Ocak 2017

HASSAS LINEER AKTÜATÖRLERLE DAHA GÜVENLİ VE DAHA HIZLI ÜRETİM SÜREÇLERİ

Araştırma

WP RİEHLE’NİN PARKER HANNİFİN İLE YAPTIĞI İŞBİRLİĞİ, ZANAATKAR FIRINLAR İÇİN SODALI SU UYGULAMA TEKNOLOJİSİNİ GELİŞTİRİYOR.

Devamını Oku

SICK İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM

Araştırma

DELTAPAC İLE AMBALAJLAMA PROSESLERİ SIRASINDA YAYGIN OLARAK ORTAYA ÇIKAN; DÜŞEN PAKETLERİN YOL AÇTIĞI ÇARPIŞMALARIN VE ÜRÜN BLOKAJLARININ, ETİKETLERİN VEYA PİPET APLİKATÖRLERİN YANLIŞ YERLEŞTİRİLMELERİNİN VEYA AMBALAJ GRUPLARININ HATALI YERLEŞTİRİLMELERİNİN VE PALETLERİN ÜZERİNDEKİ MİKTARLARDAKİ SAPMALARIN DA DAHİL OLDUĞU PEK ÇOK KONU ORTADAN KALKIYOR.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC’TEN YENİ NESİL OTOMASYON PLATFORMU

Araştırma

MITSUBISHI ELECTRIC’İN PLC'Sİ IQ-R SERİSİ, TÜM OTOMASYON BİLEŞENLERİNİ TEK PLATFORMDA BİRLEŞTİREN IQ PLATFORM YAPISININ EN YENİ NESLİ OLARAK DİKKAT ÇEKİYOR. FABRİKALARA YÜKSEK KATMA DEĞER SAĞLAYAN IQ-R SERİSİ, MITSUBISHİ ELECTRIC’İN SANAYİ 4.0’A YANITI OLAN E-F@CTORY’E HAZIR PLATFORM SUNUYOR.

Devamını Oku

VERİ MERKEZLERİNİN SÜREKLİLİĞİ VE VERİMLİLİĞİ

Araştırma

SIEMENS, VERİ MERKEZLERİNİN SÜREKLİLİĞİNİ VE KÂRLILIĞINI ETKİLEYEBİLEN GENİŞ BİR ARALIKTAKİ DURUMLARI TESPİT EDEREK UYGUN ÇÖZÜMLER SAĞLAYAN ÇÖZÜM VE SERVİSLERİNİ, DÜZENLENEN DATACENTERDYNAMİCS CONVERGED KONFERANSI’NDA KATILIMCILARLA PAYLAŞTI.

Devamını Oku

KİNEMATİK SİSTEMLER, KONTROLÖR VE YAZILIM TEK PAKETTE

Araştırma

KONTEYNIRLARI VİDALAMA, DAĞITMA, TEST ETME, LEHİMLEME, TUTMA, AÇMA-KAPAMA VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN FESTO MODÜLER HANDLING PLATFORMU, ÇOK ÇEŞİTLİ MASAÜSTÜ UYGULAMALARI İÇİN TEMEL TEŞKİL EDİYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 VE CODESYS

Araştırma

ENDÜSTRİ 4.0, TAMAMEN İNTERNET VE ETHERNET TABANLI BİR ENDÜSTRİYEL YAŞAMI HEDEFLİYOR.

Devamını Oku

GELECEK HABERLEŞME ÜZERİNE KURULACAK

Araştırma

CC-LINK IE İLE BÜYÜK MİKTARDA VERİNİN BİLİNEN ENDÜSTRİYEL HABERLEŞME SİSTEMLERİNDEN 10 KAT DAHA HIZLI VE DOĞRU BİR ŞEKİLDE YÖNETİLEBİLECEĞİNİ, BU TEKNOLOJİNİN FARKLI ÜRETİCİLERE AİT CİHAZLARIN GENEL BİR AĞ ÜZERİNDE SERBESTÇE İLETİŞİM KURABİLMESİNİ SAĞLAYACAK KAPASİTEYE SAHİP OLMASI VERİMLİLİĞİ ARTTIRIYOR.

Devamını Oku

HAREKETLİ EMNİYET

Emniyet

MOVISAFE AİLESİ EMNİYET KONTROLÖRLERİ SAYESİNDE ENCODER BİLGİSİNİ EMNİYETLİ OLARAK İZLEYİP, GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE HIZINI AZALTIYOR VE OPERASYONEL OLARAK SİSTEMİN HAREKETSİZ OLDUĞUNU TAKİP EDEBİLİYOR.

Devamını Oku

KULLANICI GEREKSİNİMLERİNE UYGUN ÜRÜN YELPAZELERİ

Emniyet

OMRON’UN F3SJ GÜVENLİK IŞIĞI PERDELERİ PARMAK KORUMA, EL KORUMA VE EL/KOL KORUMA YAPILANDIRMALARI İÇİN SUNULUYOR. BÜYÜK İŞ PARÇALARININ YER ALDIĞI UYGULAMALAR İÇİN YAKLAŞIK 2,5 METREYE VARAN KORUMA YÜKSEKLİKLERİNE SAHİP SENSÖRLER BULUNUYOR.

Devamını Oku

“SORULAR AYNI CEVAPLAR FARKLI” ANA TEMASIYLA DÜZENLENEN ENDÜSTRİ 4.0 SEMİNERİ

Endüstri 4.0

ETKİNLİK KAPSAMINDA, FESTO’NUN YENİLİKÇİ YAKLAŞIMI İÇİN ÖRNEK OLARAK BİYONİK ÖĞRENME AĞI PROJESİNDEN, GELİŞTİRİLEN BİYONİK PROJELERDEN VE ELDE EDİLEN BİLGİ BİRİKİMİNİN ENDÜSTRİYE UYARLANDIĞINDAN SÖZ EDİLDİ.

Devamını Oku

BOSCH, AKILLI ÇÖZÜMLERLE CES 2017’DE

Endüstri 4.0

KÜRESEL TEKNOLOJİ VE SERVİS TEDARİKÇİSİ BOSCH, BU YIL 5-8 OCAK 2017 TARİHLERİ ARASINDA LAS VEGAS'TA GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN CES® 2017'DE, AKILLI EV, AKILLI ŞEHİR, AĞA BAĞLI MOBİLİTE, ENDÜSTRİ 4.0 VE SENSÖR TEKNOLOJİSİNDEKİ YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLERİNİ TANITMAYI HEDEFLİYOR. BAĞLANABİLİRLİĞİN NESNELERİ, NASIL BİR ARKADAŞ, BİR REFAKATÇİ VEYA BİR ASİSTANA DÖNÜŞTÜRDÜĞÜNÜ SERGİLEYECEK.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0’IN KALP ATIŞI

Endüstri 4.0

ENDÜSTRİ 4.0'IN TEMELİ, TÜM İLGİLİ BİLGİLERİN GERÇEK ZAMANLI OLARAK HAZIR BULUNMASI VE HER SEFERİNDE VERİDEN OPTİMUM DEĞER YARATMA AKIŞINI ELDE ETMESİDİR. BU, ANCAK İLGİLİ TÜM BİRİMLER AĞA BAĞLANMIŞSA BAŞARILI OLABİLİR. BALLUFF SENSÖR VE TANIMLAMA SİSTEMLERİ, İLGİLİ VERİLERİ TOPLAR VE KONTROLÖR / BULUT GİBİ ÜST DÜZEY SİSTEMLER İLE KESİNTİSİZ İLETİŞİM SAĞLAR. BALLUFF, ÜRÜN VE ÇÖZÜMLERİYLE, ENDÜSTRİ 4.0 GELİŞTİRME VE UYGULAMALARIN TEMELİNİ OLUŞTURUR; TÜM GELİŞİM ADIMLARINDA BELİRLEYİCİ VE ÖNCÜ ROL ÜSTLENMİŞTİR.

Devamını Oku

GÖMÜLÜ PC’LER İÇİN PERFORMANS SIÇRAMASI

Endüstriyel İletişim

Beckhoff'un C6670 endüstrİyel sunucularında daha önce kanıtlanmış olan bu yenİ performans boyutu, şİmdİ de bİr DIN rayına monte kontrolörde hayata geçirİlebİlİyor.

Devamını Oku

ROCKWELL AUTOMATION MODÜLER MES SEÇENEKLERİNİ ARTIRIYOR

Endüstriyel İletişim

ROCKWELL AUTOMATION'IN YENİ VE GELİŞMİŞ UYGULAMALARI, ÜRETİM YÖNETİM SİSTEMLERİNİN (MES) MALİYET VE SÜRE/DEĞER ORANINI İYİLEŞTİRİYOR. MES, ŞİRKETLERİN AKILLI ÜRETİME GEÇMEK İÇİN İMALATLARINI BAĞLAMALARINI, YÖNETMELERİNİ, DOĞRULAMALARINI VE İYİLEŞTİREBİLMELERİNİ SAĞLIYOR.

Devamını Oku

TEK CİHAZDA BİRÇOK UYGULAMA YAPABİLME

Endüstriyel İletişim

GELENEKSEL VERİ GİRME İŞLEMİNİ VE HATALARI ORTADAN KALDIRAN, KOLAY YORUMLAMA VE ANALİZ YAPMAK İÇİN ÜCRETSİZ RAPOR OLUŞTURMA YAZILIMI TABLO YA DA GRAFİK FORMATINDA RAPOR OLUŞTURARAK ARIZA GİDERME, DEVREYE ALMA VE ÖNLEYİCİ BAKIM ÖLÇÜMLERİ İÇİN KOLAYLIK SAĞLIYOR

Devamını Oku

IŞIK İLE VERİ AKTARIMI

Endüstriyel İletişim

HOKUYO’NUN YÜKSEK JAPON TEKNOLOJİSİNİ KULLANARAK ÜRETMİŞ OLDUĞU OPTİK DATA TRANSFER CİHAZLARI KIZILÖTESİ IŞIN ARACILIĞIYLA DATA AKTARIMINI GERÇEKLEŞTİRİYOR.

Devamını Oku

PC TABANLI CNC KONTROLÖR GELENEKSEL AHŞAP BİRLEŞTİRME TEKNİĞİNE YENİ BİR HAYAT VERİYOR

Endüstriyel İletişim

ZIVANA - DİL GEÇME SAĞLAM BİR AHŞAP BİRLEŞTİRME TEKNİĞİDİR VE GEÇMİŞİ YÜZYILLARCA GERİYE UZANAN ÇİN EL İŞÇİLİĞİNİN MİRASI, KLASİK MOBİLYA İMALATININ ÇEKİRDEĞİDİR. SON DERECE İSTİKRARLI VE ESTETİK OLARAK HOŞ OLSA DA BU BİRLEŞTİRMENİN ÜRETİMİ KARMAŞIKTIR VE ENDÜSTRİYEL ÜRETİM MOBİLYAYLA FİYAT AÇISINDAN REKABET EDEMEZ. ÇİN’İN NANTONG ŞEHRİNDE YERLEŞİK NANTONG GUOQUAN WOODWORKİNG MACHİNERY MANUFACTURİNG, BECKHOFF CNC’DE BİR ÇÖZÜM BULDU. PC VE ETHERCAT TABANLI KONTROL PLATFORMU ZIVANA - DİL GEÇMELERİN OTOMATİK ÜRETİMİNİ KONTROL EDİYOR VE GELENEKSEL AHŞAP BİRLEŞTİRME TEKNİĞİ İÇİN PARLAK BİR GELECEK SUNUYOR.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TAAHHÜTLERİNİ GÜNCELLEMEYE DEVAM EDİYOR

Enerji Otomasyonu

SCHNEıDER ELECTRıC, RESMİ ORTAĞI OLDUĞU COP22 MARAKEŞ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONFERANSI'NIN ARDINDAN COP21 TAAHHÜTLERİNİ GÜNCELLEDİ.

Devamını Oku

LEGRAND, GÜVENLİĞİ ENERJİ VERİMLİLİĞİYLE BULUŞTURUYOR

Enerji Otomasyonu

Legrand, son dönemde gelİştİrdİği LED’lİ emnİyet aydınlatma ürünlerİ İle sürdürülebİlİr bİr dünyaya katkı sağlamayı hedeflİyor.

Devamını Oku

KNX BİNA OTOMASYONU

Enerji Otomasyonu

WAGO BİNA YAPILARINDA KULLANILAN OTOMASYON SİSTEMLERİNİN KOLAY ENTEGRASYONU İÇİN YAZILIM, DONANIM VE MÜHENDİSLİK DESTEĞİ SUNUYOR.

Devamını Oku

BASİT VE EMNİYETLİ KONTROL TEKNOLOJİSİ

Enerji OtomasyonuEmniyet

MAKİNE ÜRETİCİLERİ, ÜRETKENLİK, İŞLETME VE MAKİNE KULLANILABİLİRLİĞİNE YÖNELİK ARTAN TALEPLERİ KARŞILAYABİLMEK ADINA KENDİLERİ İÇİN UYGUN VE ÖZELLEŞTİRİLMİŞ KONTROL KAVRAMLARINA İHTİYAÇ DUYAR. STANDARDI YAKALAMAK VE EMNİYETİ SAĞLAMAK İÇİN BAŞARININ ANAHTARI, KONTROL FONKSİYONLARI ARASINDAKİ ETKİLEŞİMİ SAĞLAMAKTAN GEÇİYOR.

Devamını Oku

SIEMENS, TÜRKİYE’DE BİYOKÜTLEYE ENERJİ VERİYOR

Haberler

Endüstriyel buhar kazanı üreticisi Mimsan tarafından sipariş edilen Siemens SST-111 buhar türbini, Oltan Köleoğlu Enerji’nin Ankara’ya 250 kilometre mesafede yer alan Mecitözü ilçesindeki biyokütle santralinde enerji üretmeyi planlıyor.

Devamını Oku

PRYSMIAN, ENERJİ İLETİM ŞEBEKELERİ İÇİN GÜÇLÜ ÇÖZÜMÜNÜ HAYATA GEÇİRİYOR

Haberler

Tamamen geri dönüştürülebilir ve çevre dostu olan yeni P-Laser 600 kV HVDC Sistemi, iletilen MW başına yüzde 30’a varan maliyet tasarrufu sunuyor.

Devamını Oku

SAMSUNG GELECEĞİN MUCİTLERİ YARIŞMASI’NIN KAZANANLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Haberler

“Dünyaya ilham ver, geleceği tasarla” vizyonu doğrultusunda, gençlerin ve çocukların yaratıcılığını geliştirmesine farklı projelerle destek veren Samsung, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Oflaz Medya Grubu işbirliğiyle düzenlediği “Samsung Geleceğin Mucitleri Yarışması”yla, bu yılın kazanan mucitlerini ödüllendirdi.

Devamını Oku

TEMSA, KENT İÇİ ULAŞIMA YÖNELİK YENİ TEKNOLOJİLERLE DONATILAN 4 ARACINI TANITTI

Haberler

Avenue iBUS, MD9 ElectriCITY, Opalin City, MD9 LE araçlarını Transist Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluşturan TEMSA’nın, MD9 ElectriCITY aracı, Sürdürülebilirlik Ödülü’ne, STM işbirliği ile akıllı ulaşım için geliştirdiği, Büyük Veri ve Veri Bilimi Tabanlı Akıllı Otobüs Veri Analitiği Sistemi de Verimlilik Ödülü’ne layık görüldü.

Devamını Oku

DEUTSCHE POST DHL GROUP, “SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YÖNETİMİNDE” EN İYİ NOTLARI ALDI

Haberler

Deutsche Post DHL Group, bağımsız derecelendirme kuruluşları MSCI, RobecoSam, Sustainalytics Research, FTSE4Good ve Oekom Research tarafından değerlendirilen ‘sürdürülebilirlik yönetiminde’ en yüksek notları aldı. Gruba bağlı şirketlerden DHL Freight Güneydoğu Avrupa Bölge CEO’su Selçuk Boztepe, “Sürdürülebilirlik yönetiminde derecelendirme kuruluşlarından en iyi notları alarak daimi bir başarı gösteriyoruz” dedi.

Devamını Oku

VOLVO KAMYON, TÜRKİYE’DE TEMSA İŞ MAKİNALARI İLE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Haberler

Volvo Kamyon ve Sabancı Holding iştiraklerinden Temsa İş Makinaları, tüm Türkiye’yi kapsayan stratejik iş birliğine imza attı.

Devamını Oku

SIEMENS SANAT “SINIRLAR YÖRÜNGELER 18” YARIŞMASI ESERLERİ DEPO’DA SERGİLENECEK

Haberler

160 yıldır Türkiye ekonomisine yaptığı katkılarının yanı sıra sanat alanında da gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çeken Siemens, sanata ve sanatçıya verdiği değeri, genç sanatçıları destekleyerek sürdürüyor.

Devamını Oku

“İNOVASYON MAKİNASI” KORDSA

Haberler

Kordsa, TİM’in düzenlediği İnovasyon Haftası’nda lastik güçlendirme pazarındaki yetkinliğini, kompozit teknolojilerine nasıl aktardığının öyküsünü paylaştı.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC ORTADOĞU BÖLGESİ SİSTEM ENTEGRATÖRLERİ İSTANBUL’DA BULUŞTU

Haberler

Kalyon Hotel’de gerçekleştirilen Schneider Electric Orta Doğu Sistem Entegratörleri buluşması katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Devamını Oku

YATAY PAKETLEME MAKİNALARI İÇİN YENİLİKÇİ ÇÖZÜM

Hareket Kontrol

BAKIM GEREKTİRMEYEN MERCOTAC MODEL 430 YATAY PAKETLEME MAKİNALARINDAKİ SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAK İÇİN ÖZEL OLARAK TASARLANMIŞTIR.

Devamını Oku

ROT KİLİTLEMELİ SİLİNDİRLER TASARRUF SAĞLIYOR

Hidrolik Pnömatik

PARKER’IN P1D SERİSİ ISO SİLİNDİRLERİ GİBİ PNÖMATİK SİLİNDİRLER, BASINÇLI HAVA BESLEMESİNİN KESİLDİĞİ DURUMLARDA YÜKLERİ GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE YERİNDE TUTMAK İÇİN TASARLANMIŞTIR.

Devamını Oku

HOKUYO VE İMAJ TEKNİK’DEN TÜRKİYEDE LİMAN VİNÇLERİNE YÖNELİK GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ

Liman ve Gemi İşletmeleri

LİMAN SEKTÖRÜ TEKNOLOJİLERİ KALİTELİ VE İŞ GÜVENLİĞİ YÜKSEK ÜRETİM YAPMAYI AMAÇLIYOR. DİĞER SEKTÖRLERDE OLDUĞU GİBİ BU SEKTÖRDE DE DAHA ÇOK OTOMASYON ÜRÜNLERİ KONUSUNDA İMAJ TEKNİK MÜŞTERİLERİNE DESTEK VERMEYİ HEDEFLİYOR.

Devamını Oku

LOJİSTİK DEPOLARINDA AYDINLATMA KONSEPTİ

Lojistik

SMART LOG, LOJİSTİK DEPOLARINDA BUSBAR, AYDINLATMA ARMATÜRÜ REVOLED-S VE AYDINLATMA KONTROLÜNÜ BİR ARADA SUNAN GELİŞMİŞ BİR AYDINLATMA PAKETİ SUNUYOR.

Devamını Oku

RFID SİSTEMİ, TEMEL BİLEŞENLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Makale

RFID TEKNOLOJİSİ HEMEN HER SEKTÖRE FARKLI UYGULAMA ALANLARIYLA BİRÇOK AVANTAJ SAĞLAYABİLECEKTİR. BAŞARISI HER GEÇEN GÜN ARTAN BU YENİ TEKNOLOJİ İLE FİRMALARIN, KURUMLARIN ÇALIŞAN VE OPERASYONEL MALİYETLERİ AZALACAK, VERİMLİLİK VE KARLILIKLAR İSE ARTACAKTIR. RFID TEKNOLOJİSİ İLE İŞ SÜREÇLERİNDEKİ DEĞİŞİMLER PLANLANABİLECEK, ANALİZ EDİLEBİLECEK VE EN UYGUN ETİKET DÜZENLEMESİ İLE SİSTEMLER KURULUP VERİMLİ BİR ŞEKİLDE YÖNETİLMEYE BAŞLANABİLECEKTİR.

Devamını Oku

MAKİNE TASARIMI VE VERİMLİLİĞİ GELİŞİYOR

Motor ve Sürücüler

GÜNÜMÜZ MAKİNE ÜRETİCİLERİNİN GEREKSİNİMLERİNİ KARŞILAMAK ÜZERE ÖZEL OLARAK ÜRETİLEN YENİ OMRON 1S SERVO ÜRÜN SERİSİNDEKİ ÜRÜNLER, TASARRUF SAĞLAYAN KOMPAKT BİR YAPI SUNUYOR.

Devamını Oku

İŞLETMENİZ GÜVENLİ Mİ?

OT / VT

İMALAT VE ENDÜSTRİYEL TESİSLER ON YIL ÖNCESİNE GÖRE HAYAL BİLE EDEMEYECEKLERİ ŞEKİLLERDE FAALİYET GÖSTERİYOR. DAHA BÜYÜK BAĞLANABİLİRLİK VE BİLGİ PAYLAŞIMLARI KAYDA DEĞER ŞEKİLDE BİR DÖNÜŞÜME UĞRUYOR.

Devamını Oku

AKILLI ÜRETİM İÇİN ZAMANINIZI İYİ KULLANIN

Proses Kontrol

ENTEGRE SİSTEM DİZAYNI YAZILIMI, TASARIMCILARA VE SİSTEM ENTEGRATÖRLERİNE AKILLI ÜRETİMİ DESTEKLEYEN BİLGİ VE ETKİN OTOMASYON SİSTEMLERİ İÇİN, BİRDEN FAZLA ARAÇ KULLANMAK YERİNE TEK BİR ARAÇ KULLANMALARINDA YARDIMCI OLUYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİYEL PROSESLERİN KONTROLÜNDE ÖLÇÜM VE İZLEME SİSTEMLERİ

Proses Kontrol

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON VE PROSES KONTROL UYGULAMALARININ TEMELİNDE, KONTROL MEKANİZMALARINA GEREKLİ VERİYİ, DOĞRU VE GÜVENİLİR BİR BİÇİMDE İLETEBİLECEK ÖLÇÜM SİSTEMLERİ YER ALIR.

Devamını Oku

ÜRETİM PROSES VERİLERİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLERİN TESPİT EDİLMESİ

Proses Kontrol

PROCESS DATA ANALYTICS; WİNDOWS® PC’LERDE ÇALIŞACAK BİR PIMS (TESİS BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ), DCS VEYA PLC İLE TOPLANAN TESİS OPERASYONLARI VE EKİPMAN BAKIMI HAKKINDAKİ VERİLERİN YANI SIRA SICAKLIK, BASINÇ, AKIŞ HIZI, SIVI SEVİYESİ VE DİĞER İŞLEM VERİLERİNİ KULLANAN ÜRETİM OPERASYONLARINI ANALİZ ETMEYİ HEDEFLİYOR.

Devamını Oku

MAPP TEKNOLOJİLİ COMAU OPENROBOTICS ENTEGRASYONDA FARK YARATIYOR

Robotik

B&R VE COMAU’NUN, ROBOTLARI MAKİNE KONTROLÜNE TAM ENTEGRE EDEN OPENROBOTICS KONSEPTİ, OPERASYON, ARIZA TANIMLAMA VE BAKIM SÜREÇLERİNİ BİR BÜTÜN OLARAK ELE ALIYOR VE FİRMALARA BÜYÜK YARARLAR SAĞLIYOR. B&R’IN MAPP TEKNOLOJİSİYLE BİRLEŞMİŞ COMAU ROBOTLARINI KULLANMAK ŞİMDİ HER ZAMANKİNDEN DAHA KOLAY GÖRÜLÜYOR.

Devamını Oku

ROBOT UYGULAMALARI İÇİN INDRAMOTION MLC OTOMASYON SİSTEMİ

Robotik

BOSCH REXROTH, FARKLI TÜRDE KİNEMATİĞİ KONTROL ETME YETENEĞİNE SAHİP OLAN INDRAMOTİON MLC KONTROL SİSTEMİYLE İHTİYAÇ DUYULAN TÜM HAREKET, ROBOT VE LOJİK KONTROL İŞLEVLERİNİ ENTEGRE EDİYOR.

Devamını Oku

ROBOTİK UYGULAMALARDA CMT

Robotik

CMT (SOĞUK METAL TRANSFERİ) ÜRÜN TEKNOLOJİSİ TÜM ROBOT MARKALARI VE ÜRETİCİLERİ İÇİN UYGUN KAYNAK ÇÖZÜMLER DE ORTAYA KOYUYOR. STANDART VEYA MÜŞTERİYE ÖZEL HER TÜRLÜ UYGULAMAYA YÖNELİK UYGUN ÇÖZÜMLER SUNUYOR.

Devamını Oku

ROBOTİK TEMELLER

Robotik

KİNEMATİK MODEL KONTROLÜNÜN TEMELİNİ CONTİNUOUS-PATH KONTROL OLUŞTURUYOR.

Devamını Oku

VERİMLİ SÜREÇ KONTROLÜ

Sensör

SICK LFP CUBİC VE LFP INOX TDR SEVİYE SENSÖRLERİ HER TÜRLÜ ORTAMDA HER TÜR UYGULAMA İÇİN İDEAL ÇÖZÜMÜ SUNUYOR.

Devamını Oku

SAFETYEYE İLE TESPİT BÖLGELERİNİ AYARLAYIN

Sensör

EMNİYETLE İLGİLİ KLASİK ÇÖZÜMLERİN YETERSİZ KALDIĞI DURUMLARDA SAFETYEYE, TEHLİKE NOKTALARININ İZLENMESİ VE KORUNMASINA İLİŞKİN BİRÇOK YENİ SEÇENEK SUNUYOR.

Devamını Oku

DİJİTALLEŞME VE HABERLEŞME SENSÖR SEVİYESİNE KADAR İNİYOR

Sensör

IO-LİNK TÜM SİSTEMDEKİ İLETİŞİMİ SAĞLAYIP, ÜRÜNLERİN DEVREYE ALINMA SÜRESİNİ VE BAKIM İÇİN GEREKLİ ZAMANI AZALTMAYI HEDEFLİYOR.

Devamını Oku

ÖLÇÜM SİNYALLERİNİN SÜREKLİLİĞİNİN KORUNMASI

Sensör

ÖLÇÜM SENSÖRLERİ İÇİN ÖZEL OLARAK GELİŞTİRİLMİŞ SURGETRAB KORUMA CİHAZLARI AYRI BİR MUHAFAZA GEREKTİREN KLASİK TESİSATLARA HIZLI VE EKONOMİK BİR ALTERNATİF SUNUYOR.

Devamını Oku

OMRON ENDÜSTRİ 4.0 ÇÖZÜMLERİYLE ÜRETİME İNOVASYON GETİRMEYE DEVAM EDİYOR

Söyleşi

“SON TEKNOLOJİYLE EVRİM GEÇİREN OTOMASYON SİSTEMİ, ÜRETİMDE YEPYENİ BİR BOYUTUN KAPILARINI ARALIYOR”.

Devamını Oku

GERÇEK ZAMANLI AKILLI SU ÇÖZÜMÜ

Su Endüstrisi

SU KAÇAKLARINI VE POTANSİYEL HİZMET İHLALLERİNİ DAHA İYİ TAKİP ETMEYİ SAĞLAYAN AKILLI PANOLARI İLE REAKTİF AĞ YÖNETİMİNDEN PROAKTİF AĞ YÖNETİMİNE GEÇİŞ SAĞLIYOR.

Devamını Oku

ENELSAN’IN DEBİMETRE KALİBRASYON İSTASYONU KONUSUNDA BÜYÜK YATIRIMI

Test - Ölçü

ENELSAN’IN 10.000 M3/SAAT KAPASİTESİNE KADAR KALİBRASYON YETENEĞİ OLAN YENİ KALİBRASYON İSTASYONU AKREDİTE KALİBRASYON İSTASYONUNDA REFERANS DEBİMETRE OLARAK KALİBRE EDİLEN EN BÜYÜK ÇAP BİRDEN ÇOK DEBİMETRENİN PARALEL OLARAK KULLANILMASI VE BUNLARIN TOPLAM DEBİSİ İLE KALİBRE EDİLMEK İSTENİLEN DAHA BÜYÜK ÇAPLI BİR DEBİMETRENİN KARŞILAŞTIRILMASI PRENSİBİNE DAYANIYOR.

Devamını Oku

EATON BUSSMANN IGBT SİGORTALARI

Ürünler

Eaton Bussmann serisine ait kare gövde IGBT sigortaları UL uygunluğundadır.

Devamını Oku

ZYXEL ENDÜSTRİYEL POE SWİTCH

Ürünler

Zorlu dış saha koşullarında bile çalışan Zyxel’in yeni endüstriyel PoE switch’leri, hızlı kurtarma teknolojisi ile fark yaratıyor

Devamını Oku

YENİ MİNYATÜR KARTUŞ VALFLER

Ürünler

7, 15 ve 21mm’lik paslanmaz çelik valfler, rakip dişli solenoid valflerle kıyaslandığında daha küçük, daha hafif ve daha kolay taşınabilirdir.

Devamını Oku

860 ANDON SMARTBOX

Ürünler

860 ANDON SMARTBOX

Devamını Oku

ALÜMİNYUM BASINÇLI HAVA TESİSATI TRANSAIR®

Ürünler

Transair’ın yeni GeoLoc takip servisi, müşterilerine malzeme nakliyatı yönetiminde yardımcı oluyor. Bu yeni servis, müşterilerine malzemelerini takip etme olanağı ve teslim zamanı bilgisi sağlıyor.

Devamını Oku

ESA DOKUMATİK EKRAN OPERATÖR TERMİNALLERİ İLE KONTROL ELİNİZDE

Ürünler

Dokunmatik ekran operatör terminalleri ve tuş takımlı terminaller ile uyumluluk sayesinde (endüstriyel ortamlarda ve diğer global ortamlarda), eş zamanlı yönetilebilen Profi bus-DP, DeviceNet, CAN ve Profi net gibi iletişim protokollerine bağlantı imkanı veriyor.

Devamını Oku

YÜKSEK PERFORMANSLI KONTRAST SENSÖR

Ürünler

Datalogic, yüksek performanslı kontrast sensörü ailesini tamamlayan yeni TL46 Low Jitter sensörünü sunuyor.

Devamını Oku

LTC-702 SIZDIRMAZLIK TESTİNDE YENİ ÇÖZÜM

Ürünler

LTC-702 Serisi kaçak testi bilgisayarını döküm, kaynak, yapıştırılmış, şişirilmiş, birleştirilmiş ve kapalı parçaların, elemanların ve cihazların güvenli, ekonomik ve doğru test edilmeleri için özel olarak geliştirilmiştir.

Devamını Oku

ETHERNET/IP™ JXC SÜRÜCÜLERİ

Ürünler

SMC, son teknolojiye sahip EtherNet / IP ™ uyumlu sürücüsünü piyasaya sürerek, LE serisi elektrikli iş elemanları kontrolüne daha büyük bir esneklik sağlamış oldu. Bunun yanında ProfiNet, EtherCat ve DeviceNet protokollerini destekleyen sürücüleri de standart olarak sunuyor.

Devamını Oku

YENİ ARABİRİM RÖLESİ: ZELIO RXG

Ürünler

Schneider Electric kullanıcı dostu yeni Zelio RXG arayüz röleleri serisini tanıttı. Kullanıcıların tek parmaklarıyla dahi kullanabileceği Zelio RXG, piyasada tek adımlı kilitlenebilir test butonuna sahip ilk röle olma özelliğini taşıyor.

Devamını Oku

SMS PNÖMATİK’TEN YENİ MANYETİK TUTUCU

Ürünler

SMC düzensiz veya delikli olan parçaların taşınmasında kullanılan yeni manyetik tutucusunu piyasaya sunuyor.

Devamını Oku

KOMPAKT İKİ YÖNLÜ VERİ BELLEK MODÜLÜ

Ürünler

Balluff, dar montaj alanları için kompakt ve iki yönlü veri bellek modülüdür. IP 67 korumalı kompakt bellek modülü yalnızca 34 x 16 x 8 mm boyutundadır ve portal tipi işleme merkezlerindeki freze başlıkları gibi birbiriyle değiştirilebilir ünitelerde bellek depolama cihazı olarak kullanılabiliyor.

Devamını Oku