE DEVAM EDERKEN, DAHA FAZLA İŞLEVSELLİK SUNMAK İÇİN ONLARDAN BEKLENEN TEKNİK GEREKSİNİMLER DE ARTTIYOR. BU, ÜRETİCİLERİN HER ZAMANKINDEN DAHA KÜÇÜK TEKNİK CİHAZLAR VE KONTROL ELEMANLARI TASARLADIĞI ELEKTRONİK SEKTÖRÜNDE DAHA DA GÖZE ÇARPIYOR.

Devamını Oku

BULUT TEKNOLOJİLERİNİN MUHAFAZA ÜRETİMİNDE KULLANIMI

Sensör

BİR AKILLI SAATİ VE PHOENIX CONTACT'IN İMALAT ALANINDA UYGULADIĞI PROFICLOUD SİSTEMİNİ BİRLEŞTİREN İZLEME ÇÖZÜMÜNÜ HAYATA GEÇİRMENİN KOLAY OLDUĞU KANITLANMIŞTIR. MAKİNENİN OTOMASYON SİSTEMİ BULUTA GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE BAĞLANARAK KULLANICI İÇİN BİRÇOK FARKLI OLANAK SUNUYOR.

Devamını Oku

ÜRETİM HATTINDA TAM OTOMATİK KALİTE KONTROLÜ HATALARI AZALTIYOR

Sensör

TURCK, OTOMOBİL ÜRETİMİNDE TAMAMEN OTOMATİK, KAÇAK/SIZDIRMAZLIK TESTİ İÇİN DÜNYANIN İLK SİSTEM ÇÖZÜMÜ SUNUYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 ÜRETİM MALİYETLERİNİZİ OPTİMİZE EDİYOR

Söyleşi

“ENDÜSTRİ 4.0 DEDİĞİMİZ KAVRAM, SİZİN ÜRETİM PLATFORMUNUZDA OLUŞAN BU BÜYÜK BİLGİYİ, AYNI ZAMANDA ŞİRKETİ YÖNETTİĞİNİZ BİLGİ SİSTEMLERİNİ VE VRP SİSTEMLERİNİ KAPSIYOR.”

Devamını Oku

MOBİL ROBOTLAR ÜRETİCİLER İÇİN ÖZELLEŞTİRME İKİLEMİNİ ÇÖZÜYOR

Söyleşi

“SABİT ROBOTLAR İYİ YAPILANDIRILMIŞ VE BİRÇOK FABRİKANIN VE ÜRETİM TESİSİNİN ÖNEMLİ PARÇALARI HALİNE GELMİŞ OLSA DA, MOBİL PLATFORMLAR VE MANİPÜLATÖRLER GELECEKTE FABRİKALARIN AYRILMAZ BİR PARÇASI HALİNE GELECEK. OMRON AVRUPA MOBİL PROJELER DİREKTÖRÜ BRUNO ADAM, ÜRETİM SÜRECİNİN NASIL GELİŞTİĞİ VE DAHA FAZLA ÜRÜN ÖZELLEŞTİRMESİ HEDEFLEYEN FABRİKALARIN NEDEN GELENEKSEL LİNEER KONVEYÖR MODELLERİNDEN VE BAĞIMSIZ GÜDÜMLÜ ARAÇLARDAN (AGV'LER) DAHA AKILLI MOBİL ROBOT TÜRLERİNE GEÇİŞ YAPTIĞI SORUSUNU YANITLIYOR.”

Devamını Oku

PARKER, ENERJİ SEKTÖRÜ İÇİN FIT FOR NUCLEAR’ (F4N) PLATFORMUNU GELİŞTİRİYOR

Ürünler

Parker Hannifin’in Avrupa Enstrümantasyon Ürünleri Divizyonu, Fit For Nuclear (F4N) programı sayesinde başarılı bir şekilde “tedarike hazır” konumunu kazanmayı başaran seçkin bir grup şirkete dahil oldu.

Devamını Oku

TÜM SENSÖRLER İÇİN KABLOSUZ İLETİŞİM

Ürünler

Telemecanique Sensors™ tüm sensörlerle kullanılabilen ve hata algılama özelliği olan kablosuz bağlantı aksesuarını sunuyor.

Devamını Oku

MEVCUT ALÇAK GERİLİM SİSTEMLERİNİ GELİŞTİRMEYE YARAYAN DİJİTAL ÜNİTE

Ürünler

Yeni Ekip UP, mevcut tesislerde çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak için kolay dijital güncelleme sağlıyor. ABB, eski alçak gerilim tesislerini dijital mikro şebekelere dönüştüren yenilikçi ve tak çalıştır kolaylığındaki Ekip UP dijital ünitesini piyasaya sundu.

Devamını Oku

MULTİPROTOKOLLÜ I/O MODÜLLERİ İÇİN PLC İŞLEVSELLİK

Ürünler

Turck’in Ethernet blok I/O’ları tarayıcı tabanlı ARGEE programlama yazılımı kullanılarak kompakt PLC’lere çevrilebiliyor.

Devamını Oku

WAGO HMI PANELLER NEDEN FARKLI

Ürünler

Dahili USB HUB fonksiyonu ile diğer USB ürünleri klavye, mouse ya da harici depolama ünitesi monitöre doğrudan bağlanabilmektedir. WAGO kontrolörler dahili/standart Web server fonksiyonu sayesinde Ethernet üzerinden web panel ile web client olarak haberleşir. Kontrolöre doğrudan bağlı olup QVGA, VGA ve SVGA çözünürlüklerini destekler. Bir browser, Java virtual machine ve CODESYS Java applet ekran üzerinde yüklü gelir.

Devamını Oku

EMNİYET LİMİT SWİTCHLERİ

Ürünler

Comepi emniyet limit anahtarları ailesine sürekli yeni ürünler katılmaktadır. Gittikçe daha zorlayıcı bir pazara en iyi çözümleri sunmak için araştırma ve geliştirme birimimiz her zaman emniyet düzenlemelerine (hem insanı hem de makinayı etkileyen) dikkat etmektedir.

Devamını Oku

B MAXX 2500 MERKEZİ OLMAYAN AKILLI SERVO TAHRİK

Ürünler

Baumüller, b maXX 2500 modelinde kanıtlanmış b maXX 3300 serisi invertörlerini sağlam DSD2, DSC ve DSP1 servo motorlar ile birleştirmektedir.

Devamını Oku

GENİŞ KABLO BAĞI GERDİRME VE KESME İŞLEMİNDE HIZ VE RAHATLIK İÇİN EVO9

Ürünler

EVO9: Kablo bağı kesme ve gerdirme el aletidir. 13 mm genişliğe kadar kablo bağını kolay ve rahat gerdirme ve kesme sağlıyor.

Devamını Oku