Haberler

STÄUBLI, ENDÜSTRİ 4.0’A YÖNELİK İLERİ TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLERİNİ TANITTI

Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen Küresel Rekabet ve Yeni Trendler Zirvesi; Endüstri 4.0 kavramını yakından tanıtmak, yalın üretim sisteminin getirdiği avantajları öğretmek ve aile şirketinden kurumsallığa geçiş aşamasında yaşanan süreçleri göstermek adına bir ilki gerçekleştirdi.

Devamını Oku

MERCEDES-BENZ TÜRK, KOŞAN TURİZM’İN FİLOSUNA 14 ADET SPRINTER EKLEDİ

Kurulduğu günden bugüne kadar Türkiye’de başarıdan başarıya koşan Mercedes-Benz Türk, 50.yılını kutladığı bu anlamlı senede hafif ticari araç satışlarına ara vermeden devam ediyor.

Devamını Oku

KORDSA, AMERİKA’DA İKİ BÜYÜK SATIN ALMA YAPMAYA HAZIRLANIYOR

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, güçlendirme teknolojilerindeki güçlü global liderliğini kompozit teknolojileri alanında yapacağı iki büyük satın alma ile perçinleyecek.

Devamını Oku

İKMİB, 41 FİRMA İLE KATAR’A ÇIKARMA YAPTI

İKMİB tarafından organize edilen “Katar Ticaret Heyeti” kapsamında Doha The Ritz Carlton Otel’de gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye’den medikal, ilaç, kişisel bakım, temizlik ürünleri, kauçuk, kimyasallar, boya, inşaat malzemeleri ve mutfak eşyaları sektörlerinden 41 firma katıldı. Doha’daki sektörün önde gelen otoritelerini, resmi kurumları ve potansiyel satın almacıları yerinde ziyaret eden firmalar, Pazar araştırması yapma şansı elde ettiler.

Devamını Oku

GENÇLER GELECEĞİN ROBOTLARINI DASSAULT SYSTÈMES SOLIDWORKS İLE TASARLIYOR

Türkiye’de öğrencilerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini arttırmak amacıyla düzenlenen robot yarışması First Robotics Competition etkinliği Dassault Systèmes SOLIDWORKS Sponsorluğu ile güçlendi. Mart ayında düzenlenecek final yarışmasına kadar, lise öğrencilerinden oluşan 55 takım, Dassault Systèmes SOLIDWORKS çalışanlarından alacakları eğitimler ve yazılım sayesinde kendi robotlarını tasarlayacak.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

ENDÜSTRİNİN KALBİ  İZMİR’DE ATACAK

👤Bileşim Yayıncılık A.Ş.

22-25 Şubat tarihlerinde, Ege Bölgesi’ndeki en kapsamlı fuar merkezi Fuar İzmir’de gerçekleşecek olan FIT Fuarı, çatısı altında 5 fuar bulunuyor. Mitsubishi Elektrik Türkiye, Enel Enerji, Kael Mühendislik, Tense Elektrik gibi sektörünün önde gelen markalarının tercih ettiği FIT Elektrik Elektronik ve Enerji Fuarı İzmir’de sektörü buluşturmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

DEMİR VE DEMİRDIŞI METALLER İHRACATÇILARI, ENDÜSTRİ 4.0 İLE 2023 İHRACAT HEDEFLERİNE ULAŞACAK

Sanayi’de verimliliği arttıran, üretim maliyetlerini düşüren, gelişmekte olan ülkelerin emek gücü üstünlüğünü ortadan kaldıran, nesnelerin internet üzerinden haberleştiği Endüstri 4.0 sisteminin sanayide yol açacağı dönüşümden kazançlı çıkmak isteyen Demir ve Demirdışı Metaller ihracatçıları, Endüstri 4.0’ı dünyaya kazandıran Almanya’ya “Sanayi 4.0 Ticaret Heyeti Organizasyonu” düzenledi. Türk demir ve demirdışı metal ihracatçıları, dijitalleşen dünyada Endüstri 4.0 ile güçlenerek, 2023 ihracat hedeflerini tutturmayı amaçlıyor.

Devamını Oku

BAŞARILI CIO’LAR MICROSOFT SPONSORLUĞUNDA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bireylere ve kurumlara daha fazlasını başarmaları için destek vermeyi misyon edinen Microsoft, bilişim alanındaki etkinlikleri desteklemeye devam ediyor. Microsoft Türkiye’nin altın sponsor olduğu ve CIO Dergisi tarafından düzenlenen CIO Ödülleri 2017 kapsamında, en başarılı CIO’lar sekizinci kez ödüllendirildi.

Devamını Oku

ABB PROSES ENDÜSTRİLERİ “MADENCİLİKTE ABB ÇÖZÜMLERİ” SEMİNERİ DÜZENLEDİ

ABB Türkiye Proses Endüstrileri birimi, Wyndham Ankara Oteli’nde, madencilik endüstrisine sunduğu çözümlerle ilgili bir günlük seminer düzenledi

Devamını Oku