Nisan 2017

AKILLI SENSÖRLER, ÜRETİMDE BİR PARADİGMA DEĞİŞİKLİĞİNE YOL AÇIYOR

Araştırma

AkIllI Sensörler, çok sayIdakİ entegrasyon ve otonomİ İşlevİ İle hem Nesnelerİn İnternetİ hem de hİzmetlerİn İnternetİ İçİn seçeneklerİ bİr araya getİrİyor. Makİneler, sİstemler ve fabrİka, akIllIca bİr oluşturuyor, büyük oranda otonom şekİlde çalIşIyor ve İşbİrlİğİ yapIyor; böylelİkle de her sevİyede maksİmum esneklİk sağlıyor.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0, ÜRETİME GİRİŞ YAPIYOR

Araştırma

DİGİTALİZASYON GELECEĞIN AĞ YAPILANDIRMALI ESNEK UYGULAMALI ÜRETİMİNİN ANAHTARIDIR.

Devamını Oku

Robotlar üretkenliğin artmasına olanak tanıyor

Araştırma

MODERNLEŞTİRİLMİŞ TASARIMI VE FIRÇALANMIŞ METAL DIŞ YÜZEYİYLE BU YENİ ROBOT, ESTETİK VE HIZI MUTLAK HASSASİYET VE TEKRARLANABİLİRLİKLE BİR ARAYA GETİRİYOR. RACER5’İN MONTAJ, PARÇA TAŞIMA, MAKİNA BESLEME, TOPLAMA VE BIRAKMA, MASTİK, TAŞIMA VE PAKETLEME, ÖLÇÜM VE TEST, POLİSAJ VE ÇAPAK ALMA GİBİ BİRÇOK ALANDA FARKLI UYGULAMALARI BULUNUYOR.

Devamını Oku

AĞA BAĞLI ENDÜSTRİ İLE NELER DEĞİŞECEK

Araştırma

GİDEREK BİRBİRİNE BAĞLANAN BİR DÜNYADA, İNSANLAR, TEKNOLOJİLERDEN GÜNLÜK YAŞAMI DAHA BASİT, DAHA RAHAT VE DAHA EMNİYETLİ HALE GETİRMESİNİ BEKLİYOR. DAHA DA ÖNEMLİSİ, TEKNOLOJİLERİN BİREYSEL İHTİYAÇLARINA ÖZEL OLARAK TASARLANMASINI İSTİYOR. 4. SANAYİ DEVRİMİ YANİ ENDÜSTRİ 4.0’DA TÜKETİCİNİN İSTEDİKLERİNİ, TALEPLERİNİ ÜRETİME YANSITIYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0’IN KALP ATIŞI

Araştırma

ENDÜSTRİ 4.0'IN TEMELİ, TÜM İLGİLİ BİLGİLERİN GERÇEK ZAMANLI OLARAK HAZIR BULUNMASI VE HER SEFERİNDE VERİDEN OPTİMUM DEĞER YARATMA AKIŞINI ELDE ETMESİDİR. BU, ANCAK İLGİLİ TÜM BİRİMLER AĞA BAĞLANMIŞSA BAŞARILI OLABİLİR. BALLUFF SENSÖR VE TANIMLAMA SİSTEMLERİ, İLGİLİ VERİLERİ TOPLAR VE KONTROLÖR / BULUT GİBİ ÜST DÜZEY SİSTEMLER İLE KESİNTİSİZ İLETİŞİM SAĞLAR. BALLUFF, ÜRÜN VE ÇÖZÜMLERİYLE, ENDÜSTRİ 4.0 GELİŞTİRME VE UYGULAMALARIN TEMELİNİ OLUŞTURUR; TÜM GELİŞİM ADIMLARINDA BELİRLEYİCİ VE ÖNCÜ ROL ÜSTLENMİŞTİR.

Devamını Oku

BECKHOFF PC TABANLI KONTROL İLE ENDÜSTRİ 4.0'A GÜÇ SAĞLIYOR

Araştırma

TWINCAT 3 OTOMASYON YAZILIMI, TÜM ÜRÜN YAŞAM DÖNGÜSÜ BOYUNCA GEREKLİ MODÜLERLİĞİ, NESNE YÖNELİMİNİ VE ENTEGRE MÜHENDİSLİĞİ SAĞLIYOR.

Devamını Oku

Ağ Altyapınız Endüstriyel Nesnelerin İnternetine Hazır Mı?

Araştırma

ENDÜSTRİYEL NESNELERİN İNTERNETİ AKIMI, FARKLI CİHAZ BAĞLANTILARININ YANI SIRA DAHA İYİ VE DOĞRU BİLGİ SUNABİLMEK İÇİN YÜKSEK HACİMLİ VERİLERİN TOPLANMASI VE ANALİZİNİ, BÖYLECE KULLANICILARIN DAHA DOĞRU KARARLAR VERMESİNİ SAĞLAYARAK ENDÜSTRİYEL OTOMASYONDA VERİM VE ÜRETKENLİĞİ ARTIRMAYI AMAÇLIYOR.

Devamını Oku

SIEMENS İLE ENDÜSTRİ 4.0 PLATFORMU

Araştırma

“SIEMENS TÜRKİYE OLARAK VERİMLİLİK, KALİTE VE DİJİTALİZASYON YÜKSELTMEK İÇİN DAHA DA PROFESYONELLEŞTİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ ENDÜSTRİYEL ÜRETİM İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ.”

Devamını Oku

ENDÜSTRİYEL İNTERNET VE İŞ DÜNYASININ GELECEĞİ

Araştırma

Dİjİtal ve fİzİksel arasındakİ çİzgİler gİttİkçe belİrsİzleşİrken, bİrlİkte çalıştığımız makİnelerİn yalnızca akıllı değİl, parlak zekâlı olduğu bİr dünyaya gİrİyoruz. Endüstrİde güçlü, derİn ve genİş kapsamlı bİr dönüşüm meydana gelİyor. Bu dönüşüm, ürünlerİ tasarlama ve üretme şekİllerİmİzİ ve bu ürünlerİn yapabİleceklerİnİ kökünden değİştİrİyor.

Devamını Oku

NESNELERİN ENDÜSTRİYEL İNTERNETİ

Araştırma

IIOT, ENDÜSTRİYEL PERFORMANSI VE TOPLUM FAYDASINI BİR BÜTÜN OLARAK ARTTIRAN FAALİYETLERİ KOORDİNE EDEN VE MANTIKSAL VERİ ANALİZLERİNİ İLETEN ÇOK SAYIDA ENDÜSTRİYEL SİSTEM BAĞLANTISI İLE KARAKTERİZE EDİLEBİLİR. DİJİTAL DÜNYA İLE FİZİKSEL DÜNYA ARASINDA KARMAŞIK KONTROL SORUNLARINI ÇÖZÜMLEYEN SENSÖRLER VE ERİŞİM DÜZENEKLERİ ARACILIĞIYLA ARAYÜZ OLUŞTURAN ENDÜSTRİYEL SİSTEMLER GENEL OLARAK SİBER-FİZİKSEL SİSTEMLER OLARAK BİLİNMEKTEDİR. BU SİSTEMLER VERİ VE MANTIKSAL VERİ ANALİZLERİ ARACILIĞIYLA DAHA DERİNLEMESİNE BİR FİKİR VERMEK ÜZERE BÜYÜK ANALOG VERİ ÇÖZÜMLERİ İLE BİR ARAYA GETİRİLİYOR.

Devamını Oku

GELECEĞİN ENVANTER YÖNETİM SİSTEMİ

Araştırma

WEB TABANLI BİR YAZILIM OLAN SUPPLYCARE SİZE DÜNYANIN İSTEDİĞİNİZ YERİNDEN TÜM ENVANTER BİLGİLERİNİZE ANINDA ERİŞİM İMKÂNI SAĞLIYOR. ANLIK VE DOĞRU ENVANTER BİLGİLERİ İLE İSABETLİ KARARLAR ALMANIZA YARDIMCI OLUYOR.

Devamını Oku

Dünyanın en uzun asma köprülerinden birinde sistem kablolama işleri

Araştırma

Tak ve çalıştır konseptİ yer ve zaman kullanımını oldukça azaltıyor.

Devamını Oku

Popüler GB serileri genişliyor

Haberler

MTS sensör, yeni GB M magnetostrictive sensör ile serbestçe istenen yöne döndürülebilen elektrik bağlantısı sunuyor. MTS Systems Corporation (NASDAQ: MTSC) iştiraki olan MTS Sensör GB serisini dişli flanşl ile piyasaya sürerek magnetostrictive pozisyon sensörlerinin popüler GB serilerini genişletti.

Devamını Oku

Mercedes-Benz Türk’ün yeni otomobil satış kanalı: Facebook Lead Ads

Haberler

Yenilikçi ürünler, hizmet ve yaşam tarzı seçenekleri sunan Mercedes-Benz Türk, sosyal internet ağları tarafından geliştirilen dijital pazarlama kanalları üzerinden müşterilerine hızlı ve etkin hizmet veriyor.

Devamını Oku

ELEKTRİK SANTRALLERİNİN EMİSYONLARI AZALIP, VERİMLİLİĞİ ARTIYOR

Haberler

GE Enerji Verimliliği Mükemmellik Merkezi altında Enerji Servisleri, Buhar Enerjisi Sistemleri, Dijital Enerji Çözümleri iş alanları ile GE Küresel Araştırma Merkezi ve GE Küresel Büyüme Organizasyonu’nun uzmanlıkları bir araya geliyor.

Devamını Oku

WITTYCOMMERCE, YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NDE GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Haberler

WittyCommerce, e-ticaret ve yazılım mühendisliği alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere yeni nesil meslekler ve iş fırsatları hakkında bilgi verdi. E-ticaret alanında hızlı, güvenli ve stabil çözümler sunan WittyCommerce, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencileriyle bir araya gelerek e-ticaretin yeni trendleri ve yeni nesil meslekler hakkında bilgiler vererek öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Devamını Oku

ARÇELİK’İN ATIK YÖNETİMİ FAALİYETLERİNE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Haberler

‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonu doğrultusunda, küresel varlığını güçlendirmeye, kaynakları en verimli şekilde kullanarak çevreye uyumlu yenilikçi teknolojiler gerçekleştirmeye devam eden Arçelik A.Ş. 2016 yılında atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplanması konusunda sağladığı katkı ile, T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilk kez hayata geçirilen ödül töreninden, birincilik ödülü ile döndü.

Devamını Oku

TÜRK ÇELİK SEKTÖRÜ, İRAN İLE İŞ BİRLİĞİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYOR

Haberler

Türkiye ve İran arasında uzun yıllara dayanan ticari ilişkiler, 2012 yılından sonra İran’a yönelik uluslararası yaptırımlar nedeniyle çelik sektörü nezdinde kesintiye uğramış olsa da iki ülke arasındaki ticaret yeniden yükselişe geçti. Ülkeler arasındaki ilişkileri ticaret ile güçlendirmek isteyen Türk çelik sektörü İran çelik sektörünün en önemli buluşmalarından biri olan ve bu yıl 19.’su düzenlenen Çelik Sempozyumu’na katıldı.

Devamını Oku

‘Geleceğin Geleceği’ tartışıldı

Haberler

Fütüristler Derneği (TFD) öncülüğünde 2013 yılından bu yana her 1 Mart’ta kutlanan Gelecek Günü’nde, bu yıl ‘Geleceğin Geleceği-Future of Future’ teması işlendi.

Devamını Oku

VISA VE IBM OTOMOBİLLERİ İNTERNET BAĞLANTILI TÜM CİHAZLARI POTANSİYEL SATIŞ NOKTASINA DÖNÜŞTÜRÜYOR

Haberler

IBM Watson Nesnelerin İnterneti (IoT) Visa’nın önümüzdeki 5 sene içinde 20 milyar cihaza erişmesini sağlayacak. IBM ve Visa Inc. internete bağlı tüm cihazların Visa’nın kabul edildiği güvenli bir satış noktasına dönüşmesini sağlayan işbirliğini duyurdu.

Devamını Oku

TÜRKİYE VE YENİLENEBİLİR ENERJİ PLANI

Makale

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretilmesi ve enerji verimliliği önlemlerinin teşvik edilmesi, Türkiye’nin enerji politikasının önceliğini oluşturmaktadır. Bu öncelik, sürdürülebilir bir sanayi gelişimini de desteklemektir.

Devamını Oku

YÜK BESLEME MALİYET ANALİZİ AÇISINDAN Li-FePO4 TABANLI ENERJİ DEPOLAMA SİSTEMİ İLE DİZEL ELEKTRİK JENERATÖRÜNÜN KARŞILAŞTIRILMASI

Makale

Fosil yakıtların bir süre sonra tükeneceği de yadsınamayacak bir gerçektir

Devamını Oku

TİCARİ BİNALARDA MEKANİK SİSTEMLERDE PERİYODİK BAKIMIN ENERJİ VERİMLİLİĞİNE KATKISI

Makale

BU ÇALIŞMADA ‘ENERJİ YÖNETİMİ’ VE DÜZENLİ YAPILAN ‘BAKIM’ FAALİYETLERİNİN İLİŞKİSİ İRDELENMİŞ OLUP PERİYODİK BAKIMIN ENERJİ VERİMLİĞİNE KATKISI GERÇEK ÖRNEKLER VE LİTERATÜR ARAŞTIRMALARI İLE ORTAYA KONULMAYA ÇALIŞILMIŞTIR. ÇALIŞMA KAPSAMINDA BİR TESİS İYİ ÖRNEK OLARAK ELE ALINMIŞ VE DÜZENLİ BAKIM YAPMAYAN TESİSLERLE KARŞILAŞTIRMASI YAPILMIŞTIR. BAKIMIN YAŞAM BOYU MALİYETE, ÇEVREYE VE ENERJİ VERİMLİLİĞİNE ETKİSİ YAZININ ANA KONUSUDUR. ÇALIŞMA SAHALARDAN ALINMIŞ GÖRSELLERLE SUNULMUŞ VE BİLİMSEL ÇALIŞMALARIN ÇIKTILARI İLE KUVVETLENDİRİLMEYE ÇALIŞILMIŞTIR.

Devamını Oku

R1234YF YENİ KLİMA GAZINA UYUMLU LLİMA SİSTEMİ GELİŞTİRİLMESİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

Makale

Bu makalede, yeni geliştirilen sedan aracın klima sisteminin kabin soğutma performansı korunarak yeni gaza uyumlu hale getirilmesi sürecinde yapılan çalışmalar anlatılmaktadır.

Devamını Oku

ENDÜSTRİYEL ROBOTİK OTOMASYON SİSTEMLERİNDE GÖRÜLEN HATALARIN VE SİSTEM GÜVENİLİRLİĞİNİN HATA TÜRLERİ VE ETKİLERİ YÖNTEMİ İLE ANALİZİ

Makale

İşletme kârlılığı, verimliliğinin nasıl yönetildiği ile direk ilişkilidir. İşletme çıktılarının hedeflenen seviyede sağlanması, kullanılan ekipmanın servis ömrünün mümkün olan en yüksek seviyede ve minimum maliyetli duruşla gerçekleş- tirilebilmesi ile mümkündür.

Devamını Oku

HİDROLİK BORU BAĞLANTI ELEMANLARININ ENDÜSTRİDEKİ ÖNEMİ, UYGULAMA ALANLARI, ÜRETİM SÜREÇLERİ VE KAPLAMA PROSESİ

Makale

Hidrolik sistemler endüstrinin hemen hemen her iş kolunda çok çeşitli uygulamalarda kuvvet ve hareketin meydana getirilmesi ve kontrolü için çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Devamını Oku

NANOTEKNOLOJİ SINIR TANIMIYOR

Makale

Bazı şeyler gerçek olamayacak kadar iyidir. Nanoteknolojiyi bu kategoriye kolaylıkla sokabiliriz. Süper iletkenlikten internete kadar pek çok teknolojik devrim gibi nanoteknoloji de büyük vaatlerle ortaya çıkmıştır. Bu vaatler, uygun maliyetli güneş pilleri, yeşil kimya, kuantum hesaplama ve hafif kompozit uçaklardan, atardamarlarımızdaki plak oluşumlarını ve organlarımızdaki kanserli hücreleri temizleyen pil boyutundaki robotlara kadar uzanmaktaydı.

Devamını Oku

YÜKSEK HASSASİYETLİ TİTREŞİM ALGILAYICI SİSTEMİ

Makale

Günümüzde insan kontrolünden bağımsız “otomatik” sistemlere her alanda geçmişte hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyulmaktadır. Artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılayabilecek, maliyet etkin seri üretim teknolojileri; tarımdan, hizmet sektörüne kadar her alanda kendisini göstermektedir.

Devamını Oku

ESNEKLİK SENSÖRÜ VE UYGULAMA ALANLARI

Makale

Özge Şahin DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK VE ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

Devamını Oku

ÇİMENTO ÖĞÜTME SİSTEMİ SİMÜLATÖR UYGULAMASI

Makale

Çimento öğütme prosesi, çimento fabrikasındaki ana proseslerden biridir ve görevi ise, klinker ve istenilen ölçüde alçı ve katkı maddesinin harmanlanarak homojen hale getirilmesidir. Prosesin sonunda çimento elde edilir ve ürün paketleme hattına sevk edilir.

Devamını Oku

ENGELLERDEN VE BOŞLUKTAN SAKINAN MOBİL ROBOT TASARIMI VE GERÇEKLENMESİ

Makale

Birçok uygulamada, hareketi denetlenen nesnenin, bir başlangıç konumundan bir başka konuma, engellere çarpmadan ve boşluklardan kaçınarak, yani engellerden sakınma optimizasyon problemini çözerek ulaşımının sağlanması gerekir. Hareketi denetlenecek nesne mobil bir robot olduğunda, engellerden sakınma mutlaka göz önüne alınması gereken bir sorun haline gelmekte, dolayısıyla literatürde çeşitli çalışmalara rastlanmaktadır.

Devamını Oku

HAFİF RAYLI SİSTEMLERDE LAZERLİ ENGEL ALGILAYICI SİSTEM TASARIMI

Makale

Günümüzde şehir içi ve dışı toplu ulaşım sistemlerinde demiryolları çok önemli hale gelmiştir. Bu çalışmada, tramvayın önüne çıkan olası cisimlerin/insanların saptanması sınıf-1 lazer sinyaller yardımıyla gerçekleştirilmiş ve bir güvenlik alanı, tramvay kullanıcısı vatmanın önündeki ara yüzde gösterilerek uyarılar yapılmıştır. Çalışmanın gerçek zamanlı olması amacıyla Bursa ili içerisindeki Durmazlar Makine Sanayi A.Ş. tarafından üretilmiş bir tramvay, test aracı olarak kullanılmıştır.

Devamını Oku

AKILLI SÜRÜCÜ İLE BİR OTOMASYON PROJESİNİN GELİŞTİRİLMESİ

Makale

Endüstriyel sistemlerin planlanan sırayla kontrol edilmesini ve gerçek zamanlı gözlemlemesini sağlayan süreç endüstriyel otomasyon olarak adlandırılabilir. Endüstriyel otomasyon, iki başlık altında incelenebilir. Birincisi röleler, kontaktörler ve sayıcılar gibi mekanik elemanları içeren klasik kumanda metodudur. İkincisi ise üretim maliyetini azaltması, kolay kurulumu, kalite ve güvenirliği arttırması sebebiyle kontrolcü tabanlı otomasyondur.

Devamını Oku

ÜRÜN YAŞAM DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ

Makale

Bu çalışmada, ürün geliştirme süreç adımları PDM’ den PLM’e geçiş süreci ve PLM platformunun bileşenleri üzerine yapılan çalışmalar derlenmiştir. Ürün geliştirme, müşteri beklentilerinin ürüne dönüştüğü ve kuruluşların rekabet gücünü arttıran bir süreçtir.

Devamını Oku

GÖMÜLÜ GÖRÜNTÜ İŞLEME TEMELLİ ENDÜSTRİYEL 3-BOYUTLU LAZER TARAYICI

Makale

Bu çalışmada, lazer üçgenleme (laser triangulation) yaklaşımı ile endüstriyel ortamlarda çalışabilecek yapıda gömülü bir 3-boyutlu lazer tarayıcı sistemi geliştirilmiştir.

Devamını Oku

EMNİYET KANCASI

Makale

Patentli elebia otomatik vinç kancası, alt kısmında bir mıknatıs ile donatılmıştır. Mıknatıs yüke yakın olduğunda, çektirir ve sapanı konumlandırır. Kullanıcı, kontrol düğmesine basar, kanca kapanır, halkayı yakalar ve ilave bir işleme gerek olmadan yükü kaldırır. Sistem; kablo sapanları, zincir askıları, ana bağlantılar, tekstil sapanları ve hatta büyük çantalar ile çalışır. Patentli ve yeni elebia otomatik kancalar, yükleri yeni bir işleme gerek kalmadan ve gezinme ihtimalini ortadan kaldırarak uzaktan kaldırıp boşaltmak mümkündür.

Devamını Oku

WINMAN ELEKTRİKLİ SİLİNDİRLER

Makale

Elektrikli silindirler günümüz endüstrisinde gelişen teknolojinin yeni nesil ürünleri olarak endüstriyel uygulamalar içerisinde oldukça fazla kullanılmaya başlanmıştır.

Devamını Oku

MİKRODENETLEYİCİ ANALOG GİRİŞİNDEN ALINAN VERİNİN GRAFİKSEL GÖSTERİMİ

Makale

Günlük yaşamımızın her alanında bir analog algılayıcı (sensör) uygulamasına rastlamaktayız. Bu algılayıcılara potansiyometre (POT), ışık (LDR), ısı (NTC-PTC), nem, hareket, eğim (Gyro), uzaklık ve Manyetik sensörleri örnek verebiliriz. Bu çalışmada, önce analog algılayıcılardan alınan verilerin seri iletişim protokolü üzerinden mikro denetleyicide işlenmesi, sonrasında ise okunan analog değerlerin basamaklarına ayrılarak bilgisayarda anlık, görsel olarak izlenmesi anlatılmıştır.

Devamını Oku

İKİ UZUVLU PLANAR BİR MANİPÜLATÖRÜN GERİLME DAĞILIMININ ANSYS İLE ANALİZİ

Makale

Bu çalışmanın temel amacı, iki uzuvlu bir planar manipülatörün yük altındaki gerilme dağılımını sonlu elemanlar metodu ile analiz etmektir[i, ii]. Sonlu elemanlar yöntemi analiz edilecek alanı sonlu sayıda küçük alan veya elemana bölme ve her bir elemanı sonlu sayıda parametere ile ifade etme esasına dayanır.

Devamını Oku

TOPLAM EKİPMAN VERİMLİLİĞİ VE SERVO SİSTEM

Makale

Makine üreticilerinin gereksinimlerini karşılamak için üretilen yeni Omron 1S servo ürün serisindeki ürünler, yüksek performansın yanı sıra yerden tasarruf sağlayan kompakt bir yapı sunuyor. Söz konusu ürünler 100 W - 3 kW güç aralığında temin edilebiliyor.

Devamını Oku

Okyanustan toplanan atıklar işlenerek ambalaja dönüşüyor

Makale

Teknoloji endüstrisinin ilk yüzde 25 geri dönüştürülmüş okyanus plastiği içeriğine sahip ambalajlama tepsilerini sunan pilot program, plastiklerin okyanusa girmesini engelliyor.

Devamını Oku

Yenilikçi kaplama işlemi fotokromik mercek pazarında devrim yarattı

Makale

Kısa dalga ışığa tepki olarak otomatik kararan gözlük camları 1960’ların ortalarında ABD’de icat edildi. Fotokromik süreç, mercek malzemesinin içine katıştırılmış, ve görünür ışığın önemli bir oranını emen nötr gümüş atomlarına dönüşen gümüş halojenür moleküllerini kullanıyor; diğer bir ifadeyle, mercek koyulaşıyor. Bugün, organik fotokromik olarak adlandırılan mercekler de mevcut. Her iki imalat süreci de çok karmaşık ve dolayısıyla pahalı. Geleneksel maliyetin onda biriyle fotokromik mercek üretebilen genç İngiliz şirketi Shyre Ltd.’nin geliştirdiği kaplama prosesinin bu alanda büyük bir devrim anlamı taşımasının nedeni bu.

Devamını Oku

KOMPAKT TASARIMLA BİRLİKTE YÜKSEK PERFORMANS

Ürünler

B&R yeni ACOPOS P3 ürününün tanıtımını bu yılki SPS IPC Drives Fuarı’nda gerçekleştirecek. Litre başına düşen 4 amperlik güç yoğunluğu ile bu yenilikçi sistem makette var olan entegre güvenlik fonksiyonları ile birlikte piyasada etkili servo sürücüsü olma konumundadır. Daha önceden elde edilemeyen dinamik ve hassaslık sağlıyor: Tüm kontrolör yapısı için sadece 50 µs’lik örnekleme zamanı.

Devamını Oku

PMCPROTEGO D İLE EMNİYETLİ HAREKET

Ürünler

Emniyetin gerekli olduğu her yerde, sürücü kontrolörü olarak PMCprotego D modern servo sürücüleri kullanabiliyor. PMCprotego D, emniyet giriş ve çıkışlarından kontrol edilir. Bu durum, cihazın standart sistemlere uyum sağlamasını garanti ediyor.

Devamını Oku

DIŞ HAVA KOMPANZASYON ÜNİTESİ

Ürünler

90C-2 model karışım vanalarında kullanmak için tasarlanmış entegre aktüatörlü, dış hava kompanzasyonlu bir kontrol ünitesidir. Paket içerisinde bulunan ekipmanlar ile haricen ekipman gerektirmeden tüm sistemi kurmanız artık çok daha kolay.

Devamını Oku

UNİVERSAL GİRİŞLİ TARAYICI VE ALARM CİHAZLARI

Ürünler

ORDEL SCN100 Model cihazlar 40 kanala kadar sıcaklık, basınç, debi, akım, gerilim ölçümü gibi prosesleri izlemek için tasarlanmış cihazlardır. 20 adet bağımsız set değeri girile bilen röle çıkışı bulunmaktadır.

Devamını Oku

TÜM SENSÖRLER İÇİN KABLOSUZ İLETİŞİM

Ürünler

Telemecanique Sensors™ tüm sensörlerle kullanılabilen ve hata algılama özelliği olan kablosuz bağlantı aksesuarını sunuyor. OsiSense™ XZBW, M12 bağlantı ile tüm PNP sensörlerle ve nihayet şalterleriyle kullanılabiliyor ve kablolama ihtiyaçlarını düşürerek karşılıklı gerçek zamanlı iletim ile hem sensor bilgisinin kablosuz olarak aktarılmasını hem de sensörde oluşabilecek herhangi bir hatanın algılanmasını sağlıyor.

Devamını Oku

NİHAYET ŞALTERLERİNDE YENİ DÖNEM: KABLOSUZ VE PİLSİZ

Ürünler

Telemecanique Sensors yeni OsiSenseTM XCKW serisi nihayet şalterleri ile makine üretici ve kullanıcılarına eşsiz kablosuz performansı sağlıyor. Çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilen yeni kablosuz OsiSense™ XCKW nihayet şalterleri istenmeyen, maliyetli ve karışık kablolama tesisatlarını azaltır.

Devamını Oku

860 Andon SmartBOX

Ürünler

Andon Smartbox

Devamını Oku

ARI-CONLIFT Mekanik Kondens Pompası

Ürünler

CONLIFT şamandıralı mekanik kondens pompası, yoğunluğu 0,85 ile 1,15 kg/dm³ arasında olan grup 2 akışkanlarının itici bir akışkanla pompalanması için tasarlanmıştır. İ

Devamını Oku

GENİŞ KABLO BAĞI KESİMİNDE HIZ VE RAHATLIK İÇİN EVO9

Ürünler

EVO9: Kablo bağı kesme ve gerdirme el aletidir. 13 mm genişliğe kadar kablo bağını kolay ve rahat gerdirme ve kesme

Devamını Oku

ZYXEL ENDÜSTRİYEL POE SWITCH

Ürünler

Zorlu dış saha koşullarında bile çalışan Zyxel’in yeni endüstriyel PoE switch’leri, hızlı kurtarma teknolojisi ile fark yaratıyor. Ürün sayesinde bir güç kaynağında sorun oluştuğunda 20 milisaniye gibi kısa süredediğer güç kaynağı devreye alınarak ağ performansı en üst seviyede tutuluyor ve kesintisiz çalışma imkanı sağlanıyor.

Devamını Oku

KOMPAKT VE GÜÇLÜ DİZEL YENİ KAYNAK JENERATÖRÜ: VANTAGE®410 CE

Ürünler

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, duyurduğu kaynak jeneratörü Vantage® 410 CE ile inşaat endüstrisinde boru hattı, altyapı çalışmaları ve petrokimya uygulamaları için ideal sonuç vadediyor.

Devamını Oku