Şubat 2017

ENDÜSTRİYEL ETHERNET İÇİN KABLOLAMA KONSEPTLERİ

Araştırma

YENİ STANDARTLAR GEREKLİLİKLERİ, EŞİK DEĞERLERİNİ VE TEST SÜREÇLERİNİ BELİRLEYEREK GLOBAL KULLANIMA YÖNELİK GÜVENLİ BİLEŞENLERİN YARATILMASINI SAĞLIYOR. PHOENİX CONTACT'IN DATA KABLOLAMA ÇÖZÜMLERİ YÜKSEK VERİ HIZLARI, UZUN İLETİM MESAFELERİ VEYA KRİTİK EMNİYET UYGULAMALARI İÇİN İDEAL SEÇENEKLER SUNUYOR.

Devamını Oku

SİSTEMDEKİ BÜTÜN IO-LINK CİHAZLARINA KESİNTİSİZ ERİŞİM

Araştırma

IO-LINK, ENDÜSTRİ 4.0'I ETKİNLEŞTİRMEK İÇİN İDEAL BİR ÇÖZÜMDÜR. ENDÜSTRİ 4.0, YALNIZCA İŞLEM AYGITLARINI AKILLI AĞI İLE DEĞİL, AYNI ZAMANDA ÜRETİM YÖNETİMİ DÜZEYİNİ IT VE ŞİRKET YÖNETİMİ DÜZEYLERİYLE İLİŞKİLENDİRİR. SENSÖRDEN İNTERNETE KADAR HER YERDE KESİNTİSİZ İLETİŞİM, BU İŞLEM İÇİN GEREKLİ BİR ÖN ŞARTTIR. SON ZAMANLARDA, IO-LİNK PROSES CİHAZLARINI KAPSAMLI SİSTEM KONSEPTLERİNE ENTEGRE ETMEK KOLAYCA MÜMKÜN OLMUŞTUR. FİELDBUS'TAN BAĞIMSIZ NOKTADAN NOKTAYA BAĞLANTI, SADECE BİR ÜÇ TELLİ KABLO İLE SİNYAL VE HER TÜRLÜ VERİYİ HER İKİ YÖNDE DE İLETEBİLİYOR.

Devamını Oku

VERİMLİ ÜRETİMİN ANAHTARI DİJİTAL FABRİKALAR

Araştırma

İLERİ TEKNOLOJİYE SAHİP FABRİKA OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ İLE SANAYİYE HIZLI ENTEGRASYON, ÜRETKENLİK VE VERİMLİLİK KONUSUNDA YÜKSEK KATMA DEĞER SAĞLAYAN MİTSUBİSHİ ELECTRİC, YENİ ENDÜSTRİ DEVRİMİ SANAYİ 4.0’A DİJİTAL FABRİKA KONSEPTİ E-F@CTORY İLE YANIT VERİYOR.

Devamını Oku

GLOBAL KAMU HİZMETLERİNDE OPERASYONEL VERİMLİLİK İÇİN GÜÇLER BİRLEŞİYOR

Araştırma

Schneider Electric ve sistem odaklı analitik yazılım sağlayıcısı The CoSMo Company, kamu hizmetleri alanında daha gelişmiş ve etkin hizmetler sunmak üzere Varlık Yatırım Optimizasyonu’na yönelik entegre bir yazılım çözümü geliştirmek üzere ortaklık anlaşması imzaladı.

Devamını Oku

EATON’UN YENİ NESİL AÇTIRMA ÜNİTESİ, DEVRE KESİCİLERİN TESTİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR

Araştırma

SİSTEMLER BİRLİKTE ÇALIŞARAK, HERHANGİ ÖNEMLİ BİR HATANIN TESPİTİNİ SAĞLAYIP BU HATALARI OPERATÖRLER VEYA EKİPMANLAR İÇİN BİR RİSK TEŞKİL ETMEDEN ÖNCE KOLAYLIKLA ERKEN ÖNLEM ALABİLMESİNİ SAĞLIYOR.

Devamını Oku

MAKİNE VE FABRİKA OTOMASYONUNDA AKILLI VE TAM ENTEGRE KONTROL ÇÖZÜMLERİ

Araştırma

BU PLATFORMUN MERKEZİNDE YER ALAN MAKİNE KONTROLÖRÜ SERİSİ TÜM MAKİNE CİHAZLARINI SENKRONİZE KONTROL ETME OLANAĞININ YANI SIRA HAREKET, ROBOTLAR VE VERİTABANI BAĞLANTISI GİBİ GELİŞMİŞ İŞLEVSELLİK DE SUNUYOR.

Devamını Oku

NESNELERİN İNTERNETİ’NİN GÜCÜ MAKSİMUMA ÇIKIYOR

Araştırma

SCHNEİDER ELECTRİC, BİNA, VERİ MERKEZİ, ENDÜSTRİYEL ALANLAR VE ELEKTRİK ŞEBEKELERİNDE NESNELERİN İNTERNETİNİ YÜKSEK BİR VERİMLİLİK VE GÜVENLİKLE SAĞLAMAK ÜZERE GELİŞTİRDİĞİ ECOSTRUXURE’IN YENİ VERSİYONUNU SEKTÖRE SUNUYOR.

Devamını Oku

BOSCH REXROTH TEKNOLOJİSİYLE SÜREKLİ DÖKÜM MAKİNELERİ İÇİN DAHA FAZLA ESNEKLİK SUNUYOR

Demir Çelik

BOSCH REXROTH’UN YÜKSEK PERFORMANSLI SİLİNDİRLERİ, DÖKÜM SÜRECİNCE KULLANICILARIN TÜM SALINIM KUVVETLERİNİ KONTROL EDEBİLMESİNİ SAĞLIYOR.

Devamını Oku

BASİT VE EMNİYETLİ KONTROL TEKNOLOJİSİ

Emniyet

MAKİNE ÜRETİCİLERİ, ÜRETKENLİK, İŞLETME VE MAKİNE KULLANILABİLİRLİĞİNE YÖNELİK ARTAN TALEPLERİ KARŞILAYABİLMEK ADINA KENDİLERİ İÇİN UYGUN VE ÖZELLEŞTİRİLMİŞ KONTROL KAVRAMLARINA İHTİYAÇ DUYARLAR. STANDARDI YAKALAMAK VE EMNİYETİ SAĞLAMAK İÇİN BAŞARININ ANAHTARI, KONTROL FONKSİYONLARI ARASINDAKİ ETKİLEŞİMDİR.

Devamını Oku

HAREKET TEKNOLOJİSİNDE EMNİYETLİ FRENLER

Emniyet

Avrupa Birliği’ne uyum süreciyle birlikte son 10 yılda ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği konusu önem kazanmış olsa da günümüzde halen iş kazalarına ve meslek hastalıklarına “yapılan işin gereği” ya da “kader” olarak yaklaşıldığından ne yazık ki iş emniyeti yeterince ciddi ele alınmıyor.

Devamını Oku

SICK ENDÜSTRİ 4.0 SEMİNERLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Endüstri 4.0

SICK TÜRKİYE İLE ERDEMİR GRUBU’NUN BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ ENDÜSTRİ 4.0 SEMİNERİNDE KONUŞAN SICK FABRİKA OTOMASYON BÖLÜM MÜDÜRÜ UTKU LEMBET, ENDÜSTRİ 4.0’IN FABRİKALARA GETİRECEĞİ KİŞİYE ÖZGÜ İMALAT EĞİLİMİNE VURGU YAPARAK, GELECEĞİN ESNEK ÜRETİM SİSTEMLERİ HAKKINDA BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNDU.

Devamını Oku

MODBUS TCP HABERLEŞME UYGULAMASI

Endüstriyel İletişim

FOUR FAİTH FİRMASI SUNDUĞU HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ İLE SAHADAKİ BİRÇOK HABERLEŞME İHTİYACINI KARŞILIYOR. ÜRÜN PÖRTFÖYÜNDE GPRS BAĞLANTILI RTU CİHAZLARI DA BARINDAN FOUR FAİTH ÖZELLİKLE F2164 MODELİ İLE EKONOMİK OLARAK SAHADAKİ SİNYALLERİN MODBUS TCP ÜZEİRNDEN TOPLANMASINI SAĞLIYOR. F2164 MODELİNDE 8 ANALOG GİRİŞ, 8 DİJİTAL GİRİŞ, 8 DİJİTAL ÇIKIŞ MEVCUTTUR.

Devamını Oku

RS-485 VERİ YÖN KONTROLÜNÜN AVANTAJLARI

Endüstriyel İletişim

MOXA, ADDC ÖZELLİĞİNE SAHİP ÇOK GENİŞ BİR YELPAZEDE SERİDEN ETHERNET’E, FARKLI SERİ ARA YÜZLER ARASINDA VE SERİDEN FİBERE ÇEVİRİM SAĞLAYAN ÜRÜNLER SUNUYOR.

Devamını Oku

FH GÖRSEL DENETİM SİSTEMLERİ UYGULAMALARA HIZ VE HASSASLIK KAZANDIRIYOR

Endüstriyel İletişim

FH-3050 VE FH-1050 MODELLERİ 500 µS'E KADAR KISA İLETİŞİM DÖNGÜ SÜRELERİ SAĞLAYAN ETHERCAT PROTOKOLÜNÜ DESTEKLEYİP İLETİŞİM DÖNGÜSÜYLE SENKRONİZE HAREKET KONTROLÜNÜN UYGULANMASI OLANAĞI SUNUYOR.

Devamını Oku

LEGRAND, KARBON AYAK İZİNİ YÜZDE 91 ORANINA ÇIKARMAYI PLANLIYOR

Enerji Otomasyonu

Koridorlardan depolara, otoparklardan yaşam alanlarına kadar birçok yerde hayatı kolaylaştıran Legrand hareket sensörleri, eşsiz algılama teknolojisiyle hem yenilikçi çözümler sunuyor hem de enerji tasarrufu sağlıyor.

Devamını Oku

YENİ NESİL DİJİTAL FABRİKALARDA ENERJİ TASARRUFLU PROJELER

Enerji Otomasyonu

YEMMAK TEKNOLOJİYİ YAKINDAN TAKİP EDEREK İŞLETMELERDE VERİMLİLİĞİ ARTIRAN VE ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYAN ÇEVREYE DUYARLI PROJELER ÜRETİYOR.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC, ENERJİYE ERİŞİM İLE EKONOMİK GELİŞİMİ DESTEKLİYOR

Enerji Otomasyonu

SCHNEIDER ELECTRIC, ENERJİYE ERİŞİM PROGRAMI İLE 2025 YILI İTİBARİYLE 50 MİLYON İNSAN İÇİN AYDINLATMA VE HABERLEŞMEYE ERİŞİMİ KOLAYLAŞTIRMA TAAHHÜDÜ BAŞTA OLMAK ÜZERE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞIYOR.

Devamını Oku

BOSCH REXROTH TÜRKİYE ORTADOĞU’DA 15 ÜLKENİN MERKEZİ OLDU

Haberler

Bosch Rexroth Türkiye, 15 ülkenin bulunduğu Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi’nin merkezi oldu. Bosch Rexroth Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Servet Akkaynak da Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü olarak atandı.

Devamını Oku

CAM ENDÜSTRİSİNDE ‘AKILLI CAM’ DEVRİ

Haberler

Üretim süreçlerini hızlandırarak verimliliği artıran Endüstri 4.0 devrimi, Türkiye’de cam endüstrisinde de büyük bir hızla ilerliyor. Gelişen teknolojiyle estetik açıdan olduğu kadar teknik açıdan da tüm ihtiyaçları karşılayan ‘Akıllı Cam Teknolojisi’ artık yaşam alanlarında kullanılmaya başlıyor.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC, 8. ENERJİ VERİMLİLİĞİ FORUMU VE FUARI’NDA ENERJİ YÖNETİMİ ÇÖZÜMLERİYLE YER ALDI

Haberler

Schneider Electric, Türkiye’nin 2023 enerji verimliliği hedeflerine odaklanan 8. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda yeni nesil enerji yönetimi çözümlerini tanıttı. Schneider Electric, 8. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda sürdürülebilir enerji yönetimine dair uzmanlığını kamu ve özel sektörden kuruluşlarla paylaştı.

Devamını Oku

DASSAULT SYSTÈMES’İN HTC İLE SANAL GERÇEKLİKTEKİ İŞBİRLİĞİ BÜYÜYOR

Haberler

3DEXPERIENCE Platform’da HTC Vive Business Edition ile İşbirliği, ürün geliştirme sürecinin her evresinde bütünsel ürün doğrulama, sanal gerçeklik ve tasarımın gücünden faydalanmanızı sağlıyor.

Devamını Oku

ENERVİS ENERJİ VERİMLİLİĞİ SEKTÖRÜNE YENİLİKÇİ VE GÜVENİLİR İŞ MODELLERİ SUNUYOR

Haberler

EWE Turkey Holding’in enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren iştirak firması Enervis, 8. Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’na katıldı. Enerji Verimliliği Haftası’nın önemli etkinliklerinden ‘Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’, İstanbul’da WOW Convention Center’da düzenlendi.

Devamını Oku

KARDEX REMSTAR 2016 YILINDA YÜZDE 10 BÜYÜMEYİ BAŞARDI

Haberler

Otomatik depolama sistemlerinin üreticisi Kardex Remstar, Türkiye operasyonlarında yüzde 10 büyüme gösterdi. Türkiye’nin 2016’da yüzde 3 civarında büyümesi beklenirken, bu rakamın 3 katı büyüme gösteren Kardex Remstar 2017 yılında da hız kesmeden yine en az yüzde 10 büyümeyi hedefliyor.

Devamını Oku

KORDSA’DAN 2016’DA REKOR PATENT BAŞVURUSU

Haberler

Yürüttüğü Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları ile bir süre önce INSEAD Profesörü Ben Bensaou tarafından “İnovasyon Makinası” kitabı için başarı öyküsü olarak incelenmeye başlanan Kordsa, 2016 senesini rekor patent başvurusu ile kapattı.

Devamını Oku

MARS LOGİSTİCS GELECEĞİN LOJİSTİKÇİLERİNİ SEÇİYOR

Haberler

Mars Logistics ve Lojistik Derneği (LODER) işbirliğiyle düzenlenen 14. Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması üniversite öğrencilerinin takım halinde yarışarak yaratıcı lojistik çözümler geliştirmelerinin önünü açıyor.

Devamını Oku

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE ‘GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ’ DEVRİM YARATMAYA HAZIRLANIYOR

Haberler

Hareketsiz yaşam tarzından doğan; obezite, diyabet ve hipertansiyon hastalıklarının artmasına bağlı olarak gelişen giyilebilir teknoloji sektörü, insanların daha bilinçli olma yolunda gelişim kazanması için son teknolojiyi kullanarak ürünler geliştiriyor.

Devamını Oku

PLASTİK SEKTÖRÜ ORTADOĞU’NUN EN BÜYÜK FUARI’NDA BULUŞTU

Haberler

Plastik sektörünün 2017 yılı fuar maratonu Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nin en büyük sektörel buluşması olan ArabPlast ile başladı. Üretim kapasitesiyle Avrupa’nın ikinci, dünyanın ise yedinci büyük üreticisi olan Türk plastik sektörü Ortadoğu’daki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Devamını Oku

ZAMAN KAZANDIRAN OTOMASYON

Hareket Kontrol

WÖRGARTNER’İN TAM OTOMATİK YÜKSEK PERFORMANSLI TEST CİHAZI METAL EKİPMANIN KAYNAK DİKİŞLERİNİ SADECE 1.5 SANİYEDE KONTROL EDEBİLEN GERÇEK BİR YARIŞÇIDIR. FESTO'NUN OTOMASYON TEKNOLOJİSİ BU TEST CİHAZININ HIZLI VE GÜVENİLİR KULLANIMINI SAĞLIYOR.

Devamını Oku

MÜHENDİSLİK SİSTEMİNE ENTEGRE EDİLMİŞ GELİŞMİŞ HAREKET KONTROL UYGULAMALARI

Hareket Kontrol

SENKRONİZASYON VE KAM KONTROLÜ (GEARING AND CAMMING) GİBİ GELİŞMİŞ HAREKET KONTROL FONKSİYONLARINI DA SUNAN YENİ KONTROL UYGULAMALARI, KOLAY VE ENTEGRE ŞEKİLDE ÇÖZÜMLEMEYİ SAĞLIYOR.

Devamını Oku

DC VALF SERİLERİ KAPALI ÇEVRİM KONTROLLERİNE OLANAK SAĞLIYOR

Hareket Kontrol

D1FC’NİN NG06 VE D3FC’NİN NG10 NOMİNAL BOYUTUNDA EN ÖNEMLİ YENİLİK, DİĞER ÜRETİCİLERİN BENZER VALFLERİNİN AKSİNE TAMAMEN GÖVDE İÇİNE ENTEGRE EDİLMİŞ POZİSYON GERİ BİLDİRİM SİSTEMİ SUNUYOR.

Devamını Oku

XGT PANEL SERİSİ YENİ TEKNOLOJİLERE KOLAYLIKLA UYUM SAĞLIYOR

HMI - Scada

KULLANICI DOSTU OLMASI DIŞINDA ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE VERİ İŞLEME VE VERİ İLETİMİ YAPAN XGT PANEL SERİSİ, BASİT VE ANLAŞILABİLİR BİR ARAYÜZE SAHİP OLDUĞUNDAN, PROGRAM YAZMAK ÇOK KOLAY VE HIZLI BİR HALE GELİYOR.

Devamını Oku

BOSCH REXROTH’TAN KOLAY VE TEMASSIZ ÖLÇÜM SİSTEM

HMI - Scada

Bosch Rexroth’un gelİştİrdiği, hİdrolİk sİlİndİre tamamen entegre CIMS ölçüm sİstemİnİn en yenİ versİyonu, pİston konumunu en zorlu koşullarda bİle, temassız olarak ve ultra yüksek hassasİyetle ölçebİlİyor.

Devamını Oku

TÜRKİYE’NİN İLK YÜZER LNG TERMİNALİ’NDE SIEMENS İMZASI

Liman ve Gemi İşletmeleri

SIEMENS TÜRKİYE’NİN DE PROJE ÇÖZÜM ORTAĞI OLARAK YER ALDIĞI TÜRKİYE’NİN İLK YÜZER LNG TERMİNALİ (FLOATİNG STORAGE AND REGASİFİCATİON _FSRU) TESİSİ İZMİR ALİAĞA’DA AÇILDI.

Devamını Oku

PLC’LERİN SİBER SALDIRILARDAN KORUNMASI

Makale

ENDÜSTRİ 4.0 DÜNYADAKİ ENDÜSTRİLEŞME SÜRECİNE SAYISIZ FIRSATLAR SUNUYOR. ANCAK BU FIRSATLAR AYNI ZAMANDA BELİRLİ TEHDİTLER DE İÇEREBİLİYOR.

Devamını Oku

OTOMOTİV SANAYİNDE MAL VE HİZMET ÜRETİMİNDE ÜRÜN YAŞAMDÖNGÜ YÖNETİMİ, PLM

Makale

Otomotiv sektöründe mal ve hizmet üretim süreçleri, faaliyetleri sırasında karşılaşılan teknik ekonomik sorunların aşılmasında ürün yaşam döngü yönetimi, PLM uygulanmaktadır. Bu sayede ürün yaşam döngü sürçlerinde olası aksaklıklar önlenerek, yeni imkânlar sağlanarak, innovativ ürünler ortaya konularak şirketlerin, beklentileri, kazançları artırılmaktadır.

Devamını Oku

RFID UYGULAMALARI

Makale

Bİr RFID uygulamasında, hangİ özellİklerde ve hangİ frekans aralığını kullanan etiİketlere karar verİlmesİ, o uygulamanın düşünülen ortamda gerçekleştİrİlİp gerçekleştİrİlemeyeceğİ kararı gİbİ krİtİk planlamalar tamamen tecrübe ve bİlgİ bİrİkİmİ İle donatılmış uzman ekiİpler sayesİnde olmalıdır.

Devamını Oku

PFC 200 İLE POZİSYON KONTROLÜ SAĞLANIYOR

Makale Lojistik

WAGO KABLOLAMAYA GEREK BIRAKMADAN, MODERN TEKNİKLERİ KULLANARAK DEMODE PLC  VE KONTROLÖRLERİN MODERNİZASYONUNU SAĞLIYOR.

Devamını Oku

AĞIR TİCARİ ARAÇLARDA OTONOM ÇARPMA ÖNLEME SİSTEMİ GELİŞTİRMESİ

Otomotiv

KULLANILAN SENSÖR VERİLERİNİN GÜVENİLİRLİĞİ, OTONOM SİSTEM TASARIMI SÜRÜCÜ ADINA KARAR VERMEYİ GEREKTİRDİĞİNDEN KRİTİK ÖNEM TAŞIYOR. GELİŞEN TEKNOLOJİ, HER NE KADAR BU YÖNDE İVME KAT ETMİŞ OLSA DA, SÜRÜCÜYÜ TAMAMEN DEVRE DIŞI BIRAKACAK BİR OTOMASYONDAN SÖZ ETMEK; HATALI DEVREYE GİRME YA DA DEVREYE GİRMESİ GEREKEN YERDE AKTİVASYON HATALARI VERME GİBİ ÖNGÖRÜLEBİLEN; DAHA DA ÖNEMLİSİ GERÇEK YOL KOŞULLARINDA ÖNGÖRÜLEMEYECEK UCU AÇIK SAYIDA HATALARLA YÜZLEŞMEYİ GEREKTİRECEKTİR.

Devamını Oku

PNÖMATİK LİNEER AKTÜATÖRLERİ KİENER MASCHİNENBAU TARAFINDAN OTOMATİK MONTAJ HATLARINDA KULLANILIYOR

Otomotiv

SERİSİ LİNEER AKTÜATÖRLER, OTOMOTİV SEKTÖRÜ UYGULAMALARINA YÖNELİK MODÜLER DİREKSİYON SİSTEMİ MONTAJ HATLARINDA GÜVENLİ, GÜVENİLİR VE HASSAS HAREKET DİZİLERİNİ DESTEKLEMEK İÇİN KULLANILIYOR.

Devamını Oku

KONECRANES’İN GENİŞ ÜRÜN GAMI VE SERVİS HİZMETİYLE TÜM KALDIRMA İHTİYAÇLARINI SAĞLAMAYI HEDEFLİYOR

Proses Kontrol

DAHA HIZLI BİR AL-YERLEŞTİR OPERASYONU GEREKTİREN KALDIRMA PROSESLERİ İÇİN, KONECRANES’İN 350 KG’A KADAR YUKARI AŞAĞI YÖN KONTROLÜ SAĞLAYAN ATB AİRBALANCER ÜRÜNÜ DOĞRU KONUMLANDIRMA VE DENGELEME KONTROLÜNE OLANAK TANIYOR.

Devamını Oku

ROBOTİK TEKNOLOJİDE KULLANILAN KİNEMATİK MODELLER

Robotik

KİNEMATİK MODELLER QUADROPOD, HEXAPOD, ARTİCULATED GİBİ ÖZEL TASARIMLAR ÖZELLEŞTİRİLMİŞ KİNEMATİK MODEL OLARAK OLUŞTURULABİLİYOR.

Devamını Oku

YASKAWA AVRUPA’DA ROBOT FABRİKASI YATIRIMI YAPIYOR

Robotik

YASKAWA, ORTA VADEDE STRATEJİK PLANLARI DAHİLİNDE AVRUPA’DA ENDÜSTRİYEL ROBOT PAZARINDA ÖNEMLİ ÜRETİCİ KONUMUNA GELMEK VE BÖLGEDEKİ MÜŞTERİLERİNE DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEK AMACIYLA AVRUPA'DAKİ VARLIĞINI SLOVENYA’DA KURACAĞI ROBOT FABRİKASI İLE GÜÇLENDİRMEYİ PLANLIYOR.

Devamını Oku

ETHERNET ÜZERİNDEN CAN-BUS İLE HİDROLİK TAKİP

Sensör

PARKER SERVİCE MASTER PLUS, SAHA DENEYİMİNDEN YOLA ÇIKILARAK TASARLANAN VERİ GÖRSELLEŞTİRME VE AKILLI ANALİZ ARAÇLARI HIZLI HATA ALGILAMA İMKANI SAĞLAYARAK HİDROLİK SİSTEM GÜVENLİĞİNE VE VERİMLİLİĞİN ARTMASINA KATKIDA BULUNUYOR; SİSTEM ARIZALARI VE GARANTİ İLE İLGİLİ NOKTALARDA DA NET BİLGİLER VERİYOR.

Devamını Oku

ZORLU UYGULAMALARDA DAHİ GÜVENİLİR RENK ALGILAMASI

Sensör

OMRON’UN YENİ E3S-DC RENK İŞARET SENSÖRLERİ VE E3NX-CA RENK ALGILAMALI FİBER OPTİK AMPLİFİKATÖRLERİ İLE YİYECEK VE İÇECEK SEKTÖRÜNDE KULLANILAN VE GİDEREK ÇEŞİTLİLİK GÖSTEREN PAKETLEME MALZEMELERİ ÜZERİNDEKİ RENK İŞARETLERİ ARTIK KARARLI VE GÜVENİLİR BİR ŞEKİLDE TESPİT EDİLEBİLİYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 İLE ‘AKILLI FABRİKA’  DÖNEMİ BAŞLIYOR

Söyleşi

“İHTİYAÇLARINIZA GÖRE UYARLANMIŞ, ETKİNLİK, OPTİMUM ORTAM KULLANIMI VE YÜKSEK PERFORMANS İLE ÖNE ÇIKAN DEPOLAMA VE TAHSİS SİSTEMLERİ ENTEGRE EDİYOR VE KURUYORUZ.”

Devamını Oku

YENİ T-LOX BAĞLANTI TEKNOLOJİLİ YÜKSEK AKIM GEÇİŞ KLEMENSİ

Ürünler

Phoenix Contact’ın T-LOX bağlantı teknolojili yeni TW 50 yüksek akım geçiş klemensi sürgülü kol prensibiyle çalışır ve güvenli ve kullanışlı bir kablo bağlantısı sağlıyor.

Devamını Oku

GAZALTI KAYNAK MAKİNESİ: PEEDTEC® 215C

Ürünler

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, küçük ama güçlü tek fazlı invertör tipi multi-process kaynak makinesi SPEEDTEC® 215C ile taşınabilirliği mükemmel, hafif, kompakt ve birçok özelliğe sahip tam bir profesyonel makine deneyimi sunuyor.

Devamını Oku

ABB SEMİCONDUCTORS LİNPAK

Ürünler

ABB, geçtiğimiz aylarda yeni açık standartlı bir faz-bacak modülü olan LinPak serisini sundu

Devamını Oku

ARTTIRILMIŞ PERFORMANS SAĞLAYAN DODGE® QUANTIS® MOTORLU REDÜKTÖRLER

Ürünler

ABB Dodge® Quantis® motorlu redüktörlerinde IEC güç değelerinde olan ancak 50% ‘ye varan oranlarda daha fazla başlangıç torku ve aşırı yüklenme torku sunan “NEMA Design-B” tork karekteristiğine sahip motorlar kullanılıyor.

Devamını Oku

REACTION TEKNOLOJİSİYLE ULTRA HIZLI OTOMASYON

Ürünler

B&R, reACTION teknolojisi sayesinde endüstriyel otomasyon süreçlerindeki çevrim sürelerini 1 µs seviyesine kadar düşürdü.

Devamını Oku

PSI 64CO ADAPTİF KAYNAK İNVENTÖRÜ

Ürünler

Bosch Rexroth’un geliştirdiği PSI 64CO adaptif kaynak inventörü sayesinde, gövde atölyesi sürecinde artık alüminyuma da tıpkı çelik gibi güvenilir şekilde ve uygun maliyetle kaynak yapılabilecek.

Devamını Oku

LEGRAND DPX3 KOMPAKT ŞALTER SERİSİ

Ürünler

Legrand Grubu’nun son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği DPX3 Kompakt Şalter serisi, alçak gerilim tesisatlarının korunması, anahtarlanması ve kontrol izolasyonu için gelişmiş çözümler sunuyor.

Devamını Oku

EATON BUSSMANN ELEKTRİKLİ ARAÇ SİGORTALARI

Ürünler

Eaton, yüksek kapasiteli piller, güç dönüştürme donanımı, kontaktörler, kablolar ve diğer yardımcı devreler de dahil olmak üzere hassas elektrikli ve hibrid otomotiv ekipmanlarını korumak için özel olarak tasarlanmış yeni Bussmann serisi EV sigortalarını tanıttı.

Devamını Oku

MODBUS HABERLEŞMELİ TERMOSTAT

Ürünler

T7162-F4 model ModBUS haberleşmeli olda termostatlarının gün geçtikçe dünyanın birçok ülkesinde kullanımı hızla artıyor.

Devamını Oku

KOMPAKT VE GÜÇLÜ DİZEL YENİ KAYNAK JENERATÖRÜ VANTAGE®410 CE

Ürünler

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, yeni duyurduğu kaynak jeneratörü Vantage® 410 CE ile inşaat endüstrisinde boru hattı, altyapı çalışmaları ve petrokimya uygulamaları için ideal sonuç vadediyor.

Devamını Oku

OSISENSE XMLP BASINÇ TRANSMİTTERİ

Ürünler

Telemecanique Sensors sadelik ve modülerliğe göre tasarlayıp, ürettiği OsiSense XMLP basınç transmiterleri sayesinde makine performansına odaklanmanıza yardımcı olmayı hedefliyor.

Devamını Oku