Otomasyon dergisi, Türkiye'nin otomasyon konusundaki ilk ve en köklü dergisidir. 1992 yılında “Türkiye’de Otomasyonsuz Fabrika Kalmasın” sloganıyla yola çıkan dergi, Türkiye endüstrisinin otomasyon konusunda bilgilendirilmesini kendisine misyon edinmiştir. Dünyadaki ve Türkiye'deki gelişmeleri anında okuruna iletmeyi; otomasyon alanında yapılacak yatırımların, doğru ve kârlı olabilmesi için yol gösterici bir rol oynamayı amaçlamıştır.
Kategori

Arşiv

Wimbledon Centre Court’un Çatısında Yüksek Performanslı Teknoloji

Tenis meraklısı olmayanlar dahi, All England Lawn Tenis Kulübü’ndeki Wimbledon Şampiyonası’nın imajının İngiltere’deki hava durumunun realiteleri ile bozulabileceğini bilirler. Dünyanın tartışılmaz en ünlü tenis etkinliklerinden birine ev sahipliği yapan Wimbledon Centre Court üzerindeki açılır-kapanır çatının hareketli bileşenleri için Moog’un gerçekleştirdiği kontrol mimarisi ile güvenli, sessiz, hızlı, emniyetli ve doğru bir şekilde çalışan bir çatı tasarlandı.

ABB Elektrik Alçak Gerilim Ürünleri Bölümü Satış Müdürü Tonay Topuz: “Sağlıklı ve sürdürülebilir trendimizi 2012 yılında da devam…

ABB Elektrik Alçak Gerilim Ürünleri, 2011 yılını bir önceki yıla oranla ciddi sayılabilecek bir büyüme ile kapattı. Alçak Gerilim Ürünleri Bölümü Satış Müdürü Tonay Topuz bu başarıyı uyum ve disiplin içinde birbirleriyle çalışan deneyimli satış ve pazarlama kadrosu ve partnerleriyle birlikte oluşturulan güçlü sinerjinin pazarda yarattığı kuvvetli etkiye bağlıyor. 2011 yılını ve hedeflerini Tonay Topuz ile konuştuk.

SU VE ATIKSU PROSESLERİNDE DEBİMETRE ÇÖZÜMÜ

HERHANGİ BİR ÜRETİM TESİSİNDEKİ PEK ÇOK ÇEŞİT SIVININ AKIŞ MİKTARININ ÖLÇÜMLENMESİYLE GÖREVLİ BU DEBİMETRELER, HATA PAYLARININ ALTERNATİF MARKA ÜRETİMLERİNE ORANLA DAHA DÜŞÜK OLMASIYLA ÖN PLANA ÇIKIYOR.

Cumhuriyet Teknokent’te 20 Firma AR-GE Faaliyetlerini Sürdürüyor

2007’de Sivas’ta kurulan Cumhuriyet Teknokent’in Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. H.Ali Ertaş, Teknokent arazisinin yanında inşası devam eden Cumhuriyet Üniversitesi Merkezi Ar-Ge Laboratuvarı ve Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde bulunan diğer laboratuvarların bölgede bulunan firmalar için büyük fayda sağlayacağını ifade ediyor.

Kontek’e İhracat Başarı Ödülü…

KONTEK Kontrol Teknolojileri ve Otomasyon San. Tic. A.Ş. 10 Haziran 2011 tarihinde İzmir’de düzenlenen “Ege Bölgesi Sektörel İhracat Başarı Ödülleri” töreninde 5.’lik derecesiyle ödüllendirildi.

Su – Atık Su Arıtma

Sanayileşme, artan nüfus ve yeryüzünün giderek azalan temiz su kapasitesi günümüzün en önemli sorunlarından. Kısıtlı temiz su kaynaklarının kirlenmesini önlemek ise büyük yatırımlar gerektiriyor.

Siemens Endüstri Sektörü Müşteri Hizmetleri Direktörü Ömer Oydaşık: “Türkiye, OECD’deki ülkelere göre aynı üretimde 2-4 kat daha fazla…

Endüstrinin ihtiyaçlarına yenilikçi ve verimlilik odaklı çözümler sunan Siemens, sektörün gelişim ve sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak amacıyla “Customer Services” (Müşteri Hizmetleri) başlığı altında yeniden yapılandırdığı, servis ve bakım hizmetlerini WIN’12 Fuarı’nda tanıttı. Farklı ölçeklerde tesisler ile organize sanayi bölgeleri yönetimlerine özel hale getirilebilen servis ve bakım hizmetleri konusunda, Siemens Endüstri Sektörü Müşteri Hizmetleri Direktörü Ömer Oydaşık ile görüştük.