Mart 2017

ENERJİDEN BAĞIMSIZ BİR ŞEKİLDE KONTROL EDİLEN ATIKSU SİSTEMİ

Araştırma

YÜKSEK YAĞIŞ MİKTARLARI, ÇOĞU ARITMA TESİSİNİN YÜK KAPASİTESİNİ AŞIYOR. BEKLETME HAVZALARI ARITMA TESİSLERİNİ AŞIRI YÜKLENMELERE KARŞI KORUYOR. FESTO’NUN PNÖMATİK SÜRÜCÜLERE SAHİP OTOMATİK VE ENERJİDEN BAĞIMSIZ ÇALIŞAN BİR KONTROL SİSTEMİ, DAHA FAZLA EMNİYET VE DAHA DÜŞÜK MALİYETLER SAĞLIYOR. SİSTEM, BİR PİLOT PROJE KAPSAMINDA, AVANTAJLARINI KANITLIYOR.

Devamını Oku

SU DAĞITIM ve ATIK SU ARITMA SEKTÖRÜNDE OPERATÖR PANELLERİ

Araştırma

SON YILLARDA TÜRKİYE SU DAĞITIM VE ATIK SU ARITMA SEKTÖRÜNE OPERATÖR PANELİ SAĞLAYICISI OLARAK HİZMET VEREN BEİJER, SUYA, SU BUHARINA, ASİTLERE, ASİT BUHARINA, DARBELERE DAYANAN İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ PANELLERİ İLE PEK ÇOK TESİSE KATKIDA BULUNUYOR.

Devamını Oku

SU DAĞITIM VE ARITMA TESİSLERİ İÇİN EKONOMİK VE ESNEK ÇÖZÜMLER

Araştırma

UZAKTAN KONTROL, ARITMA TESİSİ VE SU DAĞITIM TESİSLERİNİN İŞLETMECİLERİ İÇİN, PAHALI VE KAPALI SİSTEMLERİN KULLANILMASI ANLAMINA GELİYORDU. BU NEDENLE, ÖZELLİKLE DE DIŞ İSTASYONLAR GENELLİKLE DENETLENMİYORDU. ANCAK, ESNEK UZAKTAN KONTROL SİSTEMLERİYLE ARTIK KÜÇÜK İSTASYONLAR İÇİN DE EKONOMİK ÇÖZÜMLER ÜRETİLEBİLİYOR.

Devamını Oku

SU VE ATIKSU PROSESLERİNDE DEBİMETRE ÇÖZÜMÜ

Araştırma

HERHANGİ BİR ÜRETİM TESİSİNDEKİ PEK ÇOK ÇEŞİT SIVININ AKIŞ MİKTARININ ÖLÇÜMLENMESİYLE GÖREVLİ BU DEBİMETRELER, HATA PAYLARININ ALTERNATİF MARKA ÜRETİMLERİNE ORANLA DAHA DÜŞÜK OLMASIYLA ÖN PLANA ÇIKIYOR.

Devamını Oku

KABLOSUZ SU KUYULARI OTOMASYONU

Araştırma

SYDMA KONTROL, GELİŞTİRDİĞİ SCADA YAZILIMI İLE TÜM BU İŞLEVLERİ KABLOSUZ BİR İLETİŞİM ALTYAPISI ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ, SİSTEM ENTEGRASYON BECERİSİ İLE RF SİSTEMLERDEKİ UZMANLIK VE DENEYİMİNİ DE BİRLEŞTİREREK, SİSTEMİ TÜM UNSURLARI İLE BİRLİKTE BAŞARI İLE DEVREYE ALMIŞTIR.

Devamını Oku

TÜM CİHAZLARIN TEK NOKTADAN TAKİP EDİLEBİLDİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

Araştırma

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNDE İŞLETMELERİN SU VE ATIK SU SAYAÇLARI, YÖNETİM TARAFINDAN REDİMAX YAZILIMI İLE UZAKTAN TAKİP EDİLEBİLİP, KAYIP KAÇAK KONTROLLERİ YAPILABİLİYOR.

Devamını Oku

SICK, ENDÜSTRİ 4.0 SEMİNERLERİNE DEVAM EDİYOR

Araştırma

‘PACKAGE ANALYTİCS’ YAZILIM KOD OKUMA KALİTESİNİ KAYIT ALTINDA TUTABİLİYOR VE ÜRETİMİN BELLİ BİR NOKTASINDA AKAN OBJELERİN OKUMA ORANINI RAPORLAYABİLİYOR. OPERATÖRLER ‘MEETİNG POİNT ROUTER’ SAYESİNDE (MPR) BU VERİYE UZAKTAN ERİŞEBİLİYOR.

Devamını Oku

BALLUFF ENDÜSTRİ 4.0'I NASIL MÜMKÜN KILIYOR

Araştırma

ESNEK İMALAT VE VERİMLİ ÜRETİM SÜREÇLERİNDE, ENDÜSTRİ 4.0'A GİDEN YOLDA BALLUFF ÜRÜNLERİNİN YARARLARI, KAZANÇ SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR.

Devamını Oku

KALİTE KONTROL VE ÜRÜN GÜVENLİĞİ YENİDEN TANIMLANIYOR

Emniyet

SAMSUNG, TEST SÜREÇLERİNİ GELİŞTİREREK VE YENİ KONTROL MEKANİZMALARINI HAYATA GEÇİREREK, ÜRÜN GÜVENLİK SÜREÇLERİNDE SEKTÖR STANDARTLARINI ÜST SEVİYEYE TAŞIYOR.

Devamını Oku

ROCKWELL AUTOMATION, OEM'LER İÇİN ANALİTİK BULUT ÇÖZÜMÜNÜ SUNUYOR

Emniyet

DİJİTAL DÖNÜŞÜM SÜRECİNİ TAMAMLAMIŞ ÜRETİCİLERİN BAĞLI SİSTEMLERİ, DAHA DÜŞÜK BAKIM MALİYETLERİYLE DAHA FAZLA VERİM VE KULLANILABİLİRLİK SAĞLIYOR.

Devamını Oku

VERİLER, 4. ENDÜSTRİYEL DEVRİMİ HAREKETE GEÇİRİYOR

Endüstri 4.0

GELECEKTE YAPILACAK METAL İŞLEME ÜRETKENLİĞİ, KALİTESİ VE GÜVENİLİRLİĞİNDEKİ ÖNEMLİ İYİLEŞTİRMELER, GÜCÜNÜ VERİ KULLANIMINDAN ALAN DÖRDÜNCÜ ÜRETİM TEKNOLOJİSİ DEVRİMİNDEN ALACAKTIR.

Devamını Oku

DİJİTALLEŞMENİN MERKEZİNDE “MAKİNE OTOMASYONU”

Endüstri 4.0

GLOBAL REKABETTE YER EDİNMEK İÇİN YÜKSEK VERİMLİLİK DÜZEYİNİ KORUMANIN ÖNEMİ TARTIŞILMAZ. MAKİNELERİN DAHA ÇOK KULLANILMASINA VE ÜRETİM AÇISINDAN DAHA FAZLA VERİM ELDE EDİLMESİNE OLANAK TANIYAN YENİ ÜRETİM YÖNTEMLERİ VE AKILLI PROSES OPTİMİZASYONU SUNAN ENDÜSTRİ 4.0 ÇERÇEVESİNDE GELİŞTİRİLMİŞ KONSEPTLER ŞİMDİLERDE ÜRETİCİLER ARASINDA OLDUKÇA YAYGIN ŞEKİLDE UYGULANIYOR.

Devamını Oku

ŞEFFAF CİSİM ALGILAMA SERİSİ

Endüstri 4.0

TRR-C23 SERİSİ FOTOELEKTRİK SENSÖRLER, STANDART ŞEFFAF CİSİMLERİN ALGILANMASINDA EKONOMİK VE GÜVENİLİR ÇÖZÜMLER SUNUYOR. REFLEKTÖRLÜ ALGILAMA SAYESİNDE, KOLAY SENSÖR KURULUMU VE UZUN ALGILAMA GEREKTİREN UYGULAMALARDA KULLANMA İMKANI SUNUYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİYEL OTOMASYONDA YENİ NESİL ÇÖZÜMLER

Endüstri 4.0

LS INDUSTRIAL SYSTEMS VE DATALOGİC MARKALARININ YETKİLİ DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİNİ YAPAN ANT MÜHENDİSLİK, YENİ ÜRÜNLERİ İLE FABRİKA VE MAKİNE İMALATÇILARININ İHTİYAÇLARINA CEVAP VERMEYE DEVAM EDİYOR.

Devamını Oku

UYGULAMA ESNEKLİĞİ İÇİN DAHA FAZLA İLETİŞİM OLANAĞI

Endüstriyel İletişim

PARKER HANNİFİN, İŞLEVSELLİK VE GENİŞLETİLMİŞ BAĞLANTI OLANAKLARI SUNMAK ÜZERE POPÜLER AC30 DEĞİŞKEN HIZLI SÜRÜCÜ SERİSİNİ GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR.

Devamını Oku

EDGE COMPUTING DİNAMİKLERİ VE AVANTAJLARI

Endüstriyel İletişim

EDGE COMPUTING GECİKME SORUNLARINI ÇÖZER VE ŞİRKETLERİN BİR BULUT BİLİŞİM MİMARİSİNDEN YARARLANARAK FIRSATLARI AVANTAJA DÖNÜŞTÜREBİLMELERİNİ SAĞLIYOR. BANT GENİŞLİĞİ AÇISINDAN YOĞUN VİDEOLARDAN OLUŞAN İŞ YÜKLERİ, AĞ BAĞLANTILARINDA TIKANIKLIKLARA VE GECİKMELERE NEDEN OLUYOR. EDGE VERİ MERKEZLERİ, BANT GENİŞLİĞİ AÇISINDAN YOĞUN İÇERİKLERİ SON KULLANICIYA VE GECİKMEYE DUYARLI UYGULAMALARI VERİYE YAKINLAŞTIRIYOR.

Devamını Oku

ZTERMİNAL ANDROID TABANLI USB TERMİNAL YAZILIMI

Endüstriyel İletişim

ZTERMİNAL YAZILIMI VE UYGUN DÖNÜŞTÜRÜCÜYÜ KULLANARAK AT KOMUTLARI GİBİ KOMUTLARI, HARİCİ BİR PC’YE GEREK KALMADAN CİHAZINIZA GÖNDEREBİLİYOR VE CİHAZINIZDAN GELEN CEVAPLARI ANALİZ EDEBİLME İMKANI SUNUYOR.

Devamını Oku

YOKOGAWA IIOT MİMARİSİNİ GELİŞTİRİYOR

Endüstriyel İletişim

Yokogawa Electric Corporation yeni hizmetler verebilmek amacıyla teknolojisini bir endüstriyel IoT (IIoT) mimarisine dönüştürmek için Microsoft Corporation, FogHorn Systems, Inc., Bayshore Networks, Inc., ve Telit IoT Platforms, LLC ile çalışmaya başlayacağını duyurdu

Devamını Oku

ROCKWELL AUTOMATION, SUNDUĞU BİLGİ ÇÖZÜMÜ STRATEJİLERİNİ GENİŞLETİYOR

Endüstriyel İletişim

SUNULAN YENİ ÇÖZÜMLER ŞİRKETLERİN AKILLI ÇÖZÜMLERLE ÜRETİM SÜREÇLERİNİ OPTİMİZE ETMELERİNE İMKAN TANIYOR.

Devamını Oku

3D YAZICI İLE ÜRETİLEN GAZ TÜRBİNİ KANATLARI

Enerji Otomasyonu

KATMANLI ÜRETİM, İMALATIN DİJİTALLEŞTİRİLMESİNDE TEMEL OLUŞTURUYOR.

Devamını Oku

EATON, ENERJİ DEPOLAMAYI ÜRÜN PORTFÖYÜNÜN MERKEZİNE YERLEŞTİRDİ

Enerji Otomasyonu

GÜÇ YÖNETİMİ ŞİRKETİ KENDİNİ, MERKEZİ OLMAYAN ELEKTRİK ÜRETİMİNDE BEKLENEN BÜYÜK ARTIŞA HAZIRLIYOR.

Devamını Oku

YENİ ENDÜSTRİYEL GÜVENLİK UYGULAMASI

Güvenlik

ÇOĞU IT GÜVENLİK DUVARLARI ENDÜSTRİYEL AĞ TRAFİĞİ TEHDİTLERİNE KARŞI KORUMA SAĞLAYAMIYOR BU DA TESİS İÇİNDEKİ GÜVENLİK RİSKLERİNİ MİNİMUMA İNDİRME KAPASİTELERİNİ SINIRLIYOR. ALLEN-BRADLEY STRATIX 5950 GÜVENLİK CİHAZI TESİS İÇİ SİSTEMLERİN KORUNMASINA YARDIMCI OLACAK YENİ GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ İÇERİYOR.

Devamını Oku

SUPSAN’DA DİJİTAL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

Haberler

10 milyon adetlik kapasitesi ile Türkiye’nin büyük supap üreticisi konumunda bulunan Supsan A.Ş., dijital dönüşüm başlattı. Online satış uygulaması B2B’yi kurarak, otomotiv yan sanayi sektöründeki öncülüğünü dijital platforma da taşıyan Supsan aynı zamanda İnternet sitesini de yeniledi

Devamını Oku

DÜNYA İLAÇ SEKTÖRÜ CPHI İSTANBUL’DA BİR ARAYA GELECEK

Haberler

İlaç sektörünün en prestijli buluşmalarına ev sahipliği yapan ve bölgedeki birleştirici güç olan CPhI İstanbul, 08-10 Mart tarihleri arasında sektörün önde gelen firmalarını dördüncü kez ağırlamaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

KATLI BÜYÜK İSTANBUL TÜNELİ “YILLIK SERA GAZI SALINIMI 115 BİN TON AZALTACAK”

Haberler

Dünyadaki değişim ve gelişmelerin yakından takip edilmesi ve uygulamalardan edinilen bilgiler ile dünyanın merakla beklediği “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ve “Çanakkale 1915 Köprüsü” gibi projelerin gelişen teknoloji sayesinde, çevreyi özenle koruyan metotlar ve modern güvenlik sistemleri ile alınmış önlemlerle emniyetli bir şekilde inşa edilmesi noktasına gelindi.

Devamını Oku

İKMİB HEYETİ HEDEFLERİNİ ANLATTI

Haberler

Kimyanın katma değer üretme gücü en yüksek ürün grupları arasında yer alan medikal sektörü, geçtiğimiz yıl 571,3 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

Devamını Oku

İŞLETMELERİN GELECEĞİ BULUT TABANLI HİPER BAĞLANABİLİRLİKTE

Haberler

Pek çok mobil cihaz, sensör ve Nesnelerin İnterneti (IoT), işletmelerin bulut üzerinde kendilerinin ve müşterilerinin deneyimlerini değiştirmesini sağladı

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 TÜRKİYE’DE SAMSUNG TEKNOLOJİSİ İLE BÜYÜYOR

Haberler

Samsung, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, TÜSİAV ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile Ankara’da düzenlenen çalıştayda Endüstri 4.0 ve Türkiye’nin bu alandaki gelişimi masaya yatırıldı.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 TÜRKİYE’DE SAMSUNG TEKNOLOJİSİ İLE BÜYÜYOR

Haberler

Samsung, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, TÜSİAV ve Ankara Üniversitesi iş birliği ile Ankara’da düzenlenen çalıştayda Endüstri 4.0 ve Türkiye’nin bu alandaki gelişimi masaya yatırıldı.

Devamını Oku

ASIA RAIL 2017, 70 ÜLKEDEN 10 BİN ZİYARETÇİYİ BULUŞTURMAYA HAZIRLANIYOR

Haberler

2– 4 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Eurasia Rail; 30 ülkeden 300 katılımcı firmayı ve 70 ülkeden gelen 10 bin profesyonel ziyaretçiyi ağırlayacak. Avrasya bölgesinin tek, dünyanın en büyük 3. demiryolu fuarı olan Eurasia Rail; T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve T.C. Devlet Demiryolları’nın ev sahipliğinde, TÜVASAŞ, TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ, KOSGEB ve UIC tarafından destekleniyor.

Devamını Oku

YAKIT ALIM VE TÜKETİM SÜREÇLERİ VERİMLİ HALE GELİYOR

Haberler

IDS’nin (International Diesel Service) çığır açan iAccount uygulaması, Avrupalı ve Avrupa’ya hizmet veren Türk nakliye şirketlerine yakıt yönetimi kabiliyeti sağlıyor.

Devamını Oku

KORDSA DOĞRU YATIRIMLARININ GERİ DÖNÜŞÜNÜ ALDI

Haberler

Kordsa, bir önceki yıla göre operasyonel kârlılığını %41 artırdı. Net kâr 178.1 Milyon TL oldu. Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, 2016 finansal sonuçlarını açıkladı.

Devamını Oku

ETHERNET ÜZERİNDEN CAN-BUS İLE HİDROLİK TAKİP

Hidrolik Pnömatik

SAHA DENEYİMİNDEN YOLA ÇIKILARAK TASARLANAN VERİ GÖRSELLEŞTİRME VE AKILLI ANALİZ ARAÇLARI, HIZLI HATA ALGILAMA İMKANI SAĞLAYARAK HİDROLİK SİSTEM GÜVENLİĞİNE VE VERİMLİLİĞİN ARTMASINA KATKIDA BULUNUYOR.

Devamını Oku

WAGO, HMI PANELLERİ FARKLILIKLARINI SUNUYOR

HMI / Scada

WAGO KONTROLÖRLER DAHİLİ / STANDART WEB SERVER FONKSİYONU SAYESİNDE ETHERNET ÜZERİNDEN WEB PANEL İLE WEB CLİENT OLARAK HABERLEŞİYOR.

Devamını Oku

ARDUINO-LABVIEW FOURIER DÖNÜŞÜMÜ VE BAŞARIM ANALİZİ

MAKALE

AHMET AKGÖZ ahmet.akgoz1@ogr.sakarya.edu.tr BÜLENT ÇOBANOĞLU cobanoglubulent@gmail.com SAKARYA ÜNİVERSİTESİ, SAKARYA/TÜRKİYE

Devamını Oku

ETİ BAKIR A.Ş. KÜRE YERALTI İŞLETMESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN PATLATMA UYGULAMALARININ İNCELENMESİ

MAKALE

MADENCİLİK, TÜNEL, YOL VE İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK SEKTÖRDE DELME-PATLATMA ÇALIŞMALARI OLMAZSA OLMAZDIR. TEKNOLOJİK GELİŞMELERLE BİRLİKTE PATLAYICI SEKTÖRÜNDE GELİŞMEKTE, İHTİYAÇLAR EKSİKSİZ VE DAHA GÜVENLİ BİR BİÇİMDE KARŞILANMAKTADIR.

Devamını Oku

LOJİSTİK SÜREÇTE YENİ BİR UYGULAMA VE SEKTÖRÜN BAKIŞI: AKILLI KONTEYNER

MAKALE

Günümüzde, lojİstİk rekabetİn, sabırsız müşterİnİn ve teknolojİnİn gereğİ olarak güvenlİ taşıma yapmak, hızlı ve esnek olmak İşletmeler İçİn BÜYÜK önem TAŞIYOR.

Devamını Oku

DİJİTAL FABRİKALARIN ROBOTLARI ÜRETİMDE VERİMLİLİĞİ ARTTIRIYOR

OEM

MITSUBISHI ELECTRIC’İN BİRBİRLERİYLE KONUŞABİLEN İLERİ ROBOT TEKNOLOJİLERİ SAYESİNDE ROBOTLAR ARTIK KENDİ KENDİLERİNİ DAHA DETAYLI VE KOORDİNELİ KONTROL EDEBİLİYOR. E-F@CTORY İLE ROBOTLAR ÜRETİM HATTINDAKİ DİĞER ÜRÜNLERLE DE HABERLEŞEBİLİYOR.

Devamını Oku

BOSCH REXROTH VE AUDI’DEN AKILLI SÜRÜŞ TEKNOLOJİLERİ

Otomotiv

BOSCH REXROTH VE AUDI, YENİ KAYNAK TEKNOLOJİ ÇÖZÜMÜ ÜZERİNE KAPSAMLI BİR İŞ BİRLİĞİ YAPMAYA KARAR VERDİ. AUDI, BU YILDAN İTİBAREN OTOMOBİL GÖVDE ÜRETİMİ İÇİN BOSCH REXROTH'UN BİRLEŞİK KONTROLÖRLERİNİ KULLANACAK.

Devamını Oku

3D METAL BASKI: DAHA HAFİF VE KOMPAKT MOTORLAR İÇİN GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ

Otomotiv

RENAULT TRUCKS MÜHENDİS VE TASARIMCI EKİBİ, MOTOR PERFORMANSINI EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARACAK KATKILI ÜRETİM SÜRECİ OLAN “3D METAL BASKI” ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR. EURO 6 MOTORUNDA BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TEST EDİLEN KOMPLEKS PARÇALARDAN GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ HIZLA GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR.

Devamını Oku

ELEKTRİK VE PROSES KONTROL SİSTEMLERİNİN ENTEGRASYONU

Proses Kontrol

ABB’ nİn yenİ nesİl kontrol sİstemİ olan System 800xA, müşterİnİn bu talebİnİ tam olarak karşıladığından dolayı Snøhvİt projesİnİn proses kontrol sİstemİ tercİhi olmuştur.

Devamını Oku

COMAU 4 EKSENLİ SCARA ROBOT REBEL-S’İ PİYASAYA SUNUYOR

ROBOTİK

ROBOTLAR DOĞRUDAN B&R TEKNOLOJİLERİ İLE KONTROL EDİLEN MEVCUT MAKİNE/HAT OTOMASYONUNA ENTEGRE EDİLİYOR.

Devamını Oku

3B GÖRÜNTÜ KONTROL İLE ROBOT YÖNLENDİRME

ROBOTİK

PLR TABANLI ROBOT KILAVUZ GÜVENİLİR VE HIZLI ROBOT PARÇA TAŞIMA SAĞLAYARAK BU SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELMEK İÇİN GEREKLİ ESNEKLİĞİ SUNUYOR.

Devamını Oku

İNSAN VE ROBOT KARŞILIKLI SATRANÇ OYNAYACAK

ROBOTİK

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ’NDE MİTSUBİSHİ ELECTRİC’İN 6 EKSENLİ ROBOTUYLA UYGULAMA YAPIYOR.

Devamını Oku

İNSAN HAREKETLERİNİ TAHMİN EDEBİLEN ROBOTLAR

ROBOTİK

OMRON’UN PİNG-PONG OYNAYAN ROBOTU, RAKİBİNİN FİZİKSEL HAREKETİ VE TOPUN POZİSYONU GİBİ VERİLERİ YORUMLAYARAK TOPUN YÖRÜNGESİ VE HIZINI TAHMİN EDEBİLİYOR. İNSAN-MAKİNE ETKİLEŞİMİNE YENİ BİR BOYUT KAZANDIRACAĞI DÜŞÜNÜLEN BU TEKNOLOJİ, ENTEGRE GÖRSEL DENETİMİN ZEKAYLA HARMANLANMASINI TEMEL ALIYOR.

Devamını Oku

MAKİNE EMNİYETİNDE TASARIM, MALİYETİ AZALTMAYA YARDIMCI OLUYOR

ROBOTİK

İYİ BİR EMNİYET KONSEPTİ, VERİMLİLİK İLE KORUYUCU TEDBİRLER ARASINDAKİ SÜREKLİ DİLE GETİRİLEN UYUŞMAZLIK DURUMUNU ORTADAN KALDIRIYOR.

Devamını Oku

SENSÖR OPERASYONLARININ ETKİLİLİĞİ VE ESNEKLİĞİ ARTIYOR

Sensör

YOKOGAWA, ROTAMASS TOTAL INSİGHT ÜRÜN PORTFÖYÜ, OPERASYONLARI OPTİMİZE EDİYOR VE ÜRÜN YAŞAM DÖNGÜSÜNÜN TÜM AŞAMALARINDA BAKIM MALİYETLERİNİ AZALTIYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 VE SENSÖR TEKNOLOJİSİNİN OLASI SONUÇLARI

Sensör

GÜNÜMÜZDE ENTEGRE SENSÖRLERİN İŞLEVSEL ŞEKİLDE KULLANILDIĞI BİR GERÇEK OLSA DA, BU ÇÖZÜMLERİ KAVRAMA SÜRECİNİN HENÜZ BAŞLANGIÇ AŞAMASINDA OLDUĞU DA GAYET AÇIK. ANCAK ÜRETİCİLERİN GİDEREK ARTAN TALEPLERİ VE ENDÜSTRİ 4.0 KONSEPTİNİN GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜLMESİNE YÖNELİK DEVİNİMLE BU ENTEGRE SENSÖR ÇÖZÜMLERİNİN ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DAHA ÇOK KULLANILMASI BEKLENİYOR.

Devamını Oku

OMSAN, ENTEGRE LOJİSTİK HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR

Söyleşi

“AMACIMIZ SEKTÖRDEKİ ÇEVRE DUYARLILIĞINI ARTIRMAK VE BU KONUDA ÖNCÜLÜK ETMEK" DİYEN OMSAN, YEŞİL ARAÇ TEKNOLOJİLERİNİN KULLANILMASI, ÇEVREYE DAHA AZ ZARAR VEREN ULAŞIM YOLLARININ TERCİH EDİLMESİ, ÇALIŞANLARI BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİ VE YEŞİL BİNA UYGULAMALARININ HAYATA GEÇİRDİKLERİ BİRKAÇ PROJEDEN BİRİ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.”

Devamını Oku

GUM’A GÖRE ÖLÇME CİHAZI BELİRSİZLİK ANALİZİ

Test - Ölçü

GUM’A GÖRE ÖLÇÜM BELİRSİZLİĞİ METODU, SERİ ÜRETİMDE KULLANILAN KARMAŞIK ÖLÇME SİSTEMLERİ VEYA TEST CİHAZLARI İÇİN UYGULANABİLİR DEĞİLDİR. BUNUN NEDENİ ETKİ FAKTÖRLERİNİN ÇOK FAZLA OLMASI, ETKİLEŞİMLERİN KARMAŞIK, KORELASYONUN TAHMİN EDİLEMEZ VE MATEMATİKSEL BİR MODEL OLUŞTURMANIN EKONOMİK OLMAMASINDAN GELİYOR.

Devamını Oku

HAREKET KONTROL UYGULAMALARI

Ürünler

Siemens, TIA Portal V’14’e entegre edilmiş Simatic Gelişmiş Kontrolör ve Sinamics servo sürücü sisteminden oluşan hareket kontrolü uygulamaları için geliştirilmiş yeni bir paketi pazara sunuyor.

Devamını Oku

MODÜLER ÖNDEN BAĞLANTILI YENİ KOMPAKT MUHAFAZA SİSTEMİ

Ürünler

Phoenix Contact’ın yeni ME-IO muhafaza sistemi elektronik muhafaza serisini önden bağlantılı modellerle genişletiyor.

Devamını Oku

YENİ NESİL LTC 802 SIZDIRMAZLIK TEST CİHAZI

Ürünler

SONUNA KADAR YENİLİKÇİ DÜŞÜNCE Sızdırmazlık testi konusunda yenilikçi ve pazar lideri olarak biz 30 yılı aşkın süredir profesyonel sızdırmazlık testi konusunda ileri teknoloji ve yüksek kaliteli test cihazlarımızı çeşitli sektörler için geliştirmekteyiz

Devamını Oku

ENTEGRE I/O MODÜLLÜ KOMPAKT X20 KONTROLÖRLER

Ürünler

B&R, entegre I/O modülüne sahip yeni seri kompakt kontrolörler ile X20 sistemini genişletti. Yeni seri işlemciler, tüm X20 işlemciler gibi, ilave I/O modüllerin doğrudan ya da kablo vasıtasıyla uzaktan bağlanmasına olanak tanıyor.

Devamını Oku

KAĞITSIZ KAYIT CİHAZI

Ürünler

ORDEL OPR500 144 x 144mm pano boyutlarında 640 x 480 piksel çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip endüstriyel bir ölçüm ve kağıtsız kayıt cihazıdır

Devamını Oku

UNIVERSAL SICAKLIK SENSÖR GİRİŞLİ PID SICAKLIK KONTROL CİHAZI

Ürünler

EMKO Elektronik A.Ş.’nin otomasyon sektörüne sunduğu yeni ECO serisinin, PID sıcaklık kontrol cihazı olan ECO PID yüksek çözünürlükte hassas PID kontrole sahip olma özelliği ve kullanıcıya sunduğu kolaylık ve yenilikler ile dikkat çekiyor.

Devamını Oku

ROBUSTEL’DEN GPS DESTEKLİ 4-PORT 3G/4G VPN ROUTER: R3000-QUAD-GPS

Ürünler

Endüstriyel 3G/4G donanım üreticisi Robustel’in R3000 Quad-GPS serisi, gelişmiş router fonksiyonları, 4 Ethernet portu ve GPS zaman senkronizasyon desteği ile, enerji santrali haberleşme sistemlerinin ihtiyaçlarına 3’ü-1-arada çözümle cevap veriyor. R3000 Quad-GPS router, Ethernet switch ve GPS time server ihtiyaçlarını tek bir cihaz ile karşılamanızı sağlıyor.

Devamını Oku

LEGRAND DPX3 KOMPAKT ŞALTER SERİSİ

Ürünler

Legrand Grubu’nun son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği DPX3 Kompakt Şalter serisi, alçak gerilim tesisatlarının korunması, anahtarlanması ve kontrol izolasyonu için gelişmiş çözümler sunuyor.

Devamını Oku

NİHAYET ŞALTERLERİNDE YENİ DÖNEM: KABLOSUZ VE PİLSİZ SİGORTALARI

Ürünler

Telemecanique Sensors yeni OsiSenseTM XCKW serisi nihayet şalterleri ile makine üretici ve kullanıcılarına eşsiz kablosuz performansı sağlıyor.

Devamını Oku

YÜKSEK HASSASİYETLİ DİJİTAL BASINÇ ANAHTARLARI

Ürünler

SMC, müşterilere daha fazla ve hızlı bilgi sağlayan yeni 3 ekranlı yüksek hassasiyetli dijital basınç anahtarını duyurmuştur. ZSE20 (F) / ISE20 hava veya aşındırıcı olmayan gazların basıncını doğru bir şekilde ölçer ve aynı zamanda hızlı kurulum özelliği ile dijital çıkışı kolayca istenilen değerlere ayarlanabilmektedir.

Devamını Oku

FOTOVOLTAİK KESİCİ ŞALTERLER

Ürünler

Kraus & Naimer, sürekli gelişen Fotovoltaik besleme sistemlerinin DC Kesici Şalter ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ana şalterlerini birebir bu pazarın ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirdi.

Devamını Oku

PNOZMULTİ 2 KONTROL SİSTEMİYLE HAREKET İZLEME

Ürünler

PNOZmulti 2 konfigüre edilebilir kontrol sistemlerine ilişkin emniyetli hareket izleme modülleri, şimdi SS1 ve SS2 emniyetli durdurma özelliğiyle birlikte sürücülerinizin emniyetli bir şekilde izlenmesini sağlar. Bu sayede tesisiniz ve makineleriniz daha emniyetli ve daha verimli bir hale gelir.

Devamını Oku