2018 Mayıs

ATIK SU ARITMA TESİSLERİNDE OTOMASYON

👤Festo

ATIK SU ARTIMA TESİSLERİNİN ENERJİ TÜKETİMİ ENERJİ MALİYETLERİNİN NEREDEYSE %20’SİNDEN SORUMLU OLDUĞU İÇİN YEREL YÖNETİM BÜTÇELERİNDE ÖNEMLİ BİR ETKİYE SAHİPTİR. SİNDELFİNGEN’DEKİ ATIK SU ARTIMA TESİSİNDE YAPILAN BİR MODERNİZASYON PROJESİ PNÖMATİK OTOMASYONUN VERİMLİLİĞE NASIL SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR ARTIŞ GETİRECEĞİNİ GÖSTERİYOR.

Devamını Oku

Su ve Atıksu Proseslerinde Debimetre Çözümü

👤Enelsan

HERHANGİ BİR ÜRETİM TESİSİNDEKİ PEK ÇOK ÇEŞİT SIVININ AKIŞ MİKTARININ ÖLÇÜMLENMESİYLE GÖREVLİ BU DEBİMETRELER, HATA PAYLARININ ALTERNATİF MARKA ÜRETİMLERİNE ORANLA DAHA DÜŞÜK OLMASIYLA ÖN PLANA ÇIKIYOR.

Devamını Oku

ATIK SU ARITMA ve SU DAĞITIM SEKTÖRÜNDE OPERATÖR PANELLERİ

👤BEİJER ELEKTRONİK YUSUF KILIÇ, Satış Destek Mühendİsİ

SON YILLARDA TÜRKİYE SU DAĞITIM VE ATIK SU ARITMA SEKTÖRÜNE OPERATÖR PANELİ SAĞLAYICISI OLARAK HİZMET VEREN BEİJER, SUYA, SU BUHARINA, ASİTLERE, ASİT BUHARINA, DARBELERE DAYANAN İLERİ TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ PANELLERİ İLE PEK ÇOK TESİSE KATKIDA BULUNUYOR.

Devamını Oku

REKABETİ ÜÇ BOYUTLU YAZICILAR BELİRLEYECEK

👤GENERAL ELECTRİC

6. GE KÜRESEL İNOVASYON BAROMETRESİ ARAŞTIRMASINA KATILAN KÜRESEL YÖNETİCİLERİN YÜZDE 89’U, TÜRK YÖNETİCİLERİN İSE YÜZDE 81’İ ÜÇ BOYUTLU YAZICIYA YATIRIM YAPAN ŞİRKETLERİN RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKACAĞINI SÖYLÜYOR. ARAŞTIRMAYA GÖRE, SON BEŞ YILDAKİ İNOVASYONLARIN KÜRESEL ÇAPTA YÜZDE 40’I, TÜRKİYE’DE İSE %39’U BİLANÇOYA OLUMLU YANSIYOR.

Devamını Oku

DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN SANAL DEPOSU

DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAL DEPOSU AÇILIYOR. 271 ULUSLARARASI FAALİYET TESİSİNDEKİ, 3,5 MİLYON METREKARE DEPOLAMA ALANINA TAMAMEN DİJİTAL ERİŞİM SAĞLAYARAK 150.000'DEN FAZLA ÜRÜNÜN VE HİZMETİN SANAL SUNUMU GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC YAPAY ZEKA İLE DESTEKLENEN AKILLI KABLOSUZ İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ GELİŞTİRİYOR

👤MITSUBISHI ELECTRIC

YENİ TEKNOLOJİ, IOT CİHAZI BOYUTLARINI VE GÜÇ TÜKETİMİNİ AZALTMAYA YARDIMCI OLACAK. MITSUBISHI ELECTRIC'İN TÜM DİJİTAL VERİCİ TEKNOLOJİLERİ, TEK BİR DEVREDE ÜÇ ADEDE KADAR RASTGELE ÇALIŞAN FREKANS VE İLETİŞİM STANDARDINI EŞ ZAMANLI OLARAK DESTEKLEMEK İÇİN YAZILIM KONTROLÜ KULLANIYOR.

Devamını Oku

NGN, VERİ MERKEZİ YATIRIMI İLE DİJİTAL DÖNÜŞÜME KATMA DEĞER SAĞLIYOR

👤NGN

DÜNYA EKONOMİSİNİN %25’İNİN 2020’YE KADAR DİJİTAL PLATFORMLARA DÖNMESİ BEKLENİRKEN, BU SÜREÇTE BULUT VE YÖNETİLEN HİZMETLER KURUMLARA ESNEK, KESİNTİSİZ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇÖZÜMLER KATMA DEĞERİ ARTIYOR.

Devamını Oku

HITACHI SJ-P1 SERİSİ FREKANS KONVERTÖRLERİ

👤ABC ENSER

YARI İLETKEN TEKNOLOJİLERİNE YÖN VEREN FİRMANIN SON GELİŞTİRDİĞİ FREKANS KONVERTÖRLERİ MODELLERİ SJ-P1 KULLANICILARA SAĞLAM YAPISI, ÇOK UZUN KULLANIM ÖMÜRLERİ SAYESİNDE İŞLETMELERİN DURUŞ VE BAKIM ZAMANLARINI AZALTIYOR KULLANICILARINA OLUMLU KAZANÇLAR SAĞLIYOR.

Devamını Oku

DAHA GÜVENLİ, VERİMLİ MADENCİLİK FAALİYETLERİ GERÇEK ZAMANLI BİLGİ ERİŞİMİ VE KULLANIMI

👤ROCKWELL AUTOMATION

MADENCİLİK SEKTÖRÜ ÜRETİM VERİMLİLİĞİNİ ARTTIRACAK, OPERASYONEL MÜKEMMELLİK SAĞLAYACAK VE AYNI ZAMANDA EMNİYETİ VE VARLIK GÜVENLİĞİNİ OPTİMİZE EDECEK YÖNTEMLER BULMA BASKISIYLA KARŞI KARŞIYADIR. ARTAN TALEPLERİ KARŞILAMAK İÇİN DÜŞÜK NİTELİKLİ YATAKLARDAN DAHA FAZLASINI ÇIKARMAK GEREKİYOR.

Devamını Oku

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARK YENİ NESİL TEKNOLOJİLER TEKNOPARKLARLA GELİŞİYOR

👤BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARK BÜLENT ÖKTEM, GENEL MÜDÜR

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARK YENİ NESİL TEKNOLOJİLERİYLE HEM SANAYİYİ DESTEKLİYOR HEM DE ÜNİVERSİTENİN AKADEMİK ALTYAPISIYLA YENİ FİKİRLERİN OLUŞMASINDA KÖPRÜ GÖREVİ GÖRÜYOR.

Devamını Oku