Endüstri 4.0

YOL ARAÇLARI TEKNOLOJİSİNDE IOT DEVRİMİ

👤BOSCH REXROTH

MOBİL HİDROLİK SİSTEMLERİN DİJİTAL KONTROLÜ, ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ARTIRIYOR VE MOBİL İŞ MAKİNELERİNİ NESNELERİN İNTERNETİNE (IOT) HAZIR DURUMA GETİRİYOR.

Devamını Oku

ÜRETİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM İÇİN İLERİ TEKNOLOJİLER

👤MITSUBISHI ELECTRIC

MITSUBISHI ELECTRIC, ALMANYA’NIN HANNOVER ŞEHRİNDE DÜZENLENEN EMO 2017’DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM İÇİN ÜRETİM SEKTÖRÜNE SUNDUĞU TEKNOLOJİLERİNİ SERGİLEDİ. SANAYİ 4.0’A DİJİTAL FABRİKA KONSEPTİ İLE YANIT VEREN MITSUBISHI ELECTRIC, “E-F@CTORY – ŞİRKETLERİ YENİ UFUKLARA TAŞIMAK” TEMASIYLA KATILDIĞI FUARDA, EN YENİ CNC KONTROLÖRLERİNDEN PLC’LERE, ROBOTLARDAN EDM MAKİNELERİNE KADAR BİRÇOK ÜRÜNÜ CANLI DEMOLARLA TANITTI.

Devamını Oku

ÜRETİCİLER İHTİYAÇLARINI BELİRLEMELİ VE DÖNÜŞÜMÜ İYİ PLANLAMALI

👤Rockwell Automation

TÜRKİYE’NİN DE İÇİNDE BULUNDUĞU DOĞU AVRUPA VE ORTA DOĞU GİBİ PAZARLAR GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELER KONUMUNDA OLDUĞU İÇİN OTOMASYONDA GELİŞİM POTANSİYELİNİN DE DAHA FAZLA OLDUĞU ÜLKELER. SON BEŞ YILDA ÜRETİCİLER ENDÜSTRİ 4.0’IN DA ETKİSİNİ HİSSETTİRMESİYLE OTOMASYON OLMADAN REKABETTE GÜÇLÜ KALAMADIKLARINI GÖRDÜ. BUNDAN SONRAKİ BEŞ YILLIK SÜREÇTE BAŞARILI OLMAK İSTEYEN ÜRETİCİLER İHTİYAÇLARINI DOĞRU BELİRLEMELİ VE DÖNÜŞÜMÜ İYİ PLANLAMALIDIR.

Devamını Oku

KOLABORATİF FABRİKA “İNSANLAR VE MAKİNELER ARASINDA UYUM”

👤Omron

KOLABORATİF FABRİKA; İNSANIN SEZGİSEL, ESNEK, BİLGİLİ VE UYARLANABİLİR YETENEKLERİ İLE MAKİNENİN TEKRARLANABİLİRLİĞİNİ, DOĞRULUĞUNU, GÜCÜNÜ, HIZINI, OTONOMİSİNİ VE BAĞLANTISINI BİR ARAYA GETİRİYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 VE OEE SÜREÇ YÖNETİMİNİN ANAHTARI: CİHAZ BAĞLANABİLİRLİĞİ

👤GSL Mühendislik

FABRİKALARIN OPTİMAL OEE'DEN CİDDİ ANLAMDA YARAR SAĞLAYABİLMESİ İÇİN, HASSAS VERİ TOPLAYAN CİHAZLARIN BAĞLANTILARI ÖNEMLİDİR. FABRİKALARIN, EKİPMANLARININ KULLANILABİLİRLİK VE PERFORMANS ORANLARININ YANI SIRA KALİTE ÇIKTILARINI İYİLEŞTİRMEK İÇİN ÜRETİM TEKNOLOJİLERİNİ YÜKSELTMELERİ GEREKİR. BUNUN İÇİN PİYASADA HALİHAZIRDA BİRÇOK ÇÖZÜM MEVCUTTUR.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

DARPA’DAN PARC’A ENDÜSTRİ 4.0 GÖREVİ

👤PARC

AMERİKAN DARPA (İLERİ SAVUNMA ARAŞTIRMA PROJELERİ AJANSI); ENDÜSTRİYEL ÜRETİMDE KARŞILAŞILAN ZORLUKLARI AZALTACAK, ÜRÜN TASARIM VE ÜRETİM SÜREÇLERİNİ GELİŞTİREREK ÜRÜNLERİN PİYASAYA ÇIKIŞ SÜRESİNİ KISALTACAK YENİ BİR DİJİTAL ÜRETİM YÖNTEMİ GELİŞTİRME PROJESİNİ XEROX PARC’A VERDİ.

Devamını Oku

BALLUFF I/O LİNK VE RFID ÇÖZÜMLERİ İLE ENDÜSTRİ 4.0'A GEÇİŞ

👤Balluff

Otomotiv ve üretim sektöründe, yalın ve yüksek verimli üretim için, Balluff firması, I/O Link ve RFID uygulamalarıyla Endüstri 4.0’a geçiş imkanı sağlıyor. Endüstri 4.0 İlkeleri

Devamını Oku