2017 Ağustos

OMRON, MAKİNE ARIZA SÜRELERİNİ VE MALİYETLERİNİ AZALTAN OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ SUNUYOR

👤Omron

GÜNÜMÜZÜN KÜRESELLEŞEN ÜRETİM ORTAMINDA FARKLI VE GİTTİKÇE KARMAŞIKLAŞAN ZORLUKLAR, ÜRETİM VERİMLİLİĞİNİ DAHA DA ZORLAŞTIRIYOR. OMRON, OTOMASYON TEKNOLOJİSİNİN MAKİNE ÇALIŞMA SÜRESİNİ VEYA KULLANILABİLİRLİĞİNİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE İYİLEŞTİREBİLECEĞİNE VE SERVİS MALİYETLERİNİN YANI SIRA ÜRETİM SÜRECİNİZİN AKSAMA DURUMUNU AZALTABİLECEĞİNE İNANIYOR.

Devamını Oku

GÜÇLÜ VE PARAMETRELENDİRİLEBİLİR GÜÇ KAYNAKLARI

👤KEREM KÖKEL PHOENIX CONTACT TÜRKİYE ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK ÜRÜN GRUBU YÖNETMENİ

PHOENIX CONTACT'IN YENİ QUINT POWER GÜÇ KAYNAĞI, AMBALAJINDAN ÇIKARILDIĞI GİBİ KONTROL PANOSUNA MONTE EDİLEBİLİYOR, BAĞLANTISI YAPILABİLİYOR VE UZUN YILLAR ÇALIŞTIRILABİLİYOR.

Devamını Oku

BAKIM FAALİYETLERİNİN OTOMASYON SİSTEMLERİ İLE ETKİLEŞİMİ, KAYIPLARIN AZALMASINDA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

👤ÖNDER YILDIRIM ENDRESS+HAUSE SERVİS VE PROJE MÜDÜRÜ

“ENDRESS+HAUSER SON YILLARDA TEMEL VE MEVCUT CİHAZLARDA MEYDANA GELEBİLECEK ARIZA KAYNAKLI SERVİSLERDEN ÇOK PROSESTEKİ CİHAZLARIN EN UZUN SÜRE İLE EN YÜKSEK PERFORMANSTA ÇALIŞMASI KONUSUNDA DESTEK VEREN SERVİS ÜRÜNLERİ İLE KULLANICILARINI DESTEKLEMEYE BAŞLADI.”

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC'TEN YENİ NESİL AKILLI OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ

👤MITSUBISHI ELECTRIC

MITSUBISHI ELECTRIC, YENİ NESİL FREKANS İNVERTERLERİ İLE TESİSLERE VE PROJELERE AKILLI OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ SUNUYOR. YÜZDE 60’A VARAN ENERJİ TASARRUFU VE 10 YILDAN FAZLA HİZMET ÖMRÜ İLE DİKKAT ÇEKEN MITSUBISHI ELECTRIC FREKANS İNVERTERLERİ, İŞLETME MALİYETLERİNİ CİDDİ ORANDA AZALTIYOR.

Devamını Oku

GÜÇ ÖLÇÜMÜ,MOTOR KORUMA ŞALTERLERİYLE SAĞLANIYOR

👤Eaton

LEMFÖRDE BASF FABRİKASININ TAŞIMA SİSTEMİ, VARİLLERİN TESİSTE TAŞINMASI SÜRECİNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR UNSURDUR. SMARTWİRE-DT, 25 YILLIK BİR SİSTEMDE, HER BİR SÜRÜCÜNÜN BASİT GÜÇ ÖLÇÜMÜNÜ EATON MOTOR KORUMA ŞALTERLERİYLE SAĞLIYOR, BÖYLECE BAKIMLARIN İHTİYATLI BİR ŞEKİLDE YAPILMASINI DESTEKLİYOR. ARIZA DURUMUNDA, MOTOR KORUMA ŞALTERİ TETİKLENMEDEN ÖNCE DURUMDAN ETKİLENEN SÜRÜCÜLER KONTROLLÜ BİR ŞEKİLDE DEVRE DIŞI BIRAKILABİLİYORLAR.

Devamını Oku

FABRİKA YÖNETİCİSİNİN ENDÜSTRİ 4.0 HABERLEŞME REHBERİ

👤GSL Mühendislik

FABRİKA YÖNETİCİLERİNİN CİHAZ BAĞLANTILARINDA VE FABRİKALARI DAHA AKILLI HALE GETİRİRKEN KARŞILAŞTIKLARI ZORLUKLARI AŞMASI, ÜÇ TASARIM AŞAMASI VE DÖRT ENDÜSTRİ 4.0 ETKİNLEŞTİRME ADIMIYLA SAĞLANABİLİYOR.

Devamını Oku

BOSCH, ALMANYA’DA YENİ BİR YARI İLETKEN FABRİKASI KURUYOR

👤Bosch

NESNELERİN İNTERNETİ ALANINDAKİ YATIRIMLARINA YOĞUN BİR ŞEKİLDE DEVAM EDEN BOSCH, DRESDEN'DE BİR YONGA PLAKASI FABRİKASI KURUYOR. NESNELERİN İNTERNETİNİN (IOT) VE MOBİLİTE UYGULAMALARININ SAYISININ ARTMASIYLA BİRLİKTE OLUŞAN TALEBİ KARŞILAMAK ÜZERE YENİ LOKASYON, 12 İNÇLİK YONGA PLAKALARINA DAYANAN MİKROÇİPLER ÜRETECEK. YÜKSEK TEKNOLOJİLİ TESİSİN İNŞAATI, 2019 YILININ SONUNDA TAMAMLANACAK.

Devamını Oku

MAKİNELER VE SİSTEMLER ARASINDA ŞEFFAF BİLGİ AKIŞI SAĞLANARAK, İLETİŞİM KOLAYLAŞIYOR

👤CC-LINK PARTNER ASSOCIATION

ASYA VE AVRUPA’NIN EN YAYGIN NETWORKİNG PROTOKOLLERİNE İMZA ATAN CC-LİNK PARTNER ASSOCİATİON (CLPA) VE PROFINET & PROFIBUS INTERNATİONAL (PI), DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR İŞBİRLİĞİNE İMZA ATTI. DÜNYANIN PEK ÇOK FARKLI ÜLKESİNDEN TEMİN EDİLEN FARKLI MAKİNELER VE SİSTEMLER ARASINDA ŞEFFAF BİLGİ AKIŞI SAĞLAYARAK İLETİŞİMİ KOLAYLAŞTIRACAK BU YENİ İŞBİRLİĞİ İLE FABRİKALARDAKİ OTOMASYON SİSTEMLERİNİN ESNEKLİĞİNİN ARTIRILMASI HEDEFLENİYOR. SEKTÖRDE BİR İLK OLAN BU ÇALIŞMA, SANAYİ 4.0 VİZYONUNU GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRME YOLUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM OLARAK DİKKAT ÇEKİYOR.

Devamını Oku

ÖZDİSAN ELEKTRONİK’TEN DİJİTALE BÜYÜK YATIRIM

👤ÖZDİSAN ELEKTRONİK

DİJİTAL ORTAMDA DEV BİR ARAMA MOTORU GELİŞTİREN ÖZDİSAN ELEKTRONİK, 100 BİNDEN FAZLA ELEKTRONİK SANAYİ ÜRÜNÜNÜ TEK BİR ÇATI ALTINDA TOPLADI. ALTYAPISI 1,5 MİLYON DOLARIN ÜZERİNDE BİR YATIRIMLA OLUŞTURULAN PLATFORM, 153 ÜLKEYE İHRACAT GERÇEKLEŞTİREREK SEKTÖRDEKİ BÜYÜK BİR AÇIĞI KAPATIYOR.

Devamını Oku

ENDÜSTRİ 4.0 VE İK 4.0

👤KADRİ DEMİR POLDY POLDY İK SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRÜ

GÜNCEL TEKNOLOJİNİN İŞ HAYATINA TAŞINMASI İLE BİRLİKTE TEKNOLOJİ ÇOK HIZLI GELİŞMEKTE VE KABUL GÖREN TEKNOLOJİLER İLE YENİLİKLER GÜNCEL HAYATTA ÇOK HIZLI YERİNİ ALMAKTADIR. YENİ ÇIKAN CİHAZLAR İNTERNETE BAĞLANMA (İNTERNET OF THİNGS) ÖZELLİKLERİ BİRBİRLERİ İLE KONUŞUR VE BİRBİRLERİNİ YÖNETİR HALE GELİYOR.

Devamını Oku