Haziran 2017

3B GÖRÜNTÜ KONTROL İLE ROBOT YÖNLENDİRME

Araştırma

TÜM ROBOT ENTEGRASYONU ALETLERİ VE METAL YÜZEY GÖRÜNTÜLEME İÇİN OPTİMİZE EDİLEN 3B GÖRÜNTÜ ELDE ETME İLE TÜM UYGULAMAYI OLUŞTURMADA KOLAYLIK SAĞLIYOR.

Devamını Oku

PUNTA KAYNAK PROSESLERİNDE YALIN VE KOMPAKT ÇÖZÜM

Araştırma

COMAU NJ4’U COMAU PUNTA KAYNAK TABANCASI VE KOMPLE PUNTA KAYNAK PAKETİ SEÇENEKLERİYLE PİYASA SUNUYOR.

Devamını Oku

3B EMNİYET KAMERASI SAFETYEYE® İLE MAKİNE EMNİYETİ

Araştırma

SAFETYEYE® GENİŞ BİR UYGULAMA SEÇENEĞİ YELPAZESİNE SAHİPTİR. SAFETYEYE® İLE ÜÇ BOYUTLU ÇÖZÜMLER ÜRETEREK, ÜRETİM SAHASINDA KULLANILMAKTA OLAN EMNİYET EKİPMANLARINA DUYULAN İHTİYACI YALNIZCA TEK BİR SİSTEMLE GİDERMEK MÜMKÜN OLUYOR.

Devamını Oku

DİNAMİK ORTAMLARDA MATERYAL TAŞIMA İÇİN ENDÜSTRİYEL MOBİL ROBOTLAR

Araştırma

OMRON MOBİL ROBOTLAR, BÜYÜK TESİSLERİN ÇEVRESİNDEKİ HAREKETLİ ÜRÜNLERDE VERİMLİLİK VE MALİYET TASARRUFUNA YENİ BİR BOYUT KAZANDIRIYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİYEL DİJİTALLEŞMENİN GELECEĞİ

Endüstri 4.0

ABB ABILITY™ ELEKTRİK DAĞITIMINI, ENDÜSTRİ4.0 İÇİN DAHA GÜVENLİ, DAHA AKILLI VE DAHA GÜVENİLİR HALE GETİRDİ.

Devamını Oku

Endüstriyel haberleşmenin hızı 10 kata kadar artıyor

Endüstri 4.0

CLPA, SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ’NDE SANAYİ 4.0 EVRESİNDE CC-LİNK’İN ÖNEMİNİ ANLATTI.

Devamını Oku

DÜNYADA ENDÜSTRİ 4.0

Endüstri 4.0

ENDÜSTRİ 4.0 BİRÇOK TEKNOLOJİK KAVRAMI İÇERİSİNDE BARINDIRAN VE BUNLARIN BİR BÜTÜN OLARAK UYGULANMASIYLA ULAŞILABİLECEK OLAN BİR VİZYONDUR. BU TEKNOLOJİK KAVRAMLARDAN EN ÖNEMLİLERİNDEN BİRİSİ DİJİTALİZASYONDUR. PWC’NİN 2016 YILINDA, 26 ÜLKEDE 9 FARKLI SEKTÖRDEN 2000’İN ÜZERİNDE ŞİRKETLE YAPMIŞ OLDUĞU ENDÜSTRİ 4.0 ÇALIŞMASINDA; ARAŞTIRMAYA KATILAN ŞİRKETLERİN %33’Ü KENDİLERİNİ YÜKSEK SEVİYEDE DİJİTALLEŞMİŞ OLARAK GÖRMEKTEDİR. 5 YIL İÇERİSİNDE İSE BU ŞİRKETLERİN %72’Sİ ÜST SEVİYEDE DİJİTALLEŞMİŞ OLMAYI BEKLEMEKTEDİR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0’A UYUMLU MAKİNALAR GELİŞİYOR

Endüstri 4.0

SCHNEIDER ELECTRIC, TÜRKİYE’NİN TEKSTİL MAKİNALARI ÜRETİCİSİ HAS GROUP İLE İŞ BİRLİĞİ KAPSAMINDA ENDÜSTRİ 4.0 UYUMLU MAKİNE ÜRETİMİNDE ROL ALIYOR.

Devamını Oku

YENİ NESİL GÜVENLİK PLC'LERİ ETKİLİ ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Endüstriyel İletişim

Leuze Electronic yeni yenil güvenlik plc'leri (programlanabilir mantıksal denetleyici) ile makine ve sistem yapımındaki tüm uygulamalara yönelik etkili çözümler sunarak genişletiyor. Birbirleriyle uyumlu güvenlik cihazları tüm makine türleri için komple güvenlik otomasyon çözümlerini mümkün hale getiriyor.

Devamını Oku

CNC TEKNOLOJİLERİNDE DOKUNMATİK EKRAN DÖNEMİ

Endüstriyel İletişim

MAKİNE ÜRETİCİLERİNE CNC ÜRÜNLERİ VE ÇÖZÜMLERİ SAĞLAYAN MİTSUBİSHİ ELECTRİC, YENİ NESİL M80 VE M800 SERİSİ CNC KONTROL ÜNİTELERİNİN DOKUNMATİK EKRAN ÖZELLİĞİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR. EKRAN VE KLAVYE TASARIMI YENİLENEN SERİNİN GELİŞMİŞ YAPISI MAKİNE TASARIMINI YEPYENİ BİR BOYUTA TAŞIYOR. YÜKSEK VERİMLİLİK VE HASSASİYET SAĞLAYAN YENİ SERİNİN DOKUNMATİK EKRANI, AKILLI TELEFONA BENZER ŞEKİLDE KULLANIMI SAYESİNDE KOLAY VE SEZGİSEL BİR KULLANICI DENEYİMİ SUNUYOR.

Devamını Oku

ÜRETİM SEKTÖRÜNDE KATMANLI ÜRETİM VE 3D BASKI PARALEL OLARAK GELİŞİYOR

Endüstriyel İletişim

FİRMALAR TASARIM, SİMÜLASYON VE ÜRETİMİ ENTEGRE EDEREK KATMANLI ÜRETİMİNKULLANIMINI GENİŞLETME YOLUNA GİDİYORLAR. KATMANLI ÜRETİMİ DESTEKLEYEN 3D TASARIM SİMÜLASYON TEKNOLOJİSİ, 3D BASKI ENDÜSTRİSİNE PARALEL OLARAK GELİŞİYOR. DASSAULT SYSTÈMES’İN İKİ BÜYÜK VE ÖNEMLİ MÜŞTERİSİ AİRBUS VE SAFRAN GROUP DA BU EĞİLİMİN İKİ BÜYÜK GÖSTERGESİ OLUYOR.

Devamını Oku

YENİ ENDÜSTRİYEL PC PLATFORMU, ÜRETİM SAHALARINI “ENTEGRE” VE “AKILLI” HALE GETİRİYOR

Endüstriyel İletişim

OMRON, IPC YOLUYLA NESNELERİN İNTERNETİ (IOT) VE BÜYÜK VERİDEN FAYDALANARAK İMALATÇILARIN ÜRETİM EKİPMANLARINI DAHA AKILLI HALE GETİRMESİNE DESTEK OLUYOR.

Devamını Oku

Yeni Öngörüsel ve Normatif Analitik Çözümler Arıza Sürelerini Kısaltıyor Rockwell Automation

Endüstriyel İletişim

Öngörüsel bakım Rockwell Automation’ın geniş bilişim çözümleri portfolyosunun son yeniliklerinden ve bu bakım üreticilere tesislerinde çıkan sorunları çözme konusunda yardımcı oluyor. Rockwell Automation uygulama hizmetlerinin, bulut görüntülemenin ve yerinde müdahale hizmetlerinin kaldıraç etkisiyle tüm çözümler, işinize ve üretim süreçlerinize ölçeklendirilebiliyor.

Devamını Oku

SIEMENS’TEN HIZLI BÜYÜYEN BÖLGELER İÇİN ENERJİ ÇÖZÜMÜ

Enerji Otomasyonu

SİEMENS, ENERJİ PAZARINDAKİ EN GÜÇLÜ MOBİL ÜNİTESİ OLAN AERODERİVATİF GAZ TÜRBİNİ SGT-A45 TR’Yİ SEKTÖRÜN HİZMETİNE SUNUYOR. KOMPAKT TASARIMI VE HAFİFLİĞİ SAYESİNDE KOLAY NAKLİYE VE KURULUM İMKANI SUNAN SGT-A45 TR, ENERJİYE HIZLI BİR ŞEKİLDE İHTİYAÇ DUYAN MÜŞTERİLER İÇİN TASARLANDI.

Devamını Oku

Schneider Electric Innovation Summit ile Yeni Teknolojilerini Sergiledi

Haberler

Schneider Electric’in Orta Doğu ve Afrika’da gelişime yön vermek üzere düzenlediği Innovation Summit, bu yıl, geçtiğimiz Nisan ayında Dubai’de gerçekleştirildi. 5. kez organize edilen etkinlik Nesnelerin İnterneti odağıyla yeni teknolojileri uluslararası arenadan katılımcılarıyla buluşturdu.

Devamını Oku

Plastik sektörü ilk çeyrekte beklentilerin üstünde büyüdü

Haberler

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) tarafından açıklanan 2017 yılı Ocak-Mart dönemi verilerine göre; Türkiye’nin plastik mamul üretimi geçen yılın aynı döneminde göre miktar bazında yüzde 14 artışla 2,3 milyon ton oldu. Değer bazında ise yüzde 11 artışla 8,8 milyar dolarlık üretime imza atıldı.

Devamını Oku

SIemens’ten CNC takım tezgahları eğitimi

Haberler

Siemens Türkiye, bilgisayar kontrollü takım tezgahları hakkında web tabanlı bir eğitim başlattı. Siemens Türkiye, CNC imalatı kolaylaştırarak daha keyifli hale getiren SINUMERIK yazılımının temel işleyişini anlattığı web seminerlerini yayınlamaya başladı.

Devamını Oku

Supsan’da dijital dönüşüm başladı

Haberler

10 milyon adetlik supap üretim kapasitesi ile Türkiye’nin büyük motor supabı üreticisi olan, Borusan Holding şirketlerinden Supsan, dijital dönüşüm için düğmeye bastı

Devamını Oku

YENİLENEN ENOSAD YÖNETİMİ, DAHA DA ARTAN BİR İVMEYLE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Haberler

Endüstriyel Otomasyon Sektörünün ilk ve tek çatı kuruluşu Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği ENOSAD’ın 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 24 Mayıs tarihinde Cevahir Hotel Asia İstanbul’da yapıldı. Dr. Hüseyin Halıcı oy çokluğuyla yeniden ENOSAD Başkanlığı’na seçildi ve daha da artan bir ivmeyle çalışacaklarını belirtti. Divan Heyeti, ENOSAD Kurucu Başkan Yardımcısı Osman Kurdaş’ın başkanlığında Mustafa Naymanlar ve Turan Türkmen’den oluşturuldu.

Devamını Oku

TÜRKİYE YATIRIMLARINI HIZLA ARTIRAN OMRON, YENİ TÜRKİYE OFİS BİNASININ AÇILIŞINI YAPTI

Haberler

2016 yılında Clarivate Analytics tarafından Dünyanın En Yenilikçi 100 Şirketi arasında gösterilen ve dünya genelinde yaklaşık 39.000 çalışanıyla 110’dan fazla ülkede hizmet sunan Omron, 1991 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteriyor

Devamını Oku

Kordsa 2017’ye Büyüme Trendi ile Başladı

Haberler

Kordsa 2017’ye Büyüme Trendi ile Başladı

Devamını Oku

ANT MÜHENDİSLİK ENDÜSTRİYEL OTOMASYON SEMİNERLERİ BURSA’DA DEVAM EDİYOR

Haberler

2016 yılında Konya ve İzmir’de ilki düzenlenen Endüstriyel Otomasyon Seminerleri bu sene de devam ediliyor. 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü Bursa Hilton Convention Center’ da sektörün profesyonellerini bir araya getiren seminerlere katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. 95 kişinin katılımıyla gerçekleşen seminerde, Ant Mühendislik yetkilileri fark yaratan ürünlerini ve uygulamalarını paylaştı.

Devamını Oku

RENAULT TRUCKS, BOURG-EN-BRESSE’DE ÜRETİLEN 800.000. KAMYONUNU TESLİM ETTİ

Haberler

Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, Bourg-en-Bresse’deki Renault Trucks fabrikasında üretilen 800.000. kamyonun anahtarlarını Pigeon Grup Başkanı Thierry Pigeon’a teslim etti.

Devamını Oku

Arçelik A.Ş.’den Tedarikçilerine İnovasyon Programı

Haberler

Arçelik A.Ş. Satınalma birimi, Arçelik A.Ş. Buzdolabı İşletmesi Ar-Ge birimleri ve ARİNKOM TTO işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Tedarikçi İnovasyon Programı’ çerçevesinde düzenlenen etkinliğe, Anadolu Üniversitesi akademisyenleri, Arçelik A.Ş. Ar-Ge çalışanları ve yetkilileri, ARİNKOM TTO ekibi ve Arçelik Yan Sanayi Kuruluşları temsilcileri katıldı. Etkinlik, yan sanayi kuruluşlarının inovasyon yeteneklerinin güçlendirilmesi ve “Arçelik - Tedarikçi- Araştırmacı” üçgeninde proje geliştirilmesi amacıyla düzenlendi.

Devamını Oku

ENERJİ VERİMLİLİĞİNE VE MEKATRONİĞE YÖNELİK İLHAM VERİCİ ÇÖZÜMLER

Hidrolik Pnömatik

FESTO’NUN GELİŞTİRDİĞİ TASARIM YAZILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN PNÖMATİK BOYUTLANDIRMADA SİMÜLASYONLAR SAYESİNDE TÜM PNÖMATİK KONTROL ZİNCİRİ İÇİN GERÇEK ORTAMDA YAPILAN PAHALI TESTLERE GEREK KALMIYOR. BİR PARAMETRE DEĞİŞTİRİLDİĞİNDE PROGRAM OTOMATİK OLARAK TÜM DİĞER PARAMETRELERİ UYUN HALE GETİRİYOR. PNÖMATİK KONTROL ZİNCİRİNİN KONFİGÜRASYONUNDA, PROGRAM TÜM SİSTEM KOMPONENTLERİNİN OPTIMAL BOYUTTA OLMASINI SAĞLIYOR.

Devamını Oku

MONTAJ MAKİNELERİNİN YELPAZESİ GENİŞLİYOR

Hidrolik Pnömatik

SPR-PRC-MA, hem kesicihalkaların hem de eğimli boru uçlarının montajı için uygun olup, kesici halka montajı için gerekli olan basınç için isteğe bağlı olarak otomatik olarak belirlenebiliyor veya manuel olarak ayarlanabiliyor.

Devamını Oku

MODÜLER PLC, YÜKSEK VERİMLİLİK ORANLARINA OLANAK TANIYOR

HMI SCADA

LİNUX TEMELLİ SİSTEM, CODESYS 3 KULLANILARAK PROGRAMLANMIŞ VE CANOPEN, EASYNET VE MODBUS RTU’DAN ETHERCAT, MODBUS TCP, ETHERNET/IP YOLUYLA OPC UA/SCADA’YA KADAR YAYGIN KULLANILAN PEK ÇOK ARAYÜZÜ VE ALAN VERİYOLU PROTOKOLÜNÜ DESTEKLİYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİYEL LAZER MARKALAMADA KOLAY ETİKETLEME

Proses Kontrol

PHOENIX CONTACT'IN TOPMARK LASER MASAÜSTÜ LAZER MARKALAMA SİSTEMİ ÜST SEVİYEDE DAYANIKLI MARKALAMALAR SAĞLIYOR. CLIP PROJECT MARKALAMA YAZILIMINA TAM ENTEGRASYON SAYESİNDE SİSTEMİN KULLANIMI KOLAY OLUP NEREDEYSE TÜM UYGULAMALAR İÇİN SAYISIZ MARKALAMA MALZEMESİNİ DESTEKLİYOR.

Devamını Oku

BASINÇLI HAVA TÜKETİMİNİN TAKİBİYLE ENERJİ MALİYETLERİ DÜŞÜYOR

Proses Kontrol

VARSAYILAN GERÇEK BİR FABRİKANIN TOPLAM ELEKTRİK HARCAMASINDA HAVA KOMPRESÖRLERİNİN AĞIRLIĞININ %20-25 CİVARINDA OLDUĞUDUR. BASINÇLI HAVA SISTEMİNİN DENETİMİ, İYİ YÖNETİLEBİLİR İSE, TOPLAM TASARRUFA BİR KATKI SAĞLAYABİLİYOR.

Devamını Oku

PİEZOELEKTRİK ÖLÇÜM TEKNOLOJİSİ: ENDÜSTRİYEL ÜRETİCİLER İÇİN İŞ BAŞARISINDA ÖNEMLİ BİR FAKTÖR

Sensör

ENDÜSTRİYEL İMALAT SEKTÖRÜNDEKİ KÜRESEL REKABET, ZAMAN GEÇTİKÇE KALİTE VE DOĞRULUK GEREKSİNİMLERİNİ ARTIRACAKTIR. PEKİ BÜTÜN ÜRETİM ZİNCİRİNİ EN VERİMLİ VE MALİYET-ETKİN BİR ŞEKİLDE OPTİMİZE ETMENİN VE KONTROL ETMENİN YOLU NEDİR? BİRÇOK İŞLETME İÇİN ÇÖZÜM, DİNAMİK SÜREÇLERİN ENTEGRE BİR ŞEKİLDE İZLENMESİDİR. PİEZOELEKTRİK SENSÖRLER BU BAĞLAMDA KULLANICILARIN İHTİYAÇALARINI KARŞILIYOR.

Devamını Oku

“ENDÜSTRİ 4.0’A EMF MOTOR İLE BAŞLAYIN”

Söyleşi

“ÜRETTİĞİMİZ MOTORLAR İLE ÜRETİM VERİMİNİ HEM DİREKT HEM DE DOLAYLI OLARAK YÜKSELTEREK ENDÜSTRİ 4.0’IN RUHUNA TAM OLARAK UYAN BİR UĞRAŞI İÇİNDEYİZ. MOTORLARIMIZI ASENKRON MOTORLAR İLE KARŞILAŞTIRDIĞIMIZDA IE4’DEN DAHA YÜKSEK VERİMLİLİĞE SAHİP OLDUKLARINI GÖRÜYORUZ.”

Devamını Oku

MBIS, ENDÜSTRİ 4.0 YOL HARİTASINDA YENİ NESİL ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Söyleşi

“MBIS OLARAK BİZ HEM SAP TEKNOLOJİLERİNİ İYİ BİLİYOR HEM DE FİRMALARIN İŞ SÜREÇLERİNİ ANLAYIP YENİDEN MODELLEYECEK OLAN SÜREÇ DANIŞMANLIĞI BİRİMİMİZİ HİZMETE SUNUYORUZ.”

Devamını Oku

YENİ MOBİLİTE KONSEPTLERİ, TEKNOLOJİDE YENİ ALGILAR SAĞLIYOR

Söyleşi

BOSCH, EMİSYONSUZ, STRESSİZ VE KAZASIZ YENİ BİR TÜR MOBİLİTEYİ MÜMKÜN KILIYOR. MOBİLİTE ARTIK SADECE OTOMOBİLLERİN DAHA İYİ ÜRETİLMESİYLE İLGİLİ DEĞİL, MOBİLİTENİN DÖNÜŞTÜRÜLMESİYLE İLGİLİ OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR.

Devamını Oku

300. Sayımız Kerim OAL ile Söyleşi

Söyleşi

SIEMENS TÜRKİYE OLARAK OTOMASYON DERGİSİNİN 25. YILINI VE 300. SAYISINI KUTLUYOR, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ. YILLARDIR BİRLİKTE SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ BU YOLCULUKTA ELDE ETTİĞİMİZ SİNERJİYİ DAHA DA GELİŞTİREREK SEKTÖRE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİMİZE İNANIYORUZ.

Devamını Oku

300. Sayımız Nejat EGE ile Söyleşi

Söyleşi

OTOMASYON DERGİSİ’Nİ HEM İÇERİK OLARAK HEM DE YAYIN POLİTİKASI OLARAK ŞİMDİYE KADAR ÇOK BAŞARILI İŞLERE İMZA ATTIĞINI GÖRDÜK. SADECE REKLAMLAR İLE DEĞİL YAPILAN GERÇEK PROJELERİN VE UYGULAMA ÖRNEKLERİNİN BU DERGİDE PAYLAŞILMASI İLE DİĞER KULLANICILARIN UFKUNU AÇMASI AÇISINDAN DA ÇOK FAYDALI OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİZ.

Devamını Oku

300. Sayımız Şevket SARAÇOĞLU ile Söyleşi

Söyleşi

İŞ DÜNYASININ OTOMASYON SEKTÖRÜ İLE İLGİLİ GÜNCEL BİLGİLERİ TAKİP EDEBİLMESİNE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLADIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ BİLEŞİM YAYINCILIK VE OTOMASYON DERGİSİ EKİBİNİ, DERGİNİN 25. YILI VE 300. ÖZEL SAYILARI VESİLESİ İLE GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUZ.

Devamını Oku

300. Sayımız Tolga KUTLU ile Söyleşi

Söyleşi

MAKİNA VE ENDÜSTRİYEL OTOMASYON ENDÜSTRİSİNİ BÖYLESİ BİR PLATFORMDA BU UZUN SÜREÇTE BİR ARAYA GETİRDİĞİNİZ İÇİN ÖVGÜYÜ VE SAYGIYI HAK EDİYORSUNUZ. İLK SAYINIZDAN İTİBAREN BU DERGİYE EMEK VERMİŞ BÜTÜN ÇALIŞMA ARKADAŞLARINIZI KUTLUYORUZ.

Devamını Oku

300. Sayımız Cenk CEYLAN ile Söyleşi

Söyleşi

OTOMASYON DERGİSİ OTOMASYON SEKTÖRÜMÜZDE BU MİSYONU OBJEKTİF, TARAFSIZ VE YENİLİKÇİ BİR VİZYON İLE BAŞARIYLA YÜRÜTMEKTEDİR. BİR SEKTÖREL BASIN GRUBUNUN 25 YIL GİBİ UZUN BİR SÜRE SEKTÖRE KIYMETLİ KATKILARINI SUNMASI TAKDİRE ŞAYANDIR. İÇTENLİKLE TEBRİK EDER SANAYİMİZİ VE SEKTÖRÜMÜZÜ İLERİYE TAŞIYACAK NİCE 25 YILLAR DİLERİM.

Devamını Oku

300. Sayımız Güray YAYLA ile Söyleşi

Söyleşi

OTOMASYON DERGİSİ’NİN YAYINA ALDIĞI MAKALELER VE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ETKİNLİKLER İLE SEKTÖRE IŞIK TUTTUĞUNU VE BU BAĞLAMDA ÜRETİCİLER VE KULLANICILAR ARASINDAKİ İLETİŞİM KÖPRÜSÜNÜ KURDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ.

Devamını Oku

300. Sayımız Bülent GİRAY ile Söyleşi

Söyleşi

BAŞARI DOLU YAYIN HAYATINIZ İÇİN SİZLERİ TEBRİK EDİYOR, SEKTÖRÜMÜZE 25 YILLIK EMEKLERİNİZ VE KATKILARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. HER ŞEYDEN ÖNCE OTOMASYON LİTERATÜRÜMÜ DERGİNİZ İLE GELİŞTİRDİM, TEDARİKÇİLERE KOLAYCA ULAŞIMSAĞLAYABİLDİM. TEKNİK MAKALELERİNİZDEN FEYZ ALARAK MAKİNALARIMIZA YENİ FONKSİYONLAR KATMAMIZ MÜMKÜN OLDU.

Devamını Oku

300. Sayımız Yavuz ÇOPUR ile Söyleşi

Söyleşi

OTOMASYON DERGİSİ’NİN DERİN İÇERİĞİ VE KAPSAMLI DOSYA KONULARI İLE OTOMASYON SEKTÖRÜNÜN YOL HARİTASINI OLUŞTURDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİZ. DAHA NİCE 25. YIL DÖNÜMLERİNİ KUTLAMANIZI TEMENNİ EDER VE BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.

Devamını Oku

300. Sayımız Fatih YILMAZ ile Söyleşi

Söyleşi

OTOMASYON DERGİSİ’NİN ÜSTLENMİŞ OLDUĞU, TÜRKİYE ENDÜSTRİSİNİN OTOMASYON KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMESİ MİSYONUNUN OLDUKÇA ÖNEMLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. 25 YIL ÖNCE FAALİYETE BAŞLAYAN DERGİNİN NE KADAR DOĞRU BİR AMACA HİZMET ETTİĞİNİ, ÜRETİM TEKNİKLERİNDE YAŞANAN SON GELİŞMELER IŞIĞINDA DAHA İYİ GÖRMEKTEYİZ.

Devamını Oku

DAHİLİ VERİ İŞLEMELİ RFID BLOK MODÜLÜ

Ürünler

Turck, Endüstri 4.0 uygulamalarında basit veri kontrolü için entegre RFID aygıt kontrol merkezini sunuyor.

Devamını Oku

PFLITSCH BLUE GLOBE KABLO RAKORLARI

Ürünler

Pflıtsch Blue Globe Kablo Rakorları kullanıcılara sunduğu avantajları açıklıyor.

Devamını Oku

5SC KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI SERİSİ GENİŞLİYOR

Ürünler

Eaton, BT yöneticilerinin küçük işletme sunucuları için güvenilir en iyi güç koruması seçeneğini bulmalarına yardımcı olmak amacıyla, line-interactive Kesintisiz Güç Kaynağı (KGK – UPS) ürün yelpazesini genişletti. 5SC serisinde şimdi Kule (Tower) modellerine ek olarak Raf ve Raf/Kule (Rack and Rack/Tower (RT)) modelleri bulunmakta ve bu modeller 500VA ile 3kVA arasındaki güç yelpazesine sahiptir.

Devamını Oku

ASKAYNAK’TAN INVERTER 201-TIG PFC

Ürünler

Kaynak sektörünün kuruluşu Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, ideal bir ürünü daha kullanıma sunuyor. Sahip olduğu PFC teknolojisi sayesinde enerji tüketimini azaltan ve şebekeden çekilen enerjinin kaliteli ve verimli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlayan Askaynak Inverter 201-TIG PFC, TIG kaynağı ve örtülü elektrod kaynağı yöntemlerinin kullanıldığı kaynak uygulamalarında yüksek ark kararlılığı sunuyor.

Devamını Oku

OSISENSE XUW GÖRÜNTÜ SENSÖRLERİ

Ürünler

Telemecanique Sensors görüntü sensörü OsiSense XUW ile üretim performansını en üst noktaya taşıyacak şekilde fonksiyonelliği, kurulum ve bakım maliyetini düşürerek ekonomik çözümleri ve programlanmasını sadeleştirerek kullanım kolaylığını bir araya getiriyor.

Devamını Oku

YAPIŞKAN MANYETİK ETİKETLER

Ürünler

Phoenix Contact’ın yeni PMM serisi mıknatıslı etiketleri kalıcı olmayan etiketlemede esnek bir çözümdür. Örneğin, depolama uygulamaları. Kolayca yerleştirilirler ve gerektiği zaman metal yüzeyden kolayca çıkarılırlar.

Devamını Oku

TEHLİKELİ ALANLARDA KULLANIM İÇİN CPX SERİSİ KONTROL PANOLARI

Ürünler

Gelişmiş çok dokunuşlu teknolojileri sistematik olarak kontrol panolarına ve panel PC portföyü ile bütünleştirerek Beckhoff, makine üreticilerine, imalatçılara ve diğer endüstrilere ileriye yönelik işletmen arayüz konseptleri sunuyor

Devamını Oku

ROCKWELL AUTOMATION’IN YENİ SERVO MOTORU MAKİNE PERFORMANSINI ARTIRIYOR

Ürünler

Çevirme, baskı ve dokuma gibi süreçleri olan üreticiler için hız para anlamına gelir. Rockwell Automation’ın sunduğu AllenBradley yeni Kinetix VPC servo motor serisi ile üreticiler makinelerini daha yüksek hız ve torkta çalıştırarak makine üretimini ciddi ölçüde artırabiliyor.

Devamını Oku