Haberler

YENİ TEMASSIZ RFID EMNİYET SENSÖRLERİ

👤TELEMECANIQUE SENSORS

Daha güvenli ve verimli çalışma alanları oluşturmak, her işletme sahibi ve yöneticiler için büyük önem taşımaktadır. Makinelerin oluşturduğu tehlike seviyesi arttıkça bu alanların güvenliğini sağlamak için kullanılan çözümlerin de kazaları önleme açısından emniyetli olmasını gerekmektedir.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

YENİ BİR FUARCILIK ANLAYIŞI: FIT’18

👤Bileşim Yayıncılık

22-25 Şubat tarihlerinde, Ege Bölgesi’ndeki en kapsamlı fuar merkezi Fuar İzmir’de gerçekleşecek olan FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018, fuar anlayışını değiştiriyor. Mitsubishi Elektrik Türkiye, Elimko Elektronik, Tempa Pano gibi sektörünün önde gelen markalarının tercih ettiği FIT’18 Fuarı katılımcılarına farklı bir fuar deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

TRIO MOBİL, BARCELONA IOT WORLD CONGRESS’TE

Bilişim ve nesnelerin interneti alanında dünyanın en önemli kongrelerinden biri olarak kabul edilen Barcelona IoT World Congress’te Trio Mobil global devlerle aynı sahnede yer alarak Türkiye’yi temsil eden tek Türk firma olmanın gururunu yaşıyor. IoT’nin iş dünyasını ve endüstriyi nasıl değiştirip, dönüştüreceğini göstermeyi amaçlayan kongrede Trio Mobil de IoT kimliği ve sergilediği ürünleriyle göz dolduruyor.

Devamını Oku

SIL3 / PL E’YE KADAR GÜVENLİK UYGULAMALARI İÇİN SENSÖRLER

👤TURCK

Turck’in emniyetli yakınlık anahtarı artık yüksek talep modu olan uygulamalar için de kullanılabilir. SIL3’e ve PL e’ye kadar bile fazlalığa sahip.

Devamını Oku

SIEMENS VE ALSTOM ULAŞIM ALANINDA AVRUPA LİDERLİĞİ İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Siemens ve Alstom, Siemens’in demiryolu araçları için cer sürücüleri de dahil olmak üzere ulaşım alanındaki tüm operasyonlarını Alstom ile birleştirmeye yönelik Mutabakat Anlaşması imzaladı. Böylece demiryolu pazarının iki yenilikçi oyuncusu bir araya gelerek, benzersiz müşteri değerleri ve operasyonel potansiyel yaratacak.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC, DİJİTAL EKOSİSTEM İÇİNDE VAR OLMAK PANELİNDE IOT VE M2M TEKNOLOJİLERİNE IŞIK TUTTU

Schneider Electric, IoT ve M2M teknolojileri alanındaki küresel deneyimini Dijital Ekosistem İçinde Var Olmak adlı panelde konunun uzmanlarıyla paylaştı. Schneider Electric Endüstri İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Özalp’ın konuşmacı olarak katıldığı panelde dijitalleşmenin iş dünyasındaki etkisi ve IoT ve M2M teknolojilerinin konumu tartışıldı.

Devamını Oku

RENAULT TRUCKS, EGE’DE GÜCÜNÜ ARTIRIYOR

Yeni dağıtım kamyonlarından, uzun yol çekici modelleri ve inşaat kamyonlarına kadar Türkiye’de geniş bir ürün gamı sunan Renault Trucks, yetkili satış ve servis noktalarıyla da hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Renault Trucks ve Özmutlubaş Otomotiv’in İzmir ve Denizli’de açılışını yaptığı yeni iki bayi ile Türkiye’deki Renault Trucks satış ve satış sonrası servis hizmet noktası 17’ye ulaşıyor.

Devamını Oku

NİKOLA MOTOR COMPANY VE BOSCH; KAMYONLAR VE ÇEKİCİLER İÇİN ELEKTRİKLİ GÜÇ AKTARMA MEKANİZMASI GELİŞTİRİYOR

Nikola sınıf 8 hidrojenli-elektrikli kamyon için yakıt hücresi ve ticari araç e-Aks’ı pazara sunuyor. 2021’de başlayacak olan üretim için Bosch otomotiv sınıfı donanım ve yazılım sağlıyor. Elektrifikasyon inkübatorü: Bosch uzmanlığı ve portföyü start-up şirketlerin kavramdan uygulamaya geçmelerine destek oluyor.

Devamını Oku

MOBİL DTE 10 EXCEL İLE MADEN ŞİRKETİ 1,1 MİLYON DOLAR TASARRUF ETTİ

ExxonMobil, ABD’deki bir altın madeninde premium hidrolik yağ Mobil DTE 10 Excel 46’yı kullanarak madenin 1,1 milyon dolardan fazla tasarruf etmesini sağladı. Mobil DTE 10 Excel serisi hidrolik yağ verimliliği yükseltmeye, yakıttan tasarruf etmeye ve çalışma güvenliğini artırmaya yardımcı olarak 250 ton kapasiteli Terex ekskavatörlerinin performanslarının en üst düzeye çıkmalarını sağladı.

Devamını Oku

MERCEDES-BENZ TÜRK, İHRACATIN YILDIZLARI ARASINDA YERİNİ ALDI

İhracatın geliştirilmesi ve Türkiye ekonomisindeki payının artmasını teşvik etmek amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) önderliğinde, Dünya gazetesi iş birliğiyle bu yıl 16’ıncısı düzenlenen ‘İhracatın Yıldızları-Türkiye’nin Gizli Şampiyonları’ yarışmasının yıldızları belli oldu.

Devamını Oku

KOJENERASYON PROJELERİYLE ENERJİ MALİYETLERİNDE YÜZDE 40’A VARAN AVANTAJ

Enerji maliyetleri üretimin olmazsa olmazı olduğu için sanayi firmaları, kaçınamadıkları bu kalemi minimize edecek çözümler arıyor. Sanayicinin imdadına yetişen kojenerasyon projeleri, üretim tesislerinin içinde enerjiyi sürekli sağlayacak şekilde dizayn ediliyor. Kojenerasyon sistemleri sayesinde iletim ve dağıtım hatlarında oluşan kayıplar ortadan kalkarken firmalaryüzde 40’a varan oranda daha ucuz enerji sağlıyor.

Devamını Oku

ÇELİK İHRACATI 9 AYLIK DÖNEMDE 13,1 MİLYON TONA ULAŞTI

Çelik İhracatçıları Birliği tarafından açıklanan 2017 yılı Ocak-Eylül dönemi verilerine göre; Türkiye’nin miktar bazındaki çelik ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artışla 13,1 milyon tona ulaşırken, sektörün değer bazındaki ihracatı yüzde 23,4 artışla 8,2 milyar dolara yükseldi. Çelik sektörünün direkt ihracatına, diğer birliklerin faaliyet alanına giren demir çelik ürünleri de eklendiğinde Türkiye’nin 2017 yılının 9 aylık dönemindeki toplam çelik ihracatı; miktar bazında 13,7 milyon ton, değer bazında ise 9,7 milyar dolar oldu.

Devamını Oku

B&R X20 SİSTEMİ ATEX VE HAZLOC SERTİFİKASI

👤B&R

B&R’ın X20 kontrolör sistemi modülleri ATEX Zone 2 ve HazLoc Division 2 ortamları için gerekli sertifikaya uygun görülmüştür. Bu modüller artık hata durumlarında oluşacak kısa süreli patlayıcı atmosferlerde kullanılabilir.

Devamını Oku